iparts></a>
<a href= francuskie

[koleos 2,0dci 2009] zapala sie info: check injektion

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jerry

[koleos 2,0dci 2009] zapala sie info: check injektion

Post autor: jerry »

Witam. ponad rok temu pisałem o problemach z Koleosem. był jeszcze na gwarancji. pojawił sie nowy problem. podczas jazdy w trasie zapala się kontrolka "check injection" ale auto jedzie normalnie, nie spada moc, nie pali więcej paliwa, nie dymi z wydechu. po dalszej jeździe zapala się "exhaust emission".
Podłączałem do komputera. Pokazał sondę lambda, ale przyczyn pośerdnich może być więcej.
Wymieniłem filtr paliwa( bo mial już jakieś 80k najechane) i nic lepiej. jak sie otworzy pokrywe silnika, to po prawej stronie obok filtra powietrza jest taki zaworek elektryczny z przewodami powietrza do turbiny, on u mnie głośno chodzi, tak jakby sie zacinał.
Może ktoś podpowie jak sie ta część nazywa? i czy może mieć wpływ na opisane wyżej usterki??
pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 września 2013, 14:15 przez kudlaty, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Dodałem nawiasy

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: koleos 2,0dci 2009 zapala sie info: check injektion

Post autor: old »

to ustrojstwo też mi się może nie zepsuło ale głośno chodziło. To jest elektrozawór sterujący podciśnieniem - steruje pracą turbiny. Mój jest jeszcze na gwarancji więc wymienili mi od ręki. Koszt z tego co pamiętam nowego i podobno poprawionego nie powalał. Chyba kole 200zł. Wymiana banalna z tego co widziałem więc sam dasz radę.

pozdr.

old

jerry

Re: koleos 2,0dci 2009 zapala sie info: check injektion

Post autor: jerry »

old pisze:to ustrojstwo też mi się może nie zepsuło ale głośno chodziło. To jest elektrozawór sterujący podciśnieniem - steruje pracą turbiny. Mój jest jeszcze na gwarancji więc wymienili mi od ręki. Koszt z tego co pamiętam nowego i podobno poprawionego nie powalał. Chyba kole 200zł. Wymiana banalna z tego co widziałem więc sam dasz radę.

pozdr.

old
Ok. Bardzo dziękuję za pomoc. Ale czy miałeś podczas złej pracy tego elektrozaworu też takie ostrzeżenia systemu?? Zapomniałem dodać, że w jeździe po mieście nic się nie dzieje, dopiero jak jadę z wiekszą predkością. Dzisiaj jeździłem po mieście i wszystkie info pogasło. Nie mam żadnych ostrzeżeń. Nie wiem co się dzieje. dodam, że od nowości do auta leję tylko Verva ON lub ON Dynamic.

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: [koleos 2,0dci 2009] zapala sie info: check injektion

Post autor: old »

Ja nie miałem takich objawów jednakże uszkodzenie lub zła praca tego elektrozaworu wydaje mi się, że może być przyczyną takiego zachowania bo przecież odpowiada za sterowanie turbiną. Myślę, że w mieście nie ma dużej okazji do pomęczenia turbiny bo non stop światła i korek ale już w trasie jest zupełnie inaczej. Jak masz możliwość to wymieć na jakiś sprawny. Chyba ten sam się stosuje w masterach i w nich też często padały podobno. Ja miałem takie pierdzenie w czasie gaszenia silnika. Diagnosta stwierdził, że to właśnie ten elektrozawór i faktem jest, że po wymianie pierdzenie koleosowi przeszło ;)
Lepszą ropę leje tylko w zimie (v-power), a tak diesel fuelsave.

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: [koleos 2,0dci 2009] zapala sie info: check injektion

Post autor: old »

Tak z ciekawości - czy przyczyną był elektrozawór?

jerry

Re: [koleos 2,0dci 2009] zapala sie info: check injektion

Post autor: jerry »

Witam ponownie z tym samym tematem. Pojechałem do serwisu Renault sprawdzili komputerem i orzekli: "Czujnik ciśnienia spalin." Nie wpływa to na niebezpieczeństwo większej awarii więc można jeździć. W serwisie czujnik kosztuje 700zł + wymiana 300zł po rabatach ( powiedzieli, że wymiana trwa 3 godz). Kupiłem czujnik taki sam, Bosch za 356zł brutto z przesyłką w sklepie internetowym na fakturę i wymiana 80zł u bardzo dobrego mechanika (25 min). Skasowane błędy i w drogę. Zobaczymy czy to wystarczy?

Gesiu
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 15:04
Renault: Koleos
Silnik: 2000

Re: [koleos 2,0dci 2009] zapala sie info: check injektion

Post autor: Gesiu »

Dla zainteresowanych. Właśnie wrocilem z serwisu, wymieniona jednostka dozujaca pompy CR. Komunikat błędu był chęci injection system.

zykfryt4
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2016, 10:48
Renault: Koleos
Silnik: 2.0dci

[koleos 2,0dci 2009] zapala sie info: check injektion

Post autor: zykfryt4 »

Witam. odświeżę temat bo mam taki sam problem wywala mi błąd DF980 (funkcja czujnika składu mieszanki) i DF1012 (zgodność inf.multipl. dla reg/ogr. prędk.) objawia się tak że gdy autem jeżdżę spokojnie (miasto) to wszystko gra, na terasie jak depnę i chwilkę pojadę 130km/godz. i odpuszczę mu gazu, to właśnie wtedy wywala te błędy. Wymieniłem sondę składu mieszanki na nową i jest tak samo, nic się nie zmieniło, zaczynam się zastanawiać czy czasem filtr FAP/DPF nie jest zapchany i w taki sposób jest to komunikowane, dodam jeszcze że masa osadów w filtrze wynosi 19mg/ ma ktoś może jakiś pomysł jak to ugryźć. Dziękuje za każdą pomoc. driver

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [koleos 2,0dci 2009] zapala sie info: check injektion

Post autor: VoN »

Miałem podobne objawy przy sondzie lambda, problem w tym ze nawet mechanicy w ASO nie potrafia trafnie wskazac ze to wlasnie ta sonda. Za nowa Bosha zaplacilem na allegro ok 150 serwis chcial ze 3 razy tyle. Bledy wyskoczyly mi na tempomacie jak toczylem sie z gorki, pozniej bledy kasowalem i pojawialy sie wlasnie przy hamowaniu silnikiem przy wiekszych predkosciach. Jesli wymieniles wlsnie ta sonde to ciezko bedzie zdiagnozowac przez neta taka usterke.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

ODPOWIEDZ