iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Domykanie szyb

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

[Koleos] Domykanie szyb

Post autor: rafaltamiola »

Witam. Przy wymianie termostatu konieczne jest zdemontowanie akumulatora.
Teraz mam taki problem, że szyby zamykają się tylko impulsowo i nie działała domykanie szyb przy dwukrotnym naciśnięciu przycisku na klamce. Otwierają się impulsowo i całościowo.
W lagunie muszę szyby otworzyć i zamknąć co przywraca działanie. Tutaj to nie pomaga.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 stycznia 2022, 19:51 przez rafaltamiola, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Domykanie szyb

Post autor: kudlaty »

Dojedź szybą do samej góry, wciśnij ponownie przycisk zamykania i przytrzymaj 4-5sek. Powinna się przyuczyć. Jeżeli zadziała powtórz proces na każdej szybie. Daj znać czy pomogło ;)

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Domykanie szyb

Post autor: rafaltamiola »

Źle napisałem, szyba nie zamyka się impulsowo, a niestety nadal aby szyba się zamykała to muszę trzymać przełącznik, wciśnięcie go na drugą pozycję powinno powodować nieprzerwane zamykanie szyby. Niestety na obu pozycjach szyba zamyka się tylko gdy trzymam przełącznik.
Tak jak by wyłączył się moduł komfortu.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Domykanie szyb

Post autor: adamos111 »

Jeżeli chodzi o Koleosa to żeby szyby działały impulsowo(rozumiem że przed naprawą działały) to trzeba cały czas trzymać guzik aż do całkowitego opuszczenia i na końcu ruchu po zatrzymaniu przytrzymujemy 3-4 sekundy i jedziemy do góry tak samo trzymając guzik i na końcu przytrzymujemy gdzieś około 3-4 sekund.Powinny się od nowa przyuczyć impulsowo.
Koleos i Modus

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Domykanie szyb

Post autor: rafaltamiola »

Przełączniki są dwupozycyjne. Pierwsza pozycja to zamykanie i otwieranie po trochę lub tak długo aż przełącznik jest trzymany. Druga to otwieranie lub zamykanie bez konieczności trzymania przełącznika.
W dół obie działają normalnie, do góry obie działają jak pierwsza pozycja czyli trzeba ciągle trzymać przełącznik.
Może teraz opisałem to jak trzeba.
Niestety otwieranie, zamykanie trzymanie przełącznika w obu skrajnuch pozycjach szyby nie pomaga.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Domykanie szyb

Post autor: adamos111 »

Czyli są nie przyuczone.Ja wiem jak to działa.Mam Koleosa od 10 lat i nie raz już przyuczałem.Cały zabieg robimy na 1 pozycji.
Koleos i Modus

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Domykanie szyb

Post autor: rafaltamiola »

adamos111 pisze:Czyli są nie przyuczone.Ja wiem jak to działa.Mam Koleosa od 10 lat i nie raz już przyuczałem.Cały zabieg robimy na 1 pozycji.
I tu był pies pogrzebany, przyuczanie musi być na pierwszej pozycji.
Wszystko wróciło do normy, dziękuje bardzo.


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mner
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 14:20
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: [Koleos] Domykanie szyb

Post autor: mner »

Żeby nie zakładać nowego wątku napisze tutaj bo problem też poniekąd związany z domykaniem szyb.

U mnie nie zawsze działa automatyczne domykanie szyby (z pozycji drugiej przycisku bez trzymania). Szyba idzie chwilę do góry po czym lekko się cofa i zatrzymuje. Tak jakby zadziałało zabezpieczenie przed przycięciem. Problem występuje w upalne, suche dni. Zimą i jak jest chłodniej nie zauważyłem tego (chociaż z drugiej strony rzadziej używam opuszczania szyb). Jakieś sugestie??

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: [Koleos] Domykanie szyb

Post autor: rafaltamiola »

W sobotę miałem taki przypadek. Kilka razy zamknąłem i otworzyłem szybę i puściło. Dzień wcześniej splukiwalem auto z tych wszędobylskich pyłków. Ja osobiście obstawiam zabrudzenie uszczelki które utrudniało ruch szyby.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mner
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 14:20
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: [Koleos] Domykanie szyb

Post autor: mner »

Myślałem też o tym i się zastanawiałem czy nie przesmarować ich jakimś "mazidłem" do uszczelek. Zastanawiałem się też czy ma tu znaczenie jakieś naprężenie linek w środku, na zasadzie wysoka temperatur linki się rozciągają i są za luźne, niska temperatura linki się kurczą, ale są dobrze napięte.

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: [Koleos] Domykanie szyb

Post autor: rafaltamiola »

Ja tylko ten jeden raz miałem taki problem więc raczej obstawiam te pyłki czy ogólnie bród w uszczelkach.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ