iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.0 dci 2008] Silnik nie gaśnie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
leonboss
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 21 marca 2020, 13:23
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

[Koleos 2.0 dci 2008] Silnik nie gaśnie

Post autor: leonboss »

Panowie mam dziwny problem z autem Koleos 2.0 dci 2008 a mianowicie odpalam auto wszystko jest ok po chwili zegary gasną całkowicie silnik pracuje
próbuję zgasić silnik ale przycisk nie reaguje silnik działa. Gaszę go na 5 biegu odpalam ponownie zegary czarne silnik pracuje ponownie próbuję zgasić i nie da rady znowu gaszę biegami.
Odpina akumulator na 10 minut podpinam ponownie od razu zapala się zapłon co prawda zegary czarne ale kontrolka poduszek i aku się świeci karta daleko od auta. Wyłączam przyciskiem zapłon ale po 4 sekundach sam się włącza i tak za każdym razem, próbuję odpalić auto nie da rady
Po jakimś czasie odpalam auto ale wszystko zaczyna się od początku.
Przepraszam za chaotyczny opis ale nie wiem jak to rozwiązać .
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdro

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: Silnik nie gaśnie

Post autor: KOLEOS007 »

Szukaj przy skrzynce bezpieczników lub pod zegarami niedopiętej kostki. Możliwe że licznik cofali i źle podpięli kable.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Silnik nie gaśnie

Post autor: ZygaM »

Proponuję podłączyć pod jakiś program diagnostyczny, oczywiście najlepiej CLIP. Sprawdzić bazę błędów, pewnie gdzieś Kostka nie dopięta lub słaba masa. Nie zaszkodzi również sprawdzić błędy dynamicznie, czyli właśnie po odpaleniu silnika i podczas jazdy.
Nie wiem jak jest naprawdę, ale ze skrzynią automatyczną, awaryjne przymusowe gaszenie silnika następuje po pięciokrotnym dość szybkim naciśnięciu guzika Start/Stop.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

ODPOWIEDZ