iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.5 PB 171KM] Maly problem z silnikiem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Krzysiek80
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 24 stycznia 2020, 14:00
Renault: Koleos
Silnik: 2.5 benzyna

[Koleos 2.5 PB 171KM] Maly problem z silnikiem

Post autor: Krzysiek80 »

think Witam wszystkich. Mam pytanko zwiazane z moim Koleosem 2.5 benzyna 171km.Od jakiegos tygodnia kilka chwil przed wyjadzem za granice,postanowilem wymienic sobie filtr powietrza..Wyjalem stary filtr i musialem przestawic auto kilkadziesiat metrow dalej, gdyz sasiad nie mial jak przejechac.. Wlozylem nowy filtr... I sie zaczelo...Po przejechaniu ok 500 m silnik zaczal lekko szarpac, jakby nie dostawal benzyny takie podobne objawy...Bylo juz dosyc pozno i nie moglem znalezc warsztatu ktory moglby mi zobaczyc co sie dzieje i ewentualnie naprawic auto... Wkoncu stary dobry kolega, mechanik ktory ma swoj warsztat, o dobrej renomie, podlaczyl kompa i niestety zadnych usterek nie wykryl... Polecil mi wymiane swiec i ewentualnie przeczyszczenie przepustnicy.. Po przyjezdzie na miejsce za granice,ok. 1400 km z Polski, odrazu wymienilem swiece.. Problem jednak pozostal.. Problem tkwi w tym ze odwiedzilem kilku mech.tutaj i kazdy ma watpliwosci czy to tylko przeczyszczenie przepustnicy.. Nie wiem czy chca mnie naciagnac czy nie... Czy ktos mial podobne objawy. A moze ma jakis pomys co to moze byc? Bledow w kompie nie ma zadnych... Dzieki za pomoc. Krzysiek

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: Maly problem z silnikiem

Post autor: KOLEOS007 »

Jak nic przy wymianie filtra jakiś syf poleciał, pytanie co i na czym się zatrzymało że powoduje takie objawy. Sprawadż wszystko od filtra dalej.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Maly problem z silnikiem

Post autor: BlackRaven »

Potrzebujesz drugiej osoby zdejmujesz wąż z zespołu przepustnicy następnie gość w aucie ma włączyć stacyjkę tak by zapaliły się kontrolki ale nie uruchomił się silnik i wciska gaz do dechy i trzyma do czasu aż nie pozwolisz mu puścić. Ty bierzesz szmatkę na palec i na tyle na ile pozwala uchylenie przepustnicy czyścisz ścianki w miejscu w którym styka się przepustnica z obudową na dole i u góry. Szmatkę możesz nasączyć benzyną. Możesz to zrobić 2 czy 3 razy jak brudu będzie dużo. Takie czyszczenie w zupełności wystarczy. Będzie pan zadowolony
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ