iparts></a>
<a href= francuskie

[Trafic 2.0dCi z 2008r] Szarpanie przy 1500obr

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Wobisoft
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2024, 10:58
Renault: Trafic
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Gliwice

[Trafic 2.0dCi z 2008r] Szarpanie przy 1500obr

Post autor: Wobisoft »

[Trafic 08] - problem szarpanie
Witam wszystkich.
problem jak w temacie, auto szarpie przy ok 1500 obrotów, nie robi tego zawsze tylko co jakiś czas, dodatkowo czasem przy ruszaniu jakby przz chwilę nie ma mocy i po sekundzie jedzie normalnie Podpinałem go do komputera z programem Deplhi i WOW i w pozycji imobilaizera mam błąd prędkość pojazdu ( stały ).
Turbo po regeneracji rok temu przy okazji wymienione wszystkie rury ( plastikowe )
Proszę o podpowiedź gdzie i czego szukać, zastanawiałem się nad wyczyszczeniem zaworu EGR ale nie wiem czy myślę w dobrym kierunku.
Dodam że auto było u mechanika i przez tydzień nic nie szarpał.

bardzo proszę o pomoc

Pepe
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 22 stycznia 2024, 07:28
Renault: Megane IV
Silnik: 1,33 TCe 100 KM
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mam problem Renault Trafic 2.0dCi z 2008r

Post autor: Pepe »

Zła praca EGR może jak najbardziej powodować szarpanie czy nierówna pracę. Przy czyszczeniu zwróć uwagę nie tylko na czystość (przelot) zaworu ale też na jego ruchliwość - nie może chodzić zbyt ciężko ponieważ sterowanie EGR jest dość dynamiczne (szybkie) i jeśli zawór nie nadąża może to się objawiać szarpaniem. EGR ma spory udział w powietrzu do spalania ponoć do 30% więc znaczący. Przerabiałem takie poszarpywania w Kia cee'd i ustąpiły wlasnie po usprawnieniu EGR

Wobisoft
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2024, 10:58
Renault: Trafic
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Trafic 2.0dCi z 2008r] Szarpanie przy 1500obr

Post autor: Wobisoft »

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, jak będzie ciepło to go wyjmę i zobaczę co i jak. O rezultatach napiszę

ODPOWIEDZ