iparts></a>
<a href= francuskie

[Trafic 2.0 diesel 115, 2010] Ciężko odpala

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
buczi82
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 23:51
Renault: Trafic
Silnik: 2.0

[Trafic 2.0 diesel 115, 2010] Ciężko odpala

Post autor: buczi82 »

Witam :)
Pierwszy post wiec wypada sie przywitac ;) Lukasz lat 38 i smigam traficiem ;)
Pacjent to Trafic 2.0 diesel 115, 2010, 155k mil najechane...
Mam problem z odpaleniem, jak odpali to smiga, rowno chodzi, nic sie nie dzieje, czasem odpali od strzala (2sek) a czasem musze go chechlac i chechlac, roznie z nim bywa, odpali, zgasze i odpali, a innym razem odpali, zgasze i znowu musze chechlac, czasem 2sek czasem 10sek, czasem tylko kreci a czasem tak jakby chcial zadygac ale nie chce...
Jak dlugo kreci to na desce pokazuje "check injection", ale jak podepne kompa to pokazuje blad P03035 czyli czujnik walu, czujnik wymienialem dwa razy, jeden jakis tanszy za £12 z ebaya a drugi ze sklepu za £60 i dalej to samo, kolega mi powiedzial ze jest jeszcze jeden czujnik na kole zamachowym, taki dziwny, jakas blaszka etc, nie jest przykrecany tylko jakos wciskany, mowil ze mial taki w espace, ale dla niego to wyglada na nieszczelnosc...
Szukam na forach, FB wszedzie gdzie sie da, ludzie maja podobne problemy, sprawdzam wszystko co znajde na forach etc
Nie jestem pewny czy to juz bylo jak kupilem czy dopiero zaczelo sie dziac jak wymienilem filtr paliwa, nie pamietam dokladnie ile czasu jezdzilem za nim wymienilem filtr, ale przewaznie wymieniam wszystko jak kupuje auto...
No nic, dalem auto na warsztat bo bylo na gwarancji i powiedzieli mi ze mam isc do najbizszego warsztatu, auto stalo tydzien i nic nie znalezli, niestety w UK ciezko trafic na dobry warsztat, oni tylko oleje potrafia wymienic etc ehhh Odebralem auto i koles mowi ze odpalil z rana, pozniej wieczorem i nie wie co jest, w koncu sam zaczalem szukac przyczyny. Na poczatek znalazlem pekniecie w gruszcze, czyli recznej pompce paliwa, lekko zgialem i poleciala ropa, wymienilem. Niestety te przewody sa tak sztywne ze nie zrobilem tego w 100% jak mialo byc wiec kupilem waz paliwowy gumowy, wymienilem od zbiornika po filtr, dalem tez zaworek zwrotny bo myslalem ze moze paliwo sie cofa, ale nic to nie dalo.
Zdjalem tez zbiornik bo myslalem ze jest tam pompka elektryczna ale w tym modelu jej brak.
Wyczytalem tez ze jest jakis klin na kole zamachowym i jak jest uwalony to czujnik wariuje, czy tez zeby kola zamachowego, ale jezeli by byly wywalone to raczej w ogole by nie odpalil.
Nie wiem co robic dalej, dzisiaj chcialem sprawdzic wtryski czy przelewaja, niestety musze gdzies ze szrotu skombinowac krocce bo oczywiscie wezyki przelewowe sa sztywne i zgrzane i nie moglem zalozyc wezykow ze strzykawka. Gdzies ina innym forum wyczytalem ze 90% wtryski nie trzymaja szczelnosci a pozostale 10% to listwa i w ostatecznosci pompa.
Podlaczalem tez CLIPa, sprawdzalem cisnienie na listwie, wymagane 280 i tyle bylo, nie wiem czy w CLIPie mozna sprawdzic wtryski, byly tam jakies wartosci jak 0, -1, 0, -2 , jakos tak, nie pamietam dokladnie, postaram sie jakies fotki wrzucic, ale nie wiem czy w pierwszym poscie moge cos dodawac.
Macie jeszcze jakies pomysly gdzie czego szukac ? Bede sprawdzal wszystko, szkoda mi tego auta, fajnie mi sie nim jezdzi.
Aha, z ciekawosci sprawdzilem rozrzad bo wyczytalem ze zeby lubia sie scierac i przeskakuje o kilka zebow, szczescie w nie szczesciu, trzy zeby obok siebie wylamaane i czwarty kawalek dalej na dolnym kole, lancuch troszke rozciagniety, niestety lancuszek od pompy olejowej tez ciut rozcagniety i dotykal obudowy, niestety nie bylo opcji zeby kupic i wymienic bo byla niedziela, a auto bylo mi na gwalt potrzebne, jak zdobede lancuszek to wymienie.
Wymienilem tez akumulator, ale co dziwne, pokrece chwile i pada, raczej powinien troszke dluzej pokrecic.
W CLIPie znalazl mi tez jakis inny blad, Obod kontrolki blokady zaplonu ze niby zwarcie na plusie lub masie, nie wiem co to jest.
Powoli sie poddaje, nie wiem moze test wtryskow cos wykarze, nie mam pojecia co dalej robic :(
Nie wiem czy moge dac link, ale tak to wyglada, moze ktos cos tutaj zauwazy cos waznego.

https://youtu.be/98Ce-CqjN-E

ODPOWIEDZ