iparts></a>
<a href= francuskie

[Master 2.5 DCI 120KM] Mniejsza moc, większe spalanie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Damis
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 8 marca 2017, 11:32
Renault: Master II
Silnik: 2.5 DCI

[Master 2.5 DCI 120KM] Mniejsza moc, większe spalanie

Post autor: Damis »

Witam serdecznie.

Posiadam busika Renault Master 2.5 DCI 120KM z 2007 roku.
Autko naprawde zadbane, ostatnio zrobione wtryskiwacze, wymieniony przepływomierz i autko śmigało jak marzenie, spalanie 7.8l na trasie :)
Ale...
z dnia na dzień autko z 7.5 l/100km zaczeło palic 10l/100km niezależnie jakby sie jechało, czy mega oszczednie czy dynamiczniej to i tak spali 10 l.
Dodatkowo auto osłabło znacznie, wczesniej z ładunkiem na poł pedału gazu on jechał, teraz trzeba pedał w podłodze mieć aby wyprzedzic z łądunkiem.


Podłączyłem Autocoma:
Po wejściu w konkretny silnik w programie czyli w taki jak mam jest jeden błąd, który powraca po jeździe autkiem czyli:

DF 980 - Działanie czujnika wzbogacenia mieszanki
Sygnał zewnętrzny poza dolnym limitem
Stały


Po wejściu w diagnostykę ogolną czyli wszystkie silniki(program sam sobie dobiera) oto jeden błąd:

P2A00 - Zakres działania/Parametry obwodu sondy lambda(rząd 1 czujnik 1)


Co sądzicie o takim stanie rzeczy?
Myslicie, ze sonda lambda podaje złe dane do sterownika silnika i ten rzuca za dużo paliwska?
Auto nie kopci nic kompletnie. Na desce zero błędów, tylko w sterowniku.


Pozdrawiam

Damis
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 8 marca 2017, 11:32
Renault: Master II
Silnik: 2.5 DCI

Re: [Master 2.5 DCI 120KM] Mniejsza moc, większe spalanie

Post autor: Damis »

Witam ponownie.

Po wymianie sondy lambda błędy znikneły i nie powróciły.
Spalanie duże pozostało....

Byłem na diagnostyce komputerowej(parametry pracy itd ) - wszystko w normie, po za tym że wskazanie dawki paliwa jest za duże tzn mechanik powiedział mi, że samochód podaje dużo paliwa na cylindy tak jakby widział, że jest obciążony i wychodzi spalanie duze.

Zasugerował zmiane przepływomierza co uczyniłem, samochód stał się mocniejszy ale spalanie dalej duże - 10,11/100km/



Co poradzić z tym ??

ODPOWIEDZ