iparts></a>
<a href= francuskie

[Trafic 1,9 2004] Kontrolka świec żarowych

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
makusznik
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 17:01

[Trafic 1,9 2004] Kontrolka świec żarowych

Post autor: makusznik »

Witam, mam nastepujacy problem z moim trafikiem. Mianowicie chodzi o kontrolke swiec zarowych. zaczne od poczatku. Kupiłem tego vana i w drodze do domu zaswieciła sie kontrolka swiec zarowych przy tym van stracil moc. po chwili kontrolka zgasla a moc powrocila. ostatnio wyjechalem vanem i kontrolka sie zaswiecila po okolo 3 minutach jazdy ale moc byla. kontrolka sie swieciula caly czas. po 100km padło turbo i przeplywonierz. te dwie czesci wymieniłem a kontrolka dalej swieci. van zostal podpiety pod clipa i wyszlo ze boost pressure sensor padniety wiec kupilem uzywke a clip dalej pokazuje ze jest problem z tym czunikiem. Dodam ze zawor sterowania turbo głośno pracuje mianowicie cos w nim stuka puka. tak ma być?

Gdy odpale auto i zostawie go na wolnych obrotach to kontrolka swiec sie zaswieci i swieci ale gdy odpale auto i przycisne pedal gazu do dechy kontrolka sie nie zapala i jest ok ale tylko jak go zostawie na wolnych obrotach to po okolo 10 sekundach kontrolka sie zapala. Dodam jeszcze ze jak wciskam gazu po odpaleniu to silnik dochodzi do 1500obrotow i lekko sie przydusza (zacina) i dopiero leci do 4000obrotów, nastepne zwolnienie gazu i dodanie to juz sie nic takiego przy 2500obr nie dzieje. Nastepnie zostawiam go na wolnych obrotach na kilka sekund i znowu gdy wciskam gaz przycina sie przy 2500obr.

Nie wiem czy to ważne ale słychać jakieś cykanie z silnika podczas jazdy.

Co moze z nim być nie tak? jakies pomysły?

janiosiek1
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 20 lutego 2016, 12:20
Renault: Trafic
Silnik: 1.9

Re: [Trafic 1,9 2004] Kontrolka świec żarowych

Post autor: janiosiek1 »

Nie wiem czemu wszyscy na tą kontrolkę mówią "świec żarowych" bo to, że się świeci wcale nie musi mieć żadnego związku ze świecami...

U mnie identyczne problemy ustały po wymianie zaworu regulacji doładowania. Ale na prawdę auto powinno być diagnozowane u kogoś kto ma dedykowany program do Renault, oraz zna się na rzeczy.
W moim przypadku przy diagnostyce wyszły dodatkowe problemy - EGR do czyszczenia (drobnostka) oraz niestety wtryski w fatalnym stanie. W każdym razie wymiana tego zaworu pomogła na spadki mocy i tą kontrolkę - wygląda mniej więcej tak (są różne modele!) -
Obrazek

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Trafic 1,9 2004] Kontrolka świec żarowych

Post autor: BlackRaven »

Nawet Clip nie pomoże jak ktoś nie potrafi z niego korzystać,ważniejszy jest diagnosta niż soft
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Tejas
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2016, 20:58
Renault: Trafic
Silnik: 19dci

Re: [Trafic 1,9 2004] Kontrolka świec żarowych

Post autor: Tejas »

dołącze sie do tematu a jak czyszczenie EGR wymiana czujnika nie pomaga to co może się dziac dalej??

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Trafic 1,9 2004] Kontrolka świec żarowych

Post autor: BlackRaven »

Odczytaj błedy i podaj
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ