iparts></a>
<a href= francuskie

[Trafic 2.0 dci 2007] zacina się skrzynia biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
villagef
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 11:59
Renault: trafic 115
Silnik: 2.0 dci

[Trafic 2.0 dci 2007] zacina się skrzynia biegów

Post autor: villagef »

Witam,
Mój problem polega na tym ze od pewnego czasu zacina mi sie skrzynia biegow. Niektore biegi nie wchodza w ogole jak np 6 a z niekorych nie mozna zejsc. Nie ma mowy o redukcji biegow. Skrzynia stawia tak jaby gumowy opor. Musze za kazdym razem zatrzymac samochod i ruszac z jedynki. Gdzies wyczytalem ze moze to byc spowodowane uszkodzonym lozyskiem igielkowym ktore znajduje sie na laczeniu skrzyni i silnika. Moze ktos z was spotkal sie z podobna sytuacja i wie jak rozwiazac ten uciazliwy problem ? Dzieki za wszystkie informacjie

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trafic 2.0 dci 2007] zacina się skrzynia biegów

Post autor: patrys4891 »

A jak ze sprzęgłem? Na jakiej wysokości zaczyna "brać"?
Sprawdzałeś poziom i stan oleju w skrzyni?
Obrazek

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Trafic 2.0 dci 2007] zacina się skrzynia biegów

Post autor: Spiker »

a starłeś sie powiedzmy przepompować pedał sprzęgła w trakcie jazdy i sprawdzić czy np. wtedy biegi zaczną wchodzić normalnie? tak jak sie kiedyś zmieniało biegi, w trakcie zmiany kiedy skrzynia jest juz na luzie 3 razy szybko wcisnąć i zobaczyć co bedzie

villagef
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 11:59
Renault: trafic 115
Silnik: 2.0 dci

Re: [Trafic 2.0 dci 2007] zacina się skrzynia biegów

Post autor: villagef »

Wiec tak : przejechalem sie dzisiaj vanem i na poczatku biegi wchodzily w miare dobrze ale caly czas z malymi oporami. Pozniej zaczely wchodzoc coraz gorzej. Czyli jesli samochod postoi troche dluzej biegi wchodza lepiej. Na biegu jalowym bardzo ciezko poruszac skrzynia na boki. Probowalem takze pompowac sprzeglo ale bez rezultatow. Probowalem tez wrzucac biegi na roznych poziomach sprzegla ale tez nic. Co do oleju to nie wiem jak sprawdzic jego poziom. Wie ktos jak to zrobic ? I czy mozna to zrobic bez rozbierania polowy samochodu ?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trafic 2.0 dci 2007] zacina się skrzynia biegów

Post autor: patrys4891 »

W skrzyniach manualnych, z którymi miałem styczność w Renault był na boku skrzyni korek, którym się nalewało olej aż się przeleje.
Czy w Twojej tak jest, tego nie wiem.

Jeżeli po rozgrzaniu jest gorzej, to może to tez być wina wysprzęglika, chociaż nie mam pomysłu jak to sprawdzić.
Obrazek

villagef
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 11:59
Renault: trafic 115
Silnik: 2.0 dci

Re: [Trafic 2.0 dci 2007] zacina się skrzynia biegów

Post autor: villagef »

Najlepiej wyjac skrzynie i sprawdzic co sie dzieje wewnatrz. Narazie sprobuje wymienic olej i zobaczymy co dalej.

ODPOWIEDZ