iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault Trafic I 2.5 1996r] Gdzie nr. VIN?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Dario152

[Renault Trafic I 2.5 1996r] Gdzie nr. VIN?

Post autor: Dario152 »

Witam .Proszę o podpowiedź w jakim modelu Trafika nr. VIN jest na podszybiu. Robiłem dziś przegląd VAT i diagnosta stwierdził że Trafiki mają nr. VIN na stopniu drzwi od pasażera ,a on nie spotkał się żeby nr. był na podszybiu zaczął sprawdzać w jakiś tam dokumentach na kompie i powiedział że z moim Trafikiem jest coś nie tak ale jego to nie obchodzi bo on ma tylko potwierdzić czy samochód spełnia warunki do VAT.
W dowodzie jest napisane : masa całkowita-2810kg. a masa własna 2290kg. i niemożliwe jest aby ciężar ładunku był tylko 550kg. Samochód był sprowadzony w 2010roku i już miał zdemontowane tylne siedzenia i figurował jako ciężarowy.
Np.w tym linku jest podane gdzie znajduje się VIN
http://www.vin-info.pl/miejsce-nr-vin/R ... 89a515ffe2

Poprosiłem diagnostę o dokładne sprawdzenie ,poszperał i znalazł w polskich opisach dla stacji kontroli.
Jest model w którym VIN jest na podszybiu, w opisie zgadza się moc ,rok prod. poj.silnika ale ładowność jest inna niż u mnie w moim trafiku.Zaproponował udanie się do rzeczoznawcy o zmianę w masie całkowitej.
Więc ponawiam pytanie czy ktoś wie jak to jest z tym nr. na podszybiu.

1/ Znalazłem taka stronę:
http://www.analogx.com/cgi-bin/cgivin.exe?Mode=Decode

I tam wyszło ze rok 2001 ,a model: Inwalid
a przecież ten model zaprzestano produkować w 2000 roku
2/ Na progu nie ma żadnej zaślepki,cały próg jest zabudowany fabrycznie plastikiem
Jeśli nikt mi na forum nie pomoże udam się ASO

Awatar użytkownika
WARDriver
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 9 lutego 2015, 22:21
Renault: Trafic T368 A
Silnik: 1721ccm Pb

Re: [Renault Trafic I 2.5 1996r] Gdzie nr. VIN?

Post autor: WARDriver »

U mnie masa własna to 1470, a maksymalna całkowita to 2010 z czego prosty rachunek 540 kg i nikt się niczego nie czepia. Diagnostę proponuję skierować na kurs... BTW, coś ciężka Twoja Renia, ciekawe czemu? Vin sprawdzę jutro gdzie mam :)

Awatar użytkownika
WARDriver
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 9 lutego 2015, 22:21
Renault: Trafic T368 A
Silnik: 1721ccm Pb

Re: [Renault Trafic I 2.5 1996r] Gdzie nr. VIN?

Post autor: WARDriver »

Sprawdziłem, punkt dla diagnosty. Po otwarciu drzwi pasażera na stopniu, w jego części pionowej. po środku jest tabliczka znamionowa, na niej vin. Na podszybiu - nie mam pojęcia

A propos serwisu, którego link podałeś u mnie wyświetla model :invalid
rok: unknown

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ