iparts></a>
<a href= francuskie

[Master 09r 2.5 DCI 120 KM] Brak mocy na wyzszych obrotach.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Spoko

[Master 09r 2.5 DCI 120 KM] Brak mocy na wyzszych obrotach.

Post autor: Spoko »

Witam.
Jestem nowy na forum takze gdybym cos pisal nie tak prosze o zwrocenie uwagi.

Kupilem swojego kolejnego Mastera. Z zadnym innym nie bylo problemow az do teraz.
Po zakupie wszystko ok. Zrobilem nim 10 tys km. Az ostatnio zauwazylem ze w okolicy 2 tys obrotow jest strasznie zmulony. Moje wrazanie jest takie ze jak bylo chlodniej na zewnatrz bylo wszystko ok. Jak silnik jest zimny jedzie bez problemu. Po nagrzaniu muli sie w okolicy 2 tys obrotow, po mocniejszym wcisnieciu gazu jak sie zmuli slychac glosniejszy klekot i auto powoli zaczyna ciagnac ale szalu nie ma. na nizszych obrotach jest ok.
Dodam ze nie puszcza zadnej chmurki nawet przy duzym obciazeniu. Filtry wszystkie zmienione, diagnostyka na komputerze nie wykazala zadnych bledow i EGR dziala tez podobno prawidlowo.

Naprowadzcie mnie prosze co sie moze dziac bo auto sluzy na codzien do pracy (kurier) a jazdzi sie nim tragicznie. Przebieg 190 tys w tym momencie.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Master 09r 2.5 DCI 120 KM] Brak mocy na wyzszych obrota

Post autor: kudlaty »

Sprawdź wszystkie połączenia węży idących z i do intercolera. Stan oringów przy na złączach przy turbinie również.

Spoko

Re: [Master 09r 2.5 DCI 120 KM] Brak mocy na wyzszych obrota

Post autor: Spoko »

Dzisiaj odpalam auto okolo 17 godziny, jest 26 stopni na plusie. Odpala poprawnie, na wolnych obrotach cichutko, jak mu sie przygazuje bez obciazenia tez cichutko ladnie silnik pracuje. Ruszam, na pace mam okolo 600 kg i jest po 100m pod gorke. Silnik tak klekotal pod obciazaniem i byl slaby jak w starym traktorze. I tak od samego odpalenia do zgaszenia. Klelotal przy obciazeniu caly czas i najslabszy byl w okolicach 2 tys. Z rury ani dymka. Dzisiaj wracam nim do Polski zobaczymy co sie bedzie dzialo na pusto.
Tak jak w moim poprzednim poscie mam wrazenie ze jak bylo tak do 4-5 stopni na plusie bylo wszystko ok.

ODPOWIEDZ