iparts></a>
<a href= francuskie

[Trafic I '95 2,1TD] Problem z układem chłodzenia

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
matix84

[Trafic I '95 2,1TD] Problem z układem chłodzenia

Post autor: matix84 »

Witam,

jestem nowym na tym forum - nie dawno stałem się posiadaczem Renaulta Trafica I '95 z silnikiem 2,1D. Jako, że silnik był mocno wyeksploatowany zrobiłem swap na 2,1TD. Cały osprzęt ze starego silnika został przełożony do nowego. Po odpaleniu okazało się, że gdy na postoju silnik pracuje na wolnych obrotach wszystko jest ok. Natomiast gdy wkręcę go na wyższe obroty zasysa węże łączące blok z chłodnicą. Zrobiłem kilka eksperymentów i wyniki wyglądają mniej więcej tak:

układ z termostatem: wolne obroty - wszystko ok, wysokie obroty - zasysa węże, wywala płyn zbiorniczkiem
układ bez termostatu: wszystko pracuje jak należy poza tym, że nie osiąga temperatury

zauważyłem jeszcze, że w trakcie pracy silnika gdy odkręcę odpowietrznik na górnym wężu chłodnicy to wydostaje się piana, na postoju leci płyn.

Mam układ chłodzenia ze starszego trafica z mechanicznym wentylatorem chłodnicy.

Szukałem w necie podobnego problemu i część ludzi pisze, że może to być uszczelka pod głowicą - z tym, że mi nie ubywa płynu, a bez termostatu również nie wywala go.
Sprawdzałem drożność przewodów w układzie - w szczególności bypasa omijającego termostat i wygląda, że jest ok.

Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i coś poradzi?

matix84

Re: [Trafic I '95 2,1TD] Problem z układem chłodzenia

Post autor: matix84 »

odświeżam temat bo problemu nadal nie udało mi się rozwiązać...

Awatar użytkownika
WARDriver
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 9 lutego 2015, 22:21
Renault: Trafic T368 A
Silnik: 1721ccm Pb

Re: [Trafic I '95 2,1TD] Problem z układem chłodzenia

Post autor: WARDriver »

Nie wiem czy i jak sobie poradziłeś, ale ja bym spróbowal zmienić korek w zbiorniczku wyrównawczym na inne ciśnienie. Być może nowy silnik utrzymuje wyższe ciśnienie w układzie, czego dotychczasowy korek nie wytrzymuje. Miałem podobnie bez swapa, tyle że jak kupiłem okazało się, że poprzedni właściciel wybebeszył korek i wcale ciśnienia nie robił. Gdy kupiłem korek okazał się za słaby i musiałem kupić drugi :) Już mi nie wywala. A Tobie?

ODPOWIEDZ