iparts></a>
<a href= francuskie

Letni Urlop - miejsca polecane

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: Eliot »

Trochę podziwiam zwolenników wyjazdu nad polskie morze. Nigdy bym się na to nie zdecydował.
--- Pierwszy powód: nie stać mnie. Jest tam drogo, zarówno kwatery, jak i inne atrakcje.
--- Powód drugi: mnóstwo ludzi, żadna przyjemność przebywania na zatłoczonej plaży.
--- Powód trzeci: brak pewnej pogody. Może się zdarzyć, ze cały urlop będzie albo deszcz. albo chmury.
--- Powód czwarty: zimna woda, której temperatura nie przekracza 18 stopni. Jest mnóstwo alternatyw.
Ja co prawda, nie spędzam urlopów nad Balatonem, ale co roku zatrzymuję się tam na 2-3 dni w drodze na Bałkany. Dla małżeństw z dziećmi jest to o wiele lepsza lokalizacja. Znacznie taniej, mniej ludzi i przede wszystkim gwarantowana pogoda. Woda jest cieplutka. Małżeństwa z dziećmi powinni wybrać brzeg południowy - tam jest płytka woda na 200 m wgłąb. Nie ma problemu ze znalezieniem miejsca.
Osoby z południowej części Polski mają bliżej, niż nad Bałtyk. Ja z Warszawy gdy ruszę rano dojeżdżam na 18.
Taniej, ładniej, luźniej, więcej atrakcji turystycznych, przesympatyczni ludzie, nie tak zachłanni na kasę, jak właściciele pensjonatów bałtyckich.

Awatar użytkownika
ROOAR
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 08:00
Renault: clio
Silnik: 2.0

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: ROOAR »

Eliot pisze:Trochę podziwiam zwolenników wyjazdu nad polskie morze. Nigdy bym się na to nie zdecydował.
Zgadzam się w 100% minęły ze 4 lata jak ostatnio kąpałem się w Bałtyku... i to jeszcze w Darłówku. Okropność. Plaża ma z 5 m szerokości do tego człowiek na człowieku i masa mentalnych cebulaków - nie będę zagłębiał się w szczegóły. Od kilku lat jeżdżę w góry do Białego Dunajca ale i to zaczyna mnie irytować. Korki na Zakopiance to pryszcz w porównaniu do tego co się dzieje w samym Zakopanem. W tym roku chyba wybiorę się do Włoch.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: Eliot »

ROOAR - Zakopane i okolice tak samo zatłoczone jak Bałtyk. Włochy są dość drogie - uważaj. Jeśli szukasz gór w rodzaju Zakopanego i tanio to polecam Obertraun koło jeziora Hallstatt w Austrii. Mogę podać namiary na niezły nocleg. O ile znajdę tę wizytówkę. Okolica piękna. Ceny niższe niż w Zakopanem. Kapitalna kolejka linowa na super miejsce które nazywa się Funf Finger czyli Pięć Palców. Zobacz w necie ten punkt widokowy z platformą. Mnóstwo miejsc do spacerów lub wypraw po górach większych albo mniejszych. Wszędzie parkowanie za darmo. Nawet przy kolejkach linowych. W okolicy są 4 kolejki na 4 różne góry. Każda tańsza od tej na Kasprowy. Widoki niesamowite. A najważniejsze, że nie ma tłumów. Wszystko dostępne bez czekania. Małe knajpki też nie są drogie.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: Eliot »

Acha, jeśli na piwie podasz mi maila, to chętnie prześlę zdjęcia kwatery i tych 4 kolejek, bo wszystkie zaliczyłem plus jedną zębatkę, jak na Gubałówkę, tyle że znacznie wyżej i ładniej. A jeśli już koniecznie bliżej Włoch, to polecam Bovec w Słowenii. Taniej, a też ładnie. Można zdobyć Kanin. Świetna góra. Nie wiem czy już naprawili kolejkę linową, bo jakieś 3 lata temu się spieprzyła. Ja ostatni raz tam byłem w 2014. Jakby co, to też służę zdjęciami. Znam jeszcze kilka innych miejsc, ale te dwa są chyba najfajniejsze w relacji cena kontra atrakcyjność.

Awatar użytkownika
CarlosPL
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2016, 17:33
Renault: Latitude Privilege
Silnik: 2.0 DCi 150KM (M9R)
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: CarlosPL »

Jeśli można to ja poproszę namiary na carlospolska@gmail.com" target="_blank
Dzięki, pozdro...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: Eliot »

Carlos, właśnie wysłałem. Przygotowałem specjalnie zdjęcia, więc się trochę narobiłem - 5 zł się należy ;)

Awatar użytkownika
CarlosPL
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2016, 17:33
Renault: Latitude Privilege
Silnik: 2.0 DCi 150KM (M9R)
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: CarlosPL »

Obrazek

czescirenault
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2017, 14:09
Kontakt:

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: czescirenault »

jeśli urlop to tylko w Bieszczadach ja jeżdżę co roku, zawsze wracam wypoczęty i pełen energii te tereny mają swój specyficzny klimat :P
http://www.autogutti.pl" target="_blank

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: blondas »

Możesz się podzielić jakąś sprawdzoną miejscówką na południowym balatonie. Ja do tej pory zawsze północny brzeg wybierałem. 10cm od brzegu i juz 4 metry głębokości :)
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: Eliot »

Praktycznie dowolna miejscowość na południowym brzegu pozwala z 7-letnim dzieckiem wejść za rękę na odległość 100 m od linii brzegowej. W okolicy Balatonsemesz, Balatonlelle, Balatonboglár jest to nawet jakieś 200 m. Ja osobiście co roku jako przystanek na 2 noclegi wybieram Balatonbereny. To najmniej znana miejscowość nad Balatonem i niewiele turystów. Jeżdżę tu, bo najmniej zbaczam z trasy, ale nie polecam, bo Balatonbereny jest zwyczajnie brzydkie.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: VoN »

Ja byłem i polecam Balatonfüred, fajna miejscowość :) Nocleg tutaj: https://www.google.pl/maps/@46.9576941, ... 312!8i6656" target="_blank właściciel młody i normalny :D nawija po angielsku co parę lad temu było wielkim udogodnieniem nad Balatonem :)

A w Chorwacji może ktoś coś poleci? Istria, Rovinj ?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: Eliot »

AdamNiezielski - ciepło, przyjemnie i najbliżej to poza Balatonem Chorwacja. Ale odradzam Istrię. Kwarner jest tak samo blisko, a za to o wiele ciekawszy i znacznie tańszy.

miljan

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: miljan »

Ostatnio wróciliśmy z wakacji na Mazurach.Polecam Ruciane Nida. Nie byłem przekonany do miejscowości ponieważ wolę zwykle wypoczywać w większych ośrodkach ale żona się uparła (znajoma polecała jej miejsce). Tak wiec zarezerwowaliśmy sobie tydzień noclegów w hotelu. I warto. Krajobrazy świetne, nie jest drogo. A dzięki temu,ze nie ma nawału turystów można naprawdę wypocząć.
http://www.mazurskiraj.pl/" target="_blank
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 sierpnia 2017, 08:33 przez miljan, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: Adam R25 »

Stare Juchy na Mazurach. Miłośnicy klasycznych polskich filmów ("Karate po polsku") będą wiedzieć o co chodzi ;)

Obrazek

fotka z Ruciane-Nida
Obrazek

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Letni Urlop - miejsca polecane

Post autor: Vargas »

Wypoczynek nad morzem w miejscowości Jastrzębia Góra - może ktoś polecić jakieś miłe pokoje gościnne z własnymi łazienkami.
Sprawa dość pilna więc proszę nie zwlekać :)
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

ODPOWIEDZ