iparts></a>
<a href= francuskie

Chamstwo i ...syństwo..- Co teraz?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
qla

Chamstwo i ...syństwo..- Co teraz?

Post autor: qla »

Otóż dzis w nocy jakiś człek z defektem mózgu pomalował moja megankę w swastyki i słowo typu "suka". Komu auto przeszkadzało nie wiem, na Policji zgłosiłem.
Teraz pytanko...bo to sprejem pomalowane, ale nie takim zwykłym, bo kolor ładny złoty i srebrny,ktoś się postarał...
Moje pytanie jest takie - czy jest sens zgłaszać do ubezpieczalni (6 elementów, do tego listwy i pod szybą plastyki itd) czy próbować usunąć samemu (pasta polerska?) Z jednej strony, to szkoda zniżek, z drugiej, jak się da samemu usunac... No i czy ubezpieczalnia będzie chciała usunąć do za pomocą lakierowania czy jakaś inna metoda? Do kiedy muszę zgłosić szkodę?

Generalnie to się uniosłem...

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

ja bym zobaczył wpierw samemu czy pastą typu tempo nie zejdzie...
szkoda zniżek
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

Awatar użytkownika
xXZENXx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: sobota, 19 grudnia 2009, 14:29
Renault: R19 SCENIC1 i 2
Silnik: 1_7 1_6 1_9 dci
Lokalizacja: LESZNO WLKP
Kontakt:

Post autor: xXZENXx »

jeżeli masz AC to nie będziesz tracił zniżek
samo OC i NW nic ci nie da

lepiej dać to do spolerowania lakiernikowi, przy okazji odświeży ci lakierek

POzdrawiam WLKP Rulez
w czym jesteś tym się stajesz
jak sie kasa znajdzie to....
http://www.youtube.com/watch?v=g-NopML2 ... re=related

qla

Post autor: qla »

Mam AC i przy jednej szkodzie rocznie tracę 10% zniżek... tragedii nie ma;]

Ale ciągle się zastanawiam... czy warto, czy nie... No i jak to wygląda?
Zgłaszam szkode, przyjeżdża rzeczoznawca wycenia i co... Biorę kasę i robię, czy dają do warsztatu, on robi, i rachunek wystawia ubezpieczycielowi? tak to jest?

Espers

Post autor: Espers »

Ja bym sam czyścił. Szkoda zniżek.
Rozpuszczalnikiem delikatnie potem polera i wosk.

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

opcje są następujące..
zgłaszasz szkodę i notarialnie upoważniasz warsztat do odbioru kasy za Ciebie...
wtedy masz najmniej zachodu i chodzenia...warsztat za Ciebie załatwi wszystko..
opcaj 2 zgłaszasz szkodę, umawiasz się z rzeczoznawcą (zwykle za 3-4 dni) on wycenia i zaprasza Cię po kasę do ubezpieczyciela którą odbierasz i robisz znią teoretycznie co chcesz...
jeśli będziesz się umawiał z rzeczoznawcą to broń boże nie rób tego na chodniku pod domem bo wtedy na bank Ci zaniży odszkodowanie... lepiej auto wstawić do jakiego kolwiek zaprzyjażnionego mechaniora
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

qla, to zależy która szkoda w tym roku.
Jeśli pierwszy raz zgłaszasz szkodę, to tracisz tylko 10% zniżek - czy to jest tak dużo? (Zależy ile płacisz za ubezpieczenie)
Ubezpieczalnia prawdopodobnie wyceni wg malowania elementów - na pewno pokryje stracone zniżki i to z nawiązką.

Jeśli jednak to druga szkoda w tym roku, to pozbywasz się wszystkich zniżek, a wtedy to już boli...
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 sierpnia 2010, 14:25 przez Rufus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Shymek pisze:Allianz z AutoCasco wypłaca na rękę tylko 50% kwoty wyliczonej przez rzeczoznawczę (zgodnie z OWU)
Ale tylko, jeśli zastrzeżesz sobie taką opcję podczas podpisywania umowy - ubezpieczenie jest tańsze, ale wypłacają tylko 50% szkody - coś za coś.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

SparklyTwo

Post autor: SparklyTwo »

pasta Tempo... lekkoscierna i daje rade :P

nie wiem czy np. "masa plastyczna" nie da rady temu, w zeszlym roku ja i moi sąsiedzi mieliśmy spryskane farba szybę i ogolnie przednie elementy nadwozia przez panów malujacych ogrodzenie. Kupilem wczesniej wspomniana mase plastyczna chyba firmy sonax i wszystko zeszlo bez problemu, tj. polewasz auto woda i delikatnie "jezdzisz" ta masa po powierzchni, wziela wszystkie syfy z lakieru :)

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

kurde co za palanty na tym swiecie zyja zeby tak samochod pobazgrac :/

pojedz po AC lepiej niech to zrobia lakiernicy niz potem bys mial wyzuty sumienia ze cos samemu zle zrobiles i lakier zrabales :D

wez kase z AC i szukaj lakiernika moze jeszcze cos zostanie z tej kasy ze szkody to cos kupisz w prezencie meguli :D
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

pogar

Post autor: pogar »

ja bym wpierw spróbował samemu usunąć, podanymi wyżej metodami, na jakimś fragmencie, a potem podjął decyzję co dalej.

Co do żniżek: zależy ile lat bezszkodowych masz i czy samemu dasz radę to zrobić. Jeśli jeden rok bezszkodowy, to bym robił z AC (ewentualnie wziął pieniądze <choćby na poczet przyszłej składki> , jeśli samemu dasz radę to usunąć).

qla

Post autor: qla »

Zgłosiłem do ubezpieczalni...czekam na odzew...;]
Zniżek zejdzie mi tylko 10% na szczęście.... niech ktoś inny się martwi, żeby to dobrze było zrobione;] a co do kasy, zobaczymy czy wezmę, czy nie, ale wolałbym jednak dać do lakiernika i niech on się rozlicza;]

ODPOWIEDZ