iparts></a>
<a href= francuskie

Błąd w Dowodzie Rejestracyjnym

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lechg1976

Błąd w Dowodzie Rejestracyjnym

Post autor: lechg1976 »

Witam

Proszę o poradę w takiej sprawie - może ktoś się już z czymś podobnym spotkał.

Megane Scenic 1,9 dti z 2002r. został sprowadzony w roku 2009. Przeszedł I badanie techniczne. Stacja wpisała model "Megane Scenic 1,9D" - nie wiadomo dlaczego. Pozostałe dokumenty + tłumaczenia miały "Megane Scenic" Na tej podstawie w fakturze sprzedaży wpisano tą samą nazwę. Wydział Komunikacji również tak samochód zarejestrował w 2009 r. i wydał kartę pojazdu. W OC wpisane było tylko "Megane Scenic"

No i teraz przyszło do przedłużenia polisy. Nowy ubezpieczyciel nie ma w bazie takiego modelu - i słusznie. Wpisał "Scenc 1,9 Dti". Wszystkie pozostałe dane się zgadzają.

Zastanawiam się czy tak to może zostać i czy polisy są ważne. Czy wystarczy korekta polisy tak żeby było "Megane Scenic 1,9D"?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Grzybek_lodz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:11
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Grzybek_lodz »

Moim zdaniem ten wpis nie ma znaczenia ważne żeby numery się zgadzały i reszta będzie ok
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

najlepiej udaj się do wydziału komunikacji, żeby wpisali w polu dotyczącym uwag w DR, że auto to Megane Scenic 1.9 Dti...

ja nie mam wpisanej w ramkę daty produkcji i po to się wracałem do WK :)
za duży obrazek

Grzybek_lodz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:11
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Grzybek_lodz »

o ile dobrze rozumiem chodzi o polisę a nie dowód rejestracyjny bo jeśli tak jest to nie ma znaczenia co tam jest wpisane ważne aby były poprawne numery vin i rejestracyjny
Obrazek

lechg1976

Post autor: lechg1976 »

Generalnie chodzi o to żeby później jak coś to problemów nie było.

Mam wątpliwości czy w WK zmienią jak w I przeglądzie jest inaczej.

Ubezpieczyciel raczej skoryguje szybko dane.


A żeby było ciekawiej to sprawa wyszła teraz - 2 tygodnie przed wyjazdem na wakacje.

Pozdrawiam

Espers

Post autor: Espers »

Obowiązkowo uzupełnij to w dowodzie i książce pojazdu. Polisa to jedno a dokumenty pojazdu to drugie. W przyszłości możesz mieć ogromne problemy. Już to przerabiałem choć nie było mojej winy.

lechg1976

Post autor: lechg1976 »

Witam

I tak:

Koniczna była wizyta u tego samego diagnosty.

Przyznał błąd, wystawił zaświadczenia odpowiednie.

WK w KP i DR zrobił adnotacje.

Teraz w DR i KP jest "Megane Scenic 1,9 DTI"

Ubezpieczyciel za to nie chce swojego zmienić - zostało "Renault Scenic 1,9 Dti Authentique"



Dzięki za pomoc i porady.

Pozdrawiam

Espers

Post autor: Espers »

W takim razie zmień ubezpieczyciela, bo kretyn. W przypadku szkody nie otrzymasz odszkodowania lub z wielkimi kłopotami, bo to "nie to samo auto".

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Post autor: cyklista »

Espers pisze: W takim razie zmień ubezpieczyciela, bo kretyn. W przypadku szkody nie otrzymasz odszkodowania lub z wielkimi kłopotami, bo to "nie to samo auto".
tu masz racje :/ ja takie coś przerabiałem w PZU

lechg1976

Post autor: lechg1976 »

Ubezpieczyciel jest świeży od 19.08.2010.

W tej sprawie twierdzą, że samochód identyfikują po nr rejestracyjnym i VIN. A nazwa jest wpisana w polisę tylko do wyceny wartości.

Espers

Post autor: Espers »

Nie idź na to. Jeśli to błachostka, to niech wymienia papier. Wiesz doskonale, że do przewałów to ubezpieczyciele są pierwsi. Ty potem masz problem przez urzędasa. A jeśli mowa o wartości, to tym bardziej powinieneś żądać wymiany papierka.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Mi w DR wpisali Laguna III zamiast Laguna II :D Narazie nic z tym nie robie ale kiedys trzeba bedzie sie tym zająć.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

Espers

Post autor: Espers »

Nie czekaj tylko zrób. Zmienią i tak już chore przepisy i dopiero będziesz miał ból.

ODPOWIEDZ