iparts></a>
<a href= francuskie

Jaki aparat??

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Kolo
Oklejony
Oklejony
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 7 sierpnia 2009, 20:57
Renault: G. Scenic III Modus
Silnik: 1.4 TCE 1.2
Lokalizacja: Zielona Góra

Jaki aparat??

Post autor: Kolo »

Witam Pikurową Brać.
Chcielibyśmy kupić nowy aparat. Ma to być lustrzanka. Pierwsza w naszym wydaniu. Po wstępnej selekcji cenowej przede wszystkim wybrałem 3 modele.
1. Canon 1000D
2. Nikon D3000
3. Sony Alpha a330

Wszystkie z obiektywami oczywiście. Większość ma obiektywy 18-55 mm lecz można znaleźć z trochę większymi (18-105 lub 18-200).

Chciałbym się zmieścić w cenie do 2000 PLN.

Proszę o pomoc posiadaczy tych aparatów lub znawców tematu.
Aparat służy nam głównie do zdjęć amatrskich naszych dzieci, zarówno w domu jak i na dworze.
Pozdrawiam.
Tylko Falubaz !!!

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

Ja mam Sony Alpha 300 :)
zdjecia rewelacyjne niemoge narzekac mam 2 obiektywy 18-17- i 55-200
dalem za niego w tamte wakacje w fotojokerze 2400:) zszedlem media markt i vobisa i tu byly drozsze i z 1 obiektywem a tam okazal sie najtanszy i w najlepszej opcji :)

masz slot na karty Sd i memory stick u mnie tylko jest na compakt flash(sa drozsze) masz wyjscie HDMI .
mysle ze z Sony bedziesz zadowolony :)
Sony udostepnia szkole robienia zdjec sa filmiki pogladowe
http://www.lustrzanka.sony.pl/indexc.ph ... #/szkolka/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 20:37 przez mariusz1500, łącznie zmieniany 1 raz.
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Kolo, myślę, że dokladnej i wmiare szczerej odpowiedzi nie dostaniesz. Ja mam Nikona D60 i oczywiście będe polecał właśnie tę markę więc wpadnij na fora o tematyce fotograficznej lub na poszczególne firmy. Tu masz profesjonalne forum na temat Nikona: http://forum.nikoniarze.pl/
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
Kolo
Oklejony
Oklejony
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 7 sierpnia 2009, 20:57
Renault: G. Scenic III Modus
Silnik: 1.4 TCE 1.2
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kolo »

Vargas zdaję sobie sprawę, że każdy ma wady i zalety. Na stronce foto.recenzje.pl jak dobrze pamiętam to z tych trzech najlepiej się prezentuje Sony.
Tylko Falubaz !!!

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Czy się prezentuje najlepiej? tak do końca to się z Tobą nie zgodzę. Słuchaj musisz sobie odpowiedzieć na kilka podstawoych pytań.
1-Dlaczego lustrzanka a nie np. hybryda?
2- Czego oczekujesz od aparatu?
3-Co będziesz fotografować?

Jeśli wszystkie aparaty mają jednakową odpowiedź to decydujący wpływ ma to, który aparat leży Ci dobrze w ręku. Poprostu bież każdego w dłoń i sam zdecydujesz który Ci odpowiada gdyż aparat + dłoń = bardzo dobre zdjęcie
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Kolo, powiem tak -mam tak jak Vargas Nikona D60 i będę go zachwalała. Jednak to dla Ciebie ma być ten aparat, więc musisz się zastanowić czego oczekujesz od tego aparatu. A poza tym spróbuj przejść się po sklepach foto i złapać każdy aparat, wykonać jakieś zdjęcia i zobaczyć z którym aparatem najlepiej Ci się współpracuje.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Mr_Adam

Post autor: Mr_Adam »

Co do tematu to sam używam nikona D5000, ale nie będę Ci niczego konkretnego proponował. Wadą D3000 będzie względnie duży koszt ewentualnego rozbudowania zestawu (porównywalny do Canona, ale dużo wyższy niż Sony- obiektywy, lampa itd.). W zamian dostajesz doskonałą optykę, polecam zestaw z obiektywem nikkor 18-105 VR- chyba najlepszy kitowy obiektyw Nikona, resztę kitowych obiektywów możesz odpuścić, jakością zdjęć odbiegają dość mocno od niego. Minusem jest lifeview- nikon bardzo dlugo nastawia w tym trybie ostrość. Sony za to ma lifeview najlepszy na rynku, autofocus dziala bardzo szybko i celnie. Co do canona 1000d nie wypowiem się bo nie miałem go w ręku i nie mogłem testować, ale ogólnie uważam że optyka nikona, w podobnej jakości do canona jest wiele tańsza.

habi

Post autor: habi »

Też zamierzałem kupić lustrzankę zdecydowany byłem na sony, ale po głębszych przemyśleniach zdecydowałem się na aparat cyfrowy Olympus sp-800uz.Moim zdaniem taki aparacik dla amatora jest bardziej przydatny.Za przemówiło:
Duży zoom 30 x
Nagrywanie w HD
Matryca 14 Megapixeli
No i cena w promocji wyszło ok.1100 zł.( w media expert)

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

dokładnie - ja od niedawna posiadam Olympus sp-560uz. Łączy cechy lustrzanki i kompaktu i to moim zdaniem wszystkie najlepsze cechy. Polecam
Obrazek

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

ja mimo iz lubie dobre jakosciowo zdjecia, niestety nie potrafie ich robic, wiec potrzebowalem dobre auto :)

wczoraj dotarl do mnie Panasonic Lumix DMC-FZ38
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Awatar użytkownika
Kolo
Oklejony
Oklejony
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 7 sierpnia 2009, 20:57
Renault: G. Scenic III Modus
Silnik: 1.4 TCE 1.2
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kolo »

Mr_Adam Niestety D5000 nie mieści się w moim zakresie cenowym. Mój kumpel właśnie kupił z tym obiektywem i jest bardzo zadowolony.

Ja obecnie posiadam Fuji S6500 i jestem z niego zadowolony, ale chcieliśmy czegoś więcej.
Tak jak napisałem w pierwszym poście fotografujemy głównie dzieci, wakacje, wyjazdu, imprezy rodzinne.
W związku z tym że to pierwsze lustro to nie musi mieć wodotrysków, najlepiej łatwe w obsłudze.[/b]
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 sierpnia 2010, 09:32 przez Kolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko Falubaz !!!

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Kolo, a znasz się bardzo dobrze na fotografii? ustawienia przysłon, czasów i wiele,wiele innych bajerów? Jesli nie do końca kumasz to zostań przy tym co masz gdyż lustrzanką mozesz zrobić jeszcze gorsze fotki niż Fuji S6500
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
Kolo
Oklejony
Oklejony
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 7 sierpnia 2009, 20:57
Renault: G. Scenic III Modus
Silnik: 1.4 TCE 1.2
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kolo »

Vargas Może nie jestem znawcą, ale cośtam liznąłem. Szwgier mnie pouczył trochę ostatnio. Troche jeszcze poczytam i może jakieś zdjęcie zrobię :)
Tylko Falubaz !!!

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

Ja podobnie jak mariusz1500 posiadam Sony Alpha A300 i muszę przyznać, że jest to świetna lustrzanka dla amatora na początek przygody z fotografią :) Ja na Twoim miejscu postawiłbym właśnie na lustrzankę Sonego - sam jestem początkującym amatorem a nie mam problemu z obsługą czy opanowaniem tego aparatu.

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

blaszczu pisze:Ja podobnie jak mariusz1500 posiadam Sony Alpha A300 i muszę przyznać, że jest to świetna lustrzanka dla amatora na początek przygody z fotografią Ja na Twoim miejscu postawiłbym właśnie na lustrzankę Sonego - sam jestem początkującym amatorem a nie mam problemu z obsługą czy opanowaniem tego aparatu.
Zgadzam sie z tym :)
Ja tylko rozgladalem sie za Sony Alpha bedac we Francji na zlocie kolega kazal mi robic zdjecia jego Alpha 350 i odrazu mi sie spodobal ten aparat :)
jak wrocilem do kompakta sony H3 to pierwsze co robilem lapalem sie sa wysuwany obiektyw :P
i zdecydowalem ze kupie sobie lustrzanke i padlo na Sony Alphe 300 chodzilem za nia z 2 miesiace :D
jest latwa w obsludze i dobrze lezy w reku :)
robie wiekszosc zdjec w auto i naprawde sa rewelka :)

dostalem nakaz od Pewnej osoby zeby zaczac bawic sie "P" w aparacie
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Zablokowany