iparts></a>
<a href= francuskie

POTRZEBNA KREW!

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Wiórka

POTRZEBNA KREW!

Post autor: Wiórka »

Jeśli ktoś chce i może oddać krew to mam wielką prośbę - krew potrzebna jest dla mojej koleżanki. Czeka ją operacja wycięcia nowotworu, którą szpital odwleka, bo brakuje dla niej krwi.
Ważne informacje:
W punkcie krwiodawstwa (dowolnym w Polsce) w chwili rejestracji należy zaznaczyć, że oddajecie krew
dla Beaty Wojciechowskiej
Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego
ul. Francuska 20
40-027 Katowice

Z rejestracji należy pobrać zaświadczenie o oddaniu krwi dla Beaty i jak najszybciej dostarczyć/przesłać do szpitala w którym leży.


NIEISTOTNA JEST GRUPA ODDAWANEJ KRWI.

Każdemu, kto odda krew przysługuje jednodniowe zwolnienie z pracy/szkoły o które trzeba się upomnieć w rejestracji.

W imieniu swoim i Beatki z góry wielkie dzięki.

Goalkeper

Post autor: Goalkeper »

Witam, jednak dobrze by było wiedzieć jaka grupa jest potrzebna, gdyż jeżeli brakuje jej w szpitalu, w którym przebywa koleżanka to może jej również brakować w innych miastach. Jeżeli jej brakuje a nie mają dla niej to znaczy, że jest tak jak napisałem w poprzednim zdaniu. Jutro wskoczę do krwiodawstwa i poproszę o przerzucenie mojej krwi na konto koleżanki. Niestety będzie to tylko jedna jednostka bo tylko jedną w tym roku oddałem, gdyż skończyło się dla mnie uczestnictwo w programie dawców immunizowanych, biorąc w nim udział nie mogłem oddawać krwi honorowo gdyż podanie mojej krwi w przypadku wytwarzania przeze mnie przeciwciał mogło by dojść do szoku limfatycznego osoby poddanej transfuzji (szkoda że się nie udało a tak chciałem pomóc kobietą z konfliktem serologicznym czytaj matczyno płodowym, kiedy to organizm matki zabija płód. W razie co moja grupa krwi to A1 RH-, jedna z trzech najrzadszych i trudna w zdobyciu.

* Informacja dla osób, które już oddały kilka razy krew w tym roku oraz teraz na dniachm to nie trzeba oddawać po raz kolejny tylko podejść do rejestracji i poprosić o przerzucenie swoich donacji na osobę potrzebującą.

habi

Post autor: habi »

Niewiedzałem że tak można
* Informacja dla osób, które już oddały kilka razy krew w tym roku oraz teraz na dniachm to nie trzeba oddawać po raz kolejny tylko podejść do rejestracji i poprosić o przerzucenie swoich donacji na osobę potrzebującą.
Jeśli tak to dziś podejdę do stacji i wezmę zaświadczenie, bo następny termin w którym moge oddac krew to dopiero sierpień.

Wiórka

Post autor: Wiórka »

Grupa krwi Beaty to 0 RH- , masz rację, że to stanowi dodatkowy problem. pozdrawiam

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Kurcze, na razie mogę przepisać jedną, może 2 jednostki krwi. Na 3 jest jeszcze za wcześnie dla mnie. Postaram się po niedzieli podejść.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Goalkeper

Post autor: Goalkeper »

Akurat się udało :) dzisiaj podjechałem do krwiodawstwa i zerknąłem tak rekreacyjnie w książeczkę donacyjną :) i okazało się, że byłem ostatnio 10 maja więc dzisiaj zrobiłem to również, obie donacje przepisałem na potrzebującą koleżankę. Akurat się dobrze złożyło, bo przywrócili u nas w RCKiK loterię fantowa i przy skromnym szczęściu wygrałem czerwoną koszuleczkę z żółtym napisem "Ratowanie życia mam we krwi" :D Zdjęcia zaświadczenia poniżej, dotyczą one jednego zaświadczenia teraz wybierz to najlepsze, wydrukuj i śmigaj do szpitala :) (co by szybciej i sprawniej zaszła wymiana woreczków :))
Obrazek Obrazek
A taką koszuleczkę wygrałem :)
Obrazek

habi

Post autor: habi »

Mam już tez zaświadczenie.Niestety dostałem tylko za jedna donację.
W sierpniu bede mógł znów oddać jesli będzie jeszcze potrzebna to daj znać.
w razie czego zrobiłem ksero bo nasza poczta działa różnie.

Goalkeper

Post autor: Goalkeper »

O kurka wodna nie zauważyłem, że jesteś (Wiórka) z innego miasta, jutro udam się do firmy i wyślę fax do szpitala :)

Wiórka

Post autor: Wiórka »

Wielkie dzięki! Właśnie dostałam sms'a, że Beata zjechała ze stołu operacyjnego przed chwilą. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, kochani jesteście.

ODPOWIEDZ