iparts></a>
<a href= francuskie

Sytuacja drogowa

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Sytuacja drogowa

Post autor: MarcinD »

Witam :). W moim mieście mam mnóstwo skrzyżowań ;) ale jedna sytuacja drogowa mnie zaciekawiła. Sytuacja wygląda tak:

Obrazek

Pierwsze światła (te, przy których stoi czerwony samochód) są dodatkowo wyposażone w światło zielonej strzałki w prawo. Moje pytanie: w takiej sytuacji jak na obrazku czy zielona strzałka upoważnia do wjechania na skrzyżowanie i skręcenie w prawo, czy tylko na przejechanie przez przejście dla pieszych i zatrzymanie się przed drugim sygnalizatorem (bez strzałki). Za odpowiedzi dziękuję ;).

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Według mnie strzałka nie upoważnia do skrętu w prawo, bo za nią kolejna sygnalizacja i będziesz miał kolejne czerwone tym razem bez strzałki :) Chyba że 2 sygnalizator obowiązuje tylko tych jadących prosto lub skręcających w lewo, ale w tym przypadku wyglądał by tak: Obrazek - S3

Ja bym to tak interpretował :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Post autor: MarcinD »

No właśnie nie :). Pierwsze i drugie światła wyglądają dokładnie tak samo, z różnicą zielonej strzałki po prawej... No i właśnie też podejrzewałem, że zielona strzałka upoważnia tylko do przejechania przez przejście dla pieszych i zatrzymanie się przed wjazdem, ale... żyję w Cieszynie już osiem lat i nie widziałem, żeby się ktoś zatrzymał :D

Awatar użytkownika
Zeid
Oklejony
Oklejony
Posty: 58
Rejestracja: środa, 15 lipca 2009, 07:40
Renault: Lauguna II Clio III
Silnik: 2.0T 170KM/1.6 128KM
Lokalizacja: Gdańsk/Gorzów Wlkp.

Post autor: Zeid »

W Gorzowie jest podobne skrzyżowanie i pamiętam jak zdawałem na prawko to instruktor mówił mi abym tu uważał i nie wjeżdżał za drugi sygnalizator, bo lubią tu oblewać egzaminy ;)

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Post autor: MarcinD »

No właśnie, czy to nie jest drogowy absurd ?

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Jeden z wielu :D

ODPOWIEDZ