iparts></a>
<a href= francuskie

Bezpieczeństwo naszych milusińskich

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

FazacZ_KrK

Bezpieczeństwo naszych milusińskich

Post autor: FazacZ_KrK »

Ostatnio ponieważ nadchodzi czas kiedy to muszę się zacząć zmagać z wymianą fotelika... pojawiła się mała komplikacja jak wiadomo ponoć najbezpieczniejsze są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy ale w czym problem większość tych fotelików ma podpórkę i jak to się ma do schowków w podłodze?? czy w razie odpukać kolizji podłoga się nie zapadnie ?? co o tym sądzicie?? czekam na opinie.

tregon

Post autor: tregon »

ja zamontowałem fotelik przodem do kierunku jazdy ...

te z podpórką są do systemu ISOFIX (chyba)

ja mam córcię 11 mies. i zdecydowaliśmy z żoną na dobry fotelik RECARO - z resztą siostra polecała te foteliki, pomimo tego że córcia mała, ale jazda przodem nie jest przeszkodą

FazacZ_KrK

Post autor: FazacZ_KrK »

No właśnie ja myślałem że RECARO firma z tradycjami ale niestety ostatnio zaliczyli dwie wpadki artyuł na ten temat. A co do systemu isofix to skoro jest chciałbym go wykorzystać, a po obejrzeniu crash testów wolałbym fotelik tyłem do kierunku jazdy. Tylko niepokoją mnie te schowki czy przypadkiem się nie zapadną choć wyglądają solidnie.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Co jeszcze polecacie prócz Recaro? Ja po mału będę musiał sie rozglądać za fotelikiem- nosidełkiem dla noworodka.. Najlepiej coś z isofix bo nie chce mi się bawić 15 min za każdym razem z pasami...
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

pecado

Post autor: pecado »

Szczerze i z praktyki polecam Maxi Cosi Cabrio.
Mam montowanego na isofixie + adapter do ramy wózka.
Jest wkładka dla noworodków, po wyjęciu pojemność fotelika znacząco rośnie.
Błażej ma teraz ponad 70cm długosci i +8kg wagi i nadal się mieści bez wgniatania kolanem woot

Co do isofix to dwie sprawy
a) jest to ważne, a moim zdaniem krytyczne dla fotelików montowanych tyłem, pierwszego rozmiaru
b) ale jego znaczenie spada przy fotelikach następnych, których nie będziemy już wymontowywać
Istotą jest to, że mały fotelik b. ciężko ustabilizować pasami, nawet jeśli ma odpowiednie prowadnice (jak wyżej wymieniony). Większe foteliki przez większą masę, inny jej rozkład, inną podłogę są już znacznie stabilniejsze i isofix traci już znaczenie.
Ja planowałem jako następny fotelik użyć 9-18 lub 9-25 montowany tyłem - Maxi Cosi ma wysoko oceniany model Mobi, niestety przy moim wzroście nie ma najmniejszych szans, żeby zamontować go za mną :(
Jeśli nie znajdę niczego bardziej zwartego to będę celował z Maxi Cosi Tobi prawdopodobnie. Jest to fotelik tzw "rosnący", ponadto można do niego dobrać wkładki wypełniające dla mniejszego dziecka, jest trójpozycyjny, więc można zmieniać dziecku pozycję. Ma też wygodne pasy górne, ułatwiające montaż dziecka do fotelika oraz wskaźnik prawidłowego napięcia pasów.

FazacZ_KrK

Post autor: FazacZ_KrK »

W grupie 0-13 polecam MAXI COSI Cabrio Fix z bazą ISOfix wydatek spory ale warto nie bawisz się za każdym razem w zapinanie pasami fotelika do tego adaptery do wózka i możesz na zakupy z maluchem śmigać czy nawet na krótkie spacerki.
Ja teraz szukam fotelika z grupy 9-18. Najchętniej z ISOfixem ale ktoś zwrócił mi uwagę na schowki w podłodze i stąd moje pytanie czy schowek wytrzyma ??
Ja zastanawiam się nad Romerem Safefix TT lub Besafe Izi Combi X3 Isofix - ten drugi tyłem do kierunku jazdy.

Natomiast uwaga na te dwa foteliki:

Emmaljunga
Chicco
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 czerwca 2010, 14:02 przez FazacZ_KrK, łącznie zmieniany 1 raz.

pecado

Post autor: pecado »

Upewnij się tylko czy Ci się zmieści na tylnym siedzeniu bez wbijania przedniego fotela na koniec prowadnicy ;)
Z tego co widzę po zdjęciach, o ile nie jesteś "nikczemnego" wzrostu to może być mały zonk (jeśli nie to daj znać proszę, sam się mu chętnie przyjrzę)

FazacZ_KrK

Post autor: FazacZ_KrK »

Hmm ja też do drobnych nie należę (190 cm) i właśnie poszukuję owego fotelika do przymiarki w samochodach jak myślę w Szczeniaku nie powinno być problemu to w misiu jest ciasnawo ale ja i tak montuję fotelik z tyłu po prawej stronie więc żona będzie cierpiała. Jak znajdę dam znać.

pecado

Post autor: pecado »

Tak czułem, że czas zmienić samochód ;)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

A może któryś z Panów chce sprzedać Maxi Cosi Cabrio? :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
TomaszB
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2009, 10:07
Renault: Megane i Scenic
Silnik: 1.6_16V i 2.0_dCi
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: TomaszB »

VoN, na kiedy potrzebujesz ten fotelik ? Może nam się terminy zgrają i mój fotelik będzie już do sprzedania :) . Co prawda jest bez isofixa ale z bazą easy base, samą bazę mocujesz pasami a fotelik tylko wpinasz i wypinasz, wygoda niesamowita.

pecado

Post autor: pecado »

byłem pierwszy na PW :P woot
A czy do transakcji dojdzie to od dalszych rozmów z Wodzem zależy więc nie porzucajcie nadziei ;)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Fotelik potrzebuje na za 2 tyg :P Żona rodzi niebawem :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

pecado

Post autor: pecado »

bajdełej
http://uwaga.onet.pl/32657,news,,niebez ... ortaz.html
polecam poszperać na jutubie za nazwami wymienionymi w tekście, z naciskiem na chicco. Kopara spada mocno i boleśnie...
Osobiście będę Chicco omijał łukiem wielkim, jeśli firma uważa, że
uszkodzenie części systemu powstrzymywania dziecka podczas crash-testu nie oznacza, że produkt jest niebezpieczny
to nie znajdą we mnie klienta.

Awatar użytkownika
TomaszB
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2009, 10:07
Renault: Megane i Scenic
Silnik: 1.6_16V i 2.0_dCi
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: TomaszB »

VoN pisze:Żona rodzi niebawem
no to trzymam kciuki za łatwe rozwiązanie, co do fotelika to moja niunia ma dopiero 10 tygodni więc nie zdąży z niego wyrosnąć przez najbliższe dwa :D

ODPOWIEDZ