iparts></a>
<a href= francuskie

Wypadek - przypadek, Renifer ma ziazi :(

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

lookaty

Wypadek - przypadek, Renifer ma ziazi :(

Post autor: lookaty »

Golf wymusił, ja dostałem rykoszetem. Prawdopodobnie poszła maglownica, zawieszenie lewego koła, na pewno to co widać na zdjęciu wraz z półroczną felgą :( Mam nadzieje, że wypłacą tyle, żeby zrobić tak jak było przed wypadkiem. Zawieszenie było robione w listopadzie 2009 roku, a tu takie "kuku"...
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 czerwca 2010, 16:16 przez lookaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

lookaty pisze:to co widać na zdjęciu
Ale na zdjęciu nie wiele widać ;)

Szkoda autka...
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

lookaty

Post autor: lookaty »

Rufus pisze:
lookaty pisze:to co widać na zdjęciu
Ale na zdjęciu nie wiele widać ;)

Szkoda autka...
Wywaliło mi zdjęcie na nk ;)

Z zewnątrz tragicznie nie wygląda bo tylko zderzak, błotnik i drzwi, ale 3 miesięczna felga i prawdopodobnie układ kierowniczy poszedł się kochać ;/

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

lookaty pisze:3 miesięczna felga i prawdopodobnie układ kierowniczy poszedł się kochać ;/
No to może zaboleć po portfelu. Najważniejsze, że zawartość auta cała.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

jakie zabolec w portfelu ?? ludzie o czym Wy mowicie ??

paragraf z OC mowi wprost:

"..auto przywrcócic do stanu faktycznego z PRZED wypadku"

i tego sie trzymaj !!! felga zadna naprawa, prosze wyplacic za nowa...

jesli nie zalezy Ci na zarobieniu, odstaw do ASO i po sprawie... rozliczenie na FV i dziekuje do widzenia...

Pamietaj, ze SZKODA CALKOWITA wystepuje gdy kwota naprawy wystepuje ponad 100%, a nie jak licza firmy 70% lub inaczej. Przykladowo, jesli auto warte 5 tys. a naprawa 5 tys. to nie ma szkody calkowitej, a jest naprawa....

Pozdrawiam.
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

lookaty

Post autor: lookaty »

We czwartek zgłosiłem szkodę i do tej pory jeszcze nikt nie zadzwonił (PZU) żeby umówić się na oględziny. Podejrzewam, że jest to spowodowane skutkami powodzi, jednak za 3 dni zaczynam urlop, a bez samochodu ani rusz.

Co do odszkodowania to będę walczył o każdą złotówkę, nie po to płaciłem po kilka stówek z felgę, żeby ktoś mi wypłacał 100zł za lakierowanie. Obawiam się tylko wartości samochodu, ponieważ jak każdy wie, R19 do wartościowych rzeczy nie należy, ale z tego co się dowiadywałem to wartość samochodu podnoszą takie elementy jak: lakier metalik, instalacja gazowa, alufelgi itp.

Licząc na szybko: 3 elementy + lakierowanie to ok. 1200zł, nowa maglownica z wymiana ok 1000zł, felga 350zł = 2500zł

Jestem ciekawy jak wyliczy to PZU, Kurcyś za przedni zderzak i grill do Laguny 1997 rok dostał z AC ok 1400zł.

Najbardziej dobija mnie fakt urlopu bez samochodu ;/

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

Oni też patrzą czy samochód był wcześniej naprawiony w tych miejscach . poza tym cześć wstawiają zamienniki a nie oryginalne dam przykład kolegi ma Lagunę II z ksenonami i , (lampa jest do wymiany)
PZU wyceniło na koło 300zl wymiana a nowa w ASO
to co najmniej koło 1000zł . pozdrawiam
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

kolego lookaty to ja Ci powiem wprost.

1 wycene dostaniesz taka ze zlapiesz sie za glowe i sie zastanowisz czy starczy Ci na felge.
Wtedy sa rozne wyjscia, gdzie ja polecam, wycene szkody u niezaleznego rzeczoznwacy (koszt ok 122 zl za co ma obowiazek pozniej zwrocic ubezpieczalnia). On Ci powie prawde ile jestes w stanie wycaignac.

Zreszta ja bym sie trzymal wersji pod szkode calkowita, bo tak to moze wygladac, i nie 70% a 100% jak pisalem wczesniej.

Co do zamiennikow, NIE MOGA NIE MAJA PRAWA wkladac zamiennikow przy szkodzie OC.
Dlaczego ?? proste, jak pisalem wczesniej, przepis mowi jasno iz "przywrocic auto do stanu faktyczne z przed wypadku" miales wlozony zamiennik ?? NIE!!! wiec zamiennika nie chcesz....

Jesli ktos sobie daje takie rzeczy wmawiac, a w polsce jest to pewno z 80% osob, wcale sie nie dziwie ze ubezpieczalnie zarabiaja miliony na tym....
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

invader

Post autor: invader »

A kiedy to kuku się zrobiło bo po zdjęciu widzę że mokro coś na drodze a od kilku dni klara daje na całego ;)

lookaty

Post autor: lookaty »

Golfik zrobił mi kuku 6 dni temu. Samochód z przodu nigdy ni e był uderzony i nie było ani grama szpachli. Nadal czekam na chociażby kontakt, póki co bez odzewu ze strony PZU :( Jeśli jutro się ze mną nie skontaktują, to będę tam dzwonił.

Jeżeli chodzi o odszkodowanie, jak nie będą mi chcieli wypłacić kwoty gwarantującej powrót do stanu sprzed zdarzenia, oddam samochód do ASO, niech to załatwiają bezgotówkowo z PZU, wtedy nie wyjdzie 2500zł tylko 5tys...

Mam coraz większego wnerwa ;/

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

lookaty, przy mojej dzisiejszej wizycie w ASO były dwie osoby, które robiły samochody bezgotówkowo. Małżeństwo już odbierało, a gość dopiero załatwiał formalności. Ale ość z aso, który go obsługiwał powiedział, że oni jako serwis mają większe możliwości. I właśnie chodziło o firmę PZU.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

lookaty

Post autor: lookaty »

Oględziny odbyły się kilka dni temu, bez poinformowania mnie o tym fakcie. Z tłumaczeń wynikało to, że oględziny odbył się przy okazji likwidacji szkód po powodzi. na 99% będzie to szkoda całkowita. Teraz muszę jechać wyciągnąć z samochodu wszystko cenne, w tym alufelgi i sprzęt grający. Powiedziano mi, że przy szkodzie całkowitej PZU stara się sprzedać wrak u siebie na aukcji.

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

sprzet grajacy nei wchodzi w wartosc auta, mozesz go smialo zostawic. Alufelgi tak a i owszem, jednak jesli robili juz zdjecia itd. itp. to bym je zostawil, zalezy Ci akurat na jak najwyzszej wartosci auta...

PZU MOZE probowac odkupic od Ciebie wrak, jednak Ty wcale nie musisz sie na to zgadzac....

Sprawdz wartosc auta sobie niezaleznie u znajomych agentow, PZU moze to takze obciac, po wycenie takze sobie porownaj czy aby nie zawyzaja naprawy by uzyskac szkode calkowita...

a nawiasem, co chcesz robic za autem ?? naprawiasz czy chcesz sie pozbyc i kupujesz cos innego ?? Ile wg. Ciebie potrzebujesz pieniedzy na naprawe ??
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

lookaty

Post autor: lookaty »

Chętnie kupiłbym coś nowszego, Megane Coupe ph2, jednak wesele za rok trochę krzyżuje plany. Samochodu szkoda bo był bezawaryjny, silnik 10tys km temu miał zrobioną uszczelkę, uszczelniacze, rozrząd i jest w świetnym stanie, jednak blacha trochę koroduje. Do tego dochodzi naprawa maglownicy, zawieszenia i uszkodzonych elementów więc 2000zł będzie to kosztowało. Jest to jakieś 60% realnej wartość samochodu na rynku, dlatego będę chciał się go pozbyć. Ktoś kto ma warsztat robi to w dużo mniejszych pieniądzach. Za same części można wziąć sporo więcej ze względu na stan techniczny, jednak nie mam gdzie trzymać wraku.

Co do alufelg to mogę je już ściągnąć, zdjęcia były zrobione i wycena będzie gotowa we wtorek rano.

lookaty

Post autor: lookaty »

Proszę o nie karanie za post pod postem*


Samochód został wyceniony na 2100zł co dla mnie jest kpiną ponieważ za tą kwotę nie jestem w stanie kupić takie samochodu, w takim stanie, z LPG. Do wypłaty 1250zł za co nie jestem w stanie wyremontować zawieszenia, a gdzie jeszcze blacharka...

Pytanie do ekspertów, jak mogę walczyć o swoje? Przy płaceniu 2% podatku od wzbogacenia, samochód był warty 30% więcej niż cena rynkowa, a przy wypłacie odszkodowanie 30% mniej, przecież to najzwyklejszy kant :(

ODPOWIEDZ