iparts></a>
<a href= francuskie

Mówcie, co chcecie, ale nowe jest lepsze!

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Mówcie, co chcecie, ale nowe jest lepsze!

Post autor: MarcinD »

Wypadek niedaleko Mojego Miasta, szczegóły są tutaj. Dwa auta się zderzyły czołowo, jedno nowe, drugie stare...

Obrazek.

Przypomina mi się wypadek mojego Wujka sprzed kilku lat, kiedy w czołówce nie ze swojej winy stracił tylko Subaru...

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

ale czy do końca ? ? ?

mam się zarzynać finansowo (rodzina ma głodować, wszystkiego sobie mam odmawiać), bo w nowym aucie w razie "W" mniej mi się stanie ?

sorry, ale na drodze trzeba myśleć również za innych, a nie widzieć tylko koniec swego nosa (bo ja jadę swoim pasem, jest ciągła podwójna i nikt nie może jej przejechać...)


a wracając do tematu - nowe może bym i kupił, gdyby było mnie na nie stać (ceny u nas są z kosmosu w porównaniu z zarobkami)...żeby auto trochę wytrzymało, a nie było jednorazowym bublem...no i jeszcze żeby coś mi się z nowych aut podobało - same szkaradne wozidła teraz robią :/
za duży obrazek

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: $SKORPION$ »

W pełni się zgadzam z Tobą Maćku.
Co do szkaradnych wozideł też racja ,bo gdyby pozdejmować znaczki i napisy marek aut to trudno byłoby rozpoznać jakiej marki jest dane auto .
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Niestety, każdy robi podobnie (odróżnia się najmocniej nadal Volvo i Saab) i tylko się prześcigają kto daje więcej wyposażenia w niższej cenie. A nowe czy nowsze nie zawsze daje więcej bezpieczeństwa. Bo tak jak wspomnieliście już na drodze trzeba myśleć za innych i przewidywać co się może zdarzyć.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Espers

Post autor: Espers »

A czy ktoś zauważył, że nie jest tu mowa o zarobkach lecz o bezpieczeństwie??

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Post autor: MarcinD »

Nie no oczywiście, że tak... Trzeba myśleć za innych... No ale mnie osobiście śmieszy trochę podejście niektórych ludzi... Tych, co to kupują dwudziestoletnie BMW rozsypujące się i poskładane z dwóch "bo to BMW" zamiast w podobnej cenie coś może mniej "lansiarskiego" ale młodszego. Cóż, mnie po prostu poraziło zestawienie tych dwóch samochodów i poziom rozbicia każdego z nich.

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: $SKORPION$ »

Co do rozbia ,to ostatnio widziałem kolizję starego Wartburga z o wiele młodszym Passatem. Passat odjechał na lawecie a wartburg poza pękniętym zderzakiem i zbitą lampą kierunkowskazu odjechał o własnych siłach .Wszystko zależy od stanu auta i jak się "trafią". Nawet jeżeli jest "stare" ale zadbane poprzez konserwację to teoria ,które mocniejsze bierze w "łeb".
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Espers

Post autor: Espers »

Hehehe. Wartburg jest na ramie z szyn kolejowych, więc Pasek na podłużnicach nie miał szans woot

JarosG

Post autor: JarosG »

Dużo zależy też od tego gdzie zostaniemy uderzeni, nie zmienia to faktu że jak będę zmieniał samochód to na rocznik 2004>.

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Pod względem bezpieczeństwa nowe auta są dużo bardziej bezpieczne, natomiast pod względem trwałości już nie do końca. Czy bym kupił nowe auto? No pewnie, jeżeli tylko było by mnie na nie stać i nie mówię tu o naciąganej zdolności kredytowej i co miesięcznym zarzynaniu się, tylko poprostu kupnie samochodu i nienadwyrężaniu budżetu domowego. Do tego trzeba doliczyć koszty utraty wartości, droższych przeglądów, ewentualnych napraw itd.

Jak mi gdzieś auto stanie z powodu awarii to spoko wiem że tak może być, ale jeżeli mamy taką sytuację jak parę lat temu z BMW serii 7 że auto poprostu staje na środku drogi i nie daje się uruchomić to by mnie poprostu krew zalała. Auto za pół miliona.

ODPOWIEDZ