iparts></a>
<a href= francuskie

Stroboskopy zamiast postojówek.Czy to dopuszczalne?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

vader1706

Stroboskopy zamiast postojówek.Czy to dopuszczalne?

Post autor: vader1706 »

Planuję sobie zamontować żarówki stroboskopowe. Problem w tym, że trzeba je wmontować w miejsce postojówek, a nie wiem czy to do końca legalne. Czy będę mógł bez obaw poruszać się samochodem a w razie kontroli gdy panowie policjanci zamiast słabego światła ujrzą błyski być spokojnym, że nie dostanę mandatu?

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

Kolego proponowałbym zakup czegoś takiego :)
http://moto.allegro.pl/item1068269659_s ... uning.html
masz nawet filmik poglądowy jak owe stroboskopy świeca :)
ja mam to zamontowane u siebie w lampach :)

Na początku mialem tak zamontowane tak jak ty to piszesz wyjalem zarowki pozycyjne z kostka a za nie wstawiłem stroboskopy :) moze sie da to zamontować pod instalacje postojowek ale ja nie kombinowałem tak .

Przy wlaczaniu swiatel musialem stroby ala postojowki wlaczac osobno i potem mijania (maja taka funkcje ze moga swiecic normalnie jak zwykle swiatla poprostu maja tam maly przelacznik ktory jak przytrzymasz 3 sek to z mrugających swiatelek swieca sie na stale ).
raz zapomnialem wylaczyc stroboskopy i tak sobie mrugaly tak z 5godz az ktos mi nie powiedzia zebym zszedł i je wylaczyl

Ale potem zrobiłem tak kupilem led postojowki biale zamontowalem je z kostka tak jak to bylo fabrycznie :) a w raz z kostka wlozylem do lampy stroboskopy :) swiatla wlanczam normalnie tak jak powinienem a stroboskowy wlanczam sobie osobno na innym wlaczniku zamontowanym w desce oczywiscie jak swiatla normalne nie swieca :)
i jak sobie stoje to włączam stroboskopy i ladnie sobie mrugaja maja one 25 trybow pracy w tym 1 ciaglego swiatla po tych 3 sek trzymania przycisku
Kto byl na Borkach 2010 to widzial jak te moje stroboskopy swieca SIKURy widzieli dokladnie w nocnej secenerii :)

w czasie jazdy jak bedziesz uzywal strobow to moze cie policja zatrzyac i ukarac w jakis sposob :P
ja raz tak juz jechalem na mrugajacych do domu :D

ech zebym wiedzial ze ty z Walbrzycha to bym ci je pokazal w zeszla Sobote :)
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

vader1706

Post autor: vader1706 »

a co, w Wałbrzychu się było? ;P

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Post autor: MarcinD »

vader1706 pisze:(...)a nie wiem czy to do końca legalne. Czy będę mógł bez obaw poruszać się samochodem a w razie kontroli gdy panowie policjanci zamiast słabego światła ujrzą błyski być spokojnym, że nie dostanę mandatu?
Nie jest to legalne. Światła postojowe pojazdów powinny być podwójne i mieć białą barwę. I tutaj nie chodzi o mandat, tylko o zabranie dowodu rejestracyjnego oraz - OŚLEPIANIE INNYCH KIEROWCÓW jadących z przeciwka!

tregon

Post autor: tregon »

zgodnie z polskim prawem światło białe przednie nie może być przerywane - nawet w rowerach, więc błyski niedozwolone

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Jednym słowem lub dwoma: NIE DOZWOLONE
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Espers

Post autor: Espers »

Niebieskie żaróweczki też nie są legalne. Tak samo wiele innych dziwnych "udogodnień" i "tuningów".

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Podejrzewam że tak jak często bywa w polskim prawie zamontowane możesz mieć ale nie możesz używać na drogach publicznych. Czyli możesz sobie zamontować jak mariusz napisał ale nie możesz używać.

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Post autor: MarcinD »

gzara pisze:Czyli możesz sobie zamontować jak mariusz napisał ale nie możesz używać.
Nie do końca, bo jeśli zastępują postojówki to już jest problem, bo postojówki mają być przecież działające zgodnie z prawem... A w ogóle, to vader1706, nie rób tego... cry

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

MarcinD ale te stroboskopy co polecilem maja taka funkcje ze swieca ciaglym swiatlem

mi postojowki dzialaly w obydwu przypadkach jak mialem :)

ale sklonilem sie do zmiany z 1 na 2 opcje i jestem zadowolony swiatla dzialaja jak dzialaly od poczatku a stroboskopy dzialaja sobie na postoju lub na takich drogach na ktorych policja moze mi skoczyc :P
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6060
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kudlaty »

mariusz1500 pisze:MarcinD ale te stroboskopy co polecilem maja taka funkcje ze swieca ciaglym swiatlem
a owszem ale wciąż nie mogą służyć jako postojowe, bo nie mają homologacji :D

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Post autor: MarcinD »

No dobra, ale wiesz... Nieważne, że świecą, tylko że w ogóle są... Generalnie jestem przeciwny wszelkim modyfikacjom jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, bo to przeszkadza innym na drodze...

Espers

Post autor: Espers »

Nie wolno i już!!!!
Każdy samochód, który ma modyfikowane oświetlenie, wydech, oszklenie i inne podzespoły mnie posiadające homologacji lub jest sprzeczne z obowiązującym prawem powinien mieć zabrany dowód rejestracyjny, nie powinien przechodzić przeglądów technicznych a kierowca powinien być karany bardzo wysokimi mandatami.
Odstępstwem mogą być rajdy, zloty itp imprezy.
To moje zdanie i uważam, że nie ma o czym dyskutować.

Chinczyk

Post autor: Chinczyk »

Ja się w pełni zgadzam z kolegą Espers. Części mają homologację w jakimś konkretnym celu - w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Post autor: MarcinD »

Espers pisze:nie powinien przechodzić przeglądów technicznych
Patrząc na polskie drogi i indywidua, jakie się na nich poruszają, chciałoby się rzec - Boże widzisz a nie grzmisz. Stacje kontroli są tak dziurawe, że masakra...

ODPOWIEDZ