iparts></a>
<a href= francuskie

Rozdzielenie internetu ze "stick'a" ?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
G-Boy

Rozdzielenie internetu ze "stick'a" ?

Post autor: G-Boy »

Mam pytanie - kolega chce wziac sobie usb stick z internetem od operatora GSM. Wiadomo o co biega. Pytanie jednak ma takie: czy mozna potem podlaczyc pod to dwa kompy? Ktos to robil juz?

Pytanie dwa: czy majac sticka w jednym kompie, z kartą wifi - mozliwe jest by np laptop z wifi laczyl sie z netem poprzez tego pierwszego kompa? Da sie to jakos prosto udostepnic i czy bedzie to dzialac?

O transfer sie nie martwi - bowiem z tego co wiem to flatrate - czyli bez ograniczen w ilosci danych.(mowa tu o Deutche Telekom)

Bede wdzieczny za kilka uwag, ktore rozwieja watpliwosci..

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

pytałem się w PL jak szukałem netu przez USB (iPlus) dla siebie i nie ma możliwości rozdzielenia łącza :(
za duży obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

wiesz..teoretycznie neostrady tez sie nie dalo "dzielic" :) Mnie interesuja bardziej mozliwosci jak to technicznie obejc :D

Awatar użytkownika
Arglist
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 12:13
Renault: Kangoo 4x4 2005
Silnik: 1.6 16V K4M
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Arglist »

Adam, z tego co się orientuje to są routery wykorzystujące tą technologie i wtedy z podziałem nie ma problemu. Nie mam jak teraz sprawdzić czy tą sieć da się udostępnić jeśli się da to z podziałem nie będzie większego problemu.

Baron

Post autor: Baron »

Adaś żaden problem. Allegro "ocieka" z tego typu sprzętu. Wyszukaj sobie router hsdpa, itd....
przykładowy link

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Baron, czyli da sie - i po wifi i po kablu - tak to rozumiem teraz ;)

Dzieki za informacje :) obadam ile takie cuda kosztuja na ebauy w de.. jeszcze raz dzieki ;)

P_r_z_e_m_o

Post autor: P_r_z_e_m_o »

Tak da się, bez problemu. Kolega ma taki, dodatkowo z printserwerem :P fajna zabawka. I port WAN, 4 porty LAN, Printserwer, chyba 2 gniazda USB (można podpiąć np. drukarkę)
Gwizdek wkładasz w port USB, wchodzisz na router przez ww konfigurujesz i hula.
Jak chcesz to mogę się dokładnie dowiedzieć jaki to model.

oktawian

Post autor: oktawian »

Co do drugiego pytania to jest to możliwe. Napewno można ustawić połączenie adhoc (tylko dwa komputry) i udostępnić internet.

Wojtek1987

Post autor: Wojtek1987 »

rozdzielenie lącza jest zawsze wystarczy dobry program :)

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

A nie prościej skonfigurować WIFI jako AP w komputerze w jakim znajduje się modem USB . Potem tylko ustawić udostępnianie połaczenia internetowego w w/wym komputerze i pozamiatane.
Obrazek

oktawian

Post autor: oktawian »

Prościej tylko niewszystkie karty to potrafią i fakt że to najlepsze rozwiązanie.
Jeśli niechcemy używać rootera.

Awatar użytkownika
pwiktorczyk
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:41
Renault: Laguna 2
Silnik: 1897
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: pwiktorczyk »

Od strony technicznej powinno się udać.
Przykładowo do swojego laptopa podpinałem swego czasu modem usb play online, a dalej po kablu włączałem udostępnianie łącza i przez switcha puszczałem na drugi laptop.
Możliwe jest jeszcze drugie rozwiązanie. Do modemów huawei można dokupić specjalny ruter WIFI z wejściem usb. Podejrzewam, że przez taki ruter da się podłaczyć 2 komputery.
Jeśli chodzi o szybkość łacza to dużo się nie osiągnie.
Pozdrawiam Przemek_W GLIWICE
Laguna 2ph1 1.9dci 01' ex:Laguna 1ph2 2.0+LPG 98',R19 ph2 1.7+LPG 93'
mobile: 505058112 CB: #19

ODPOWIEDZ