iparts></a>
<a href= francuskie

Prezydent na Wawelu?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Prezydent na Wawelu?

Post autor: blondas »

lookaty pisze:Wstyd i hańba dla Krakowa
po śmierci Piłsudskiego i Miłosza część ludzi tak samo się wypowiadało...ale czy ktoś to dziś pamięta??
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 kwietnia 2010, 22:30 przez blondas, łącznie zmieniany 1 raz.
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

lookaty

Post autor: lookaty »

blondas pisze:
lookaty pisze:Wstyd i hańba dla Krakowa
po śmierci Piłsudskiego i Miłosza część ludzi tak samo się wypowiadało...ale czy ktoś to dziś pamięta??
Część to nie zdecydowana większość, generalnie nie potkałem się z choć jedną osobą z mojego miasta, która nie byłaby co najmniej zdegustowana tym faktem.

Samo przywołanie przez Ciebie tych dwóch nazwisk w porównaniu do byłego prezydenta jest nie na miejscu wobec nich.

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

lookaty pisze:nie potkałem się z choć jedną osobą z mojego miasta, która nie byłaby co najmniej zdegustowana tym faktem.
a kardynał Dziwisz??
Domniemywam że nie pytałeś wszystkich?
lookaty pisze:Samo przywołanie przez Ciebie tych dwóch nazwisk w porównaniu do byłego prezydenta jest nie na miejscu wobec nich.
królów nie mamy to nie wiem kogo trzeba by było przywołać...
Swoją droga też uważam że Wawel to nie najlepsze miejsce dla prezydenta Kaczyńskiego ale podejżewam że chcą w ten sposób oddać cześć jego pamięci gdyż zginął na posterunku...

Już sobie wyobrażam tą awanturę jak w Krakowie ktoś wpadnie pomysł by ulicę nazwać nazwiskiem prezydenta Warszawiaka
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

lookaty

Post autor: lookaty »

blondas pisze:
lookaty pisze:nie potkałem się z choć jedną osobą z mojego miasta, która nie byłaby co najmniej zdegustowana tym faktem.
a kardynał Dziwisz??
Domniemywam że nie pytałeś wszystkich?
"Nie spotkałem się z osobą..." kardynała Dziwisza dziś nie widziałem.
blondas pisze:
lookaty pisze:Samo przywołanie przez Ciebie tych dwóch nazwisk w porównaniu do byłego prezydenta jest nie na miejscu wobec nich.
królów nie mamy to nie wiem kogo trzeba by było przywołać...
Swoją droga też uważam że Wawel to nie najlepsze miejsce dla prezydenta Kaczyńskiego ale podejżewam że chcą w ten sposób oddać cześć jego pamięci gdyż zginął na posterunku...

Już sobie wyobrażam tą awanturę jak w Krakowie wpadnie pomysł by jakąś ulicę nazwać nazwiskiem prezydenta Warszawiaka
Majchrowski zbok w pupę przez byłego małego prezydenta choćby w przypadku EURO 2012, teraz chce Rondo Mogilskie

Obrazek

nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego. Byłem jego zwolennikiem i do czasu próby nadania byłemu prezydentowi statusu Honorowego Mieszkańca Krakowa (statusu, którego odmówił ze względu na niespotykane wcześniej oburzenie mieszkańców Krakowa) popierałem jego pomysły, w tym momencie stracił co najmniej jeden głos.

onej

Post autor: onej »

Ja nie wiem w czym tu problem. Osobiście patriotę zmarłego w katastrofie samolotu, który był dużym orędownikiem przypomnienia i pokazania światu historii Polski, powinni pochować właśnie na Wawelu.
Wstyd to mi jest teraz za ludzi, którzy protestują tak głośno i nie przebierając w słowach. Jeszcze przed chwilą opłakiwali a tu już larum..
lookaty ja nie wiem gdzie Ty chodzisz i wstyd to mi jest z powodu Twojej wypowiedzi, a nie tego gdzie chcą pochować prezydenta. Lepiej byś się nie odzywał, bo z drugiej strony nie wydaje mi się abyś tu miał prawo decydować. Wola leży po stronie rodziny i księdza opiekującego się cmentarzem ( kryptą ), a nie po stronie Twojej czy kogokolwiek innego.
Twój podpis Skąd nie wiele ma wspólnego z poziomem Twojej wypowiedzi i na pewno nie jest to język królów.
Lepiej pewne sprawy przemilczeć.... ale jak to się mówi milczenie jest złotem na które nie wszystkich stać...
najlepsze w tym wszystkim jest to, że przeciwni są właśnie zapewne najwięksi patrioci i ludzie odpowiedni do osądzania innych...
nie ma to jak od razu zacząć pluć ...
jest to chwila kiedy wstyd być Polakiem...

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Lookaty na szczęście twój głos nic nie znaczy i zajmij się czymś innym niż obrażanie ludzi,którrzy mądrością przewyższają większość forumowiczy.

Też uważam,że lepsze miejsce pochówku byłoby w W-wie ale jest Kraków i co z tego? Dla mnie mogą go wszędzie pochować nawet w Osielsku.

Dla mnie wstyd że ty jesteś Polakiem,skoro piszesz takie bzdety i proponuje zamknąć ten wątek bo już sporo odbiega od tematu
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 kwietnia 2010, 19:11 przez Snake, łącznie zmieniany 1 raz.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

onej pisze:Lepiej byś się nie odzywał
konstytucja daje mu prawo wypowiedzi a dział OFF tego tez nie zabrania...
inna sprawa by się nie dawać sprowokować i rozmawiać na argumenty a nie wyzwiska...
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

onej

Post autor: onej »

blondas pisze:konstytucja daje mu prawo wypowiedzi a dział OFF tego tez nie zabrania...
inna sprawa by się nie dawać sprowokować i rozmawiać na argumenty a nie wyzwiska...
ale wypowiadać się przynajmniej na poziomie w końcu sporo ludzi zginęło...
A co do zamknięcia tematu może być to dobry pomysł, nie róbmy tutaj onetu... jest to forum., które jest moderowane w końcu... Nie jest to chyba wolna amerykanka...

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

onej, z tym onetem to niezła paranoja! poczytałem 3-4 wypowiedzi i mi kopara opadła.
Stanisław Lem miał rację gdy napisał...
"nie wiedziałem że na świecie jest tylu świrów do momentu gdy otworzyłem internet"
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

lookaty

Post autor: lookaty »

blondas pisze: znam lepsze... Powązki... prezydent Warszawy a potem Polski powinien być tu gdzie jego miasto...
wszak urodził się i wychował w Warszawie
Takie jest moje zdanie.

SnakeEyes pisze:Lookaty na szczęście twój głos nic nie znaczy i zajmij się czymś innym niż obrażanie ludzi,którrzy mądrością przewyższają większość forumowiczy.

Też uważam,że lepsze miejsce pochówku byłoby w W-wie ale jest Kraków i co z tego? Dla mnie mogą go wszędzie pochować nawet w Osielsku.

Dla mnie wstyd że ty jesteś Polakiem,skoro piszesz takie bzdety i proponuje zamknąć ten wątek bo już sporo odbiega od tematu
Mój głos liczy się tyle ile głos każdego innego mieszkańca swojego miasta. Proszę poczytaj sobie na temat oburzenia jakie wywołała próba nadania Lechowi Kaczyńskiemu statusu Honorowego Mieszkańca Krakowa, która odbiła się dużym echem słyszanym nawet przez prezydenta. Sam odstąpił od tego zaszczytu.

PS nikogo nie obraziłem w swoich postach.
onej pisze:
ale wypowiadać się przynajmniej na poziomie w końcu sporo ludzi zginęło...
A co do zamknięcia tematu może być to dobry pomysł, nie róbmy tutaj onetu... jest to forum., które jest moderowane w końcu... Nie jest to chyba wolna amerykanka...

Ofiarom tragedii oddałem hołd oraz się za nich pomodliłem. Problemem jest jedynie miejsce pochówku byłego prezydenta. O ile tragedia w jakimś sensie pomogła w pojednaniu Polaków, o tyle decyzja Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęła proces podziału.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

blondas pisze: Stanisław Lem miał rację gdy napisał...
"nie wiedziałem że na świecie jest tylu świrów do momentu gdy otworzyłem internet"
święte słowa, niestety mi za starzy już jesteśmy blondas, teraz nastała era "dzieci Neostrady"
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Przeczytałem pewien tekst " Piłsudski wstanie i wyjdzie" ....

Również nie zgadzam się z tym a jako obywatel mam jakieś prawo do tego, aby Pana Prezydenta pochowano na Wawelu, moim zdaniem powinien leżeć w stolicy na Powązkach. Nie rozumiem natomiast ludzi którzy wyszli na ulice i zaczeli "PROTEST" - kurde no wstyd mi za to, wszystko ogląda cały świat :( nie zgadzając się z tym powinni to przemilczeć.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Proponuje ankietę zrobić...i pisać listy aby odwołać ten pogrzeb. Manifestacja podczas pogrzebu...co za naród :(
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Chinczyk

Post autor: Chinczyk »

Nie stać mnie w tej chwili na złoto milczenia.
Ja również uważam, że pochowanie śp. Prezydenta Kaczyńskiego (z całym szacunkiem dla Jego osoby i zasług) na Wawelu jest co najmniej dużym nietaktem. Powiedziałbym "nie ta liga". Skoro już o innej lidze:
blondas pisze:gdyż zginął na posterunku
Funkcjonariusz Andrzej Struj również zginął na posterunku - z tego co wiem nie pochowano Go w Alei Zasłużonych na Powązkach.
VoN pisze:moim zdaniem powinien leżeć w stolicy na Powązkach
Zgadzam się z kolegą
VoN pisze:Nie rozumiem natomiast ludzi którzy wyszli na ulice i zaczeli "PROTEST"
Znów zgadzam się z kolegą. To, że my sobie w gronie Klubowiczy podyskutujemy na forum raczej nie jest nietaktem, przynajmniej w mojej opinii. Natomiast wyjście z tym na ulice w czasie żałoby narodowej jest przegięciem.

Wiórka

Post autor: Wiórka »

Problem największy w tym, że cechą typową dla Polaków jest swoisty światowy pępkizm: "bo ja uważam, że... i świat cały powinien się dostosować i słyszeć, że ja uważam". I nie ważne, czy jestem zbuntowanym 15latkiem bez prawa wyborczego czy jestem obszczymurkiem z Centralnego czy prawdziwym, rzeczywistym kwiatem inteligencji... JA, JA i jeszcze raz JA. Demokracja jest fajna, ale niektórym we łbach poprzewracała.
Decyzję o pochówku na Wawelu uważam za chybioną, ale niezależną od mojego osądu i woli. Przeciwna jestem też gloryfikacji tragicznie zmarłych, ale to nie daje mi prawa do zabraniania tego komukolwiek. Za to cały szum, jaki wokół faktu pochówku powstał przepełnia mnie wstydem i obrzydzeniem. Trwa żałoba narodowa, a mimo to ważniejsze od śmierci prawie 100 osób stały się ambicje i uprzedzenia żyjących. A jeszcze nie tak dawno te same osoby na różnych forach krzyczały, jak w sposób słuszny należy żałobę przeżywać. To, że świat patrzy - to jedno, ale mnie bardziej boli to, że ludzie mają gdzieś powagę chwili - gdzieś mają wszystko z wartościami patriotycznymi na czele, bo liczy się ich wybujałe, przerośnięte ego.

Wiecie w liceum miałam fantastycznego młodego historyka, który oprócz realizowania sztywnego programu opowiadał nam poboczne wątki z życia naszych - dziś gloryfikowanych - władców. Musiałabym odkopać na strychu moje stare notatki żeby niektórym utrzeć nosa, że nie każdy z pochowanych na Wawelu był wzorem cnót i reprezentował sobą coś godnego takiego miejsca pochówku. I nie piszę tego bynajmniej po to, żeby Krakowiakom zrobić przykrość, czy odebrać część dumy z własnego ukochanego miasta. Raczej po to, żeby wytrącić tym rozkrzyczanym argument, jakoby Lech Kaczyński "nie pasował do towarzystwa".
"Moje miasto, więc mam prawo decydować" - guzik prawda. A jak patrzyłam na ten dzisiejszy żałosny protest to mi się cisnęło na usta "no tak zadecydowałeś w tym tygodniu o losie śmietnika który podpaliłeś, więc masz prawo wskazać miejsce pochówku prezydenta" - bo wybaczcie, ale wg mnie to była banda niedorostków i pieniaczy plus kilku fanatyków.
Jakim zadufanym w sobie kretynem trzeba być, żeby - jak to relacjonował protest onet - zaproponować zwołanie referendum by określić, gdzie prezydent jest a gdzie nie jest godzien spoczywać.

Chociaż mam przykre wrażenie, że w tym całym szumie nie chodzi o sensowne argumenty, a jedynie o to, żeby zrobić wokół siebie więcej zamieszania. To jest dopiero wstyd i hańba - dla Krakowa i całego Kraju.

ODPOWIEDZ