iparts></a>
<a href= francuskie

Prezydent na Wawelu?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Offtopując - ktoś wspominał o szacunku do Wałęsy ... ale ten jego GEST :D

P.S.
Wiórka - powinnaś pisać jakieś biuletyny, bo piszesz bardzo ciekawie :)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

FazacZ_KrK

Post autor: FazacZ_KrK »

Ja też pragnę się wypowiedzieć i powiem że jestem przeciwko pochówku na WAWELU. Dlaczego Ryszarda Kaczorowskiego nie pochowają na Wawelu?? W takim razie i pozostali prezydenci powinni zostać pochowani na Wawelu. WSZYSCY BEZ WYJĄTKU. Po za tym jeżeli tak bardzo wszyscy chcą oddawać hołd prezydentowi to niech wiedzą że na Wawelu do krypt nie wejdą kiedy będą chcieli. A na Powązki przez cały dzień.

Na koniec powiem tylko uczcijmy pamięć tych co zginęli. Nie róbmy farsy i politycznej gry, z tragedii.

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

a ja powiem wprost.

ZDECYDOWANE NIE.

Nie glosowalem na niego, nie lubilem go, miejscami przynosil wstyd Polsce.

To ze zginal w tragicznych okolicznosciach, nie czyni go bohaterem narodowym.
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Espers

Post autor: Espers »

Jedna wielka totalna BZDURA!!
Pomija fakt, że byłem jego zdecydowanym przeciwnikiem, ale tam leżą nasi królowie i ludzie zasłużeni. Co on takiego zrobił poza faktem, że zginął "w pracy"? Było powiedziane, że jego ambicją było pokazanie światu co to za miejsce ten Katyń. Pokazał.... i na pewno wszyscy zapamiętają. Cała zasługa.
Za miesiąc, rok wszyscy pukną się w głowę i zastanowią nad tym faktem. No cóż. Polak porywczy jest i dodatkowo napędzany przez czarną brać.

qla

Post autor: qla »

Na Wawelu byli chowani królowie, prezydenci w Warszawie z prostego faktu, władcy chowani byli zawsze w stolicy... - to mówię obiektywnie.
Subiektywnie jest mi to emocjonalnie obojętne. Mogą pochować go nawet na księżycu. Mi to i tak krzywdy nie zrobi....

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

FazacZ_KrK pisze: Dlaczego Ryszarda Kaczorowskiego nie pochowają na Wawelu??
Dokładnie też o tym myślałem dzisiaj. Jak już chcą chować na Wawelu prezydenta Kaczyńskiego to Kaczorowski również powinien być tam pochowany.

Co do tego aby chować tam wszystkich prezydentów to sorki ale pijaczyny Kwaśniewskiego to bym tam nie chciał widzieć - to byłby dopiero wstyd.
Swoją drogą tyle głów państwa zjedzie w niedziele do Krakowa, że obawiałbym się o bezpieczeństwo miasta.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Wojtek1987

Post autor: Wojtek1987 »

qla, Na wawelu byli chowani Królowie, czyli głowy państwa, prezydent to też jest głowa państwa :) Tylko że dawno temu nie znano słowa prezydent tylko król, więc nie wiem o co robisz rozgłos :)Po za tym, na wawelu chowa się głowę państwa która zginęła na służbie czy na wojnie, tak właśnie zginą Lech kaczyńki. Normalne jest rzecz biorąc że gdyby umarł śmiercią naturalną to by go tam nie pochowano. Więc drodzy rodacy nie róbcie z tego afery.

FazacZ_KrK

Post autor: FazacZ_KrK »

Wojtek1987 pisze:Normalne jest rzecz biorąc że gdyby umarł śmiercią naturalną to by go tam nie pochowano.
Tego niestety się nie dowiemy, ale nie wiem czy ktoś czytał ten artykuł:
http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kont ... nId,272587
Padło tam jedno istotne zdanie rodzina wyraziła ZGODĘ, i jak to rozumieć?? Czyli znowu w tragedię wmieszano POLITYKĘ.
SnakeEyes pisze:Co do tego aby chować tam wszystkich prezydentów to sorki ale pijaczyny Kwaśniewskiego to bym tam nie chciał widzieć - to byłby dopiero wstyd.
Wstyd nie wstyd i nie chcę tu nikogo bronić ale też ma swoje zasługi. Więc też mu się należy.

Espers

Post autor: Espers »

Wojtek1987 pisze:na służbie czy na wojnie, tak właśnie zginą Lech kaczyńk
Dla mnie to on zginął będąc w pracy. Tylko trochę innej.
nakeEyes napisał/a:
Co do tego aby chować tam wszystkich prezydentów to sorki ale pijaczyny Kwaśniewskiego to bym tam nie chciał widzieć - to byłby dopiero wstyd.

Wstyd nie wstyd i nie chcę tu nikogo bronić ale też ma swoje zasługi. Więc też mu się należy.
I tak zrobił więcej dla kraju niż Kaczyński. Pracował dwie kadencje i pokazał co dobrego zrobił, a zrobił dużo. Ale jego za przeszłość w PZPRze na pewno by tam nie chowal
Ostatnio zmieniony środa, 14 kwietnia 2010, 10:09 przez Espers, łącznie zmieniany 1 raz.

FazacZ_KrK

Post autor: FazacZ_KrK »

Dobra i to ostatni komentarz do tej sprawy z mojej strony
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,7767 ... skros.html

qla

Post autor: qla »

Wojtek1987 pisze:qla, Na wawelu byli chowani Królowie, czyli głowy państwa, prezydent to też jest głowa państwa
Zgadza się... z tym, ze wtedy tam była stolica.... pierwszy prezydent Polski o ile wiem (nie sprawdzałem dokładnie) leży pochowany w Warszawie...
a zresztą jakbyś mojej wypowiedzi nie doczytał do końca powtórzę raz jeszcze:

Subiektywnie jest mi to emocjonalnie obojętne. Mogą pochować go nawet na księżycu. Mi to i tak krzywdy nie zrobi....

Wiórka

Post autor: Wiórka »

FazacZ_KrK pisze:Dlaczego Ryszarda Kaczorowskiego nie pochowają na Wawelu??
Prezydenta Kaczorowskiego też chcieli chować na Wawelu oraz w 3 innych miejscach. Decyzja należy przede wszystkim do rodziny, a ponoć jest taka, że ma spocząć w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. A dlaczego propozycja pochówku na Wawelu tego człowieka nie wzbudziła takich wielkich emocji jak w przypadku naszego ostatniego prezydenta? Bo jest to postać jakby nie patrzeć już historyczna, a nie współcześnie rządząca więc stosunkowo nieliczni (czyt. ci, którzy się wysilili kiedykolwiek żeby o tym człowieku się czegoś spoza wikipedii dowiedzieć) znają szczegóły jego prezydentury i co za tym idzie mogą się do niego jako do człowieka władzy przyczepić. Dodam jeszcze, że ci nieliczni mają raczej dość ogłady, wiedzy i kultury żeby nie pikietować. Nie ma, nie było i nie będzie polityka bez skazy, idealnego, którego pokochają wszyscy - tak samo jak nie było takiego króla.

W przypadku królów o których się tak rozwodzicie sprawa była prosta... bo nie tylko królowie, ale i członkowie rodzin królewskich byli chowani na Wawelu i o takim a nie innym miejscu pochówku decydowało pochodzenie, a nie zasługi. Poza tym wtedy nikomu by do łba nie przyszło wyjść na ulicę i wywrzaskiwać swoje mądrości, bo by mu ten łepek spadł. Czasem mam wrażenie, że troszkę zamordyzmu to by się Polakom przydało, bo do demokracji jeszcze nie dorośliśmy jako naród.
qla pisze:Mogą pochować go nawet na księżycu.
Na Księżycu nie, bo czymże zasłużył, żeby być pierwszym pochowanym tam człowiekiem? :P Oj odpuście bo to i tak niczego nie zmieni, a jak się nakręcicie to i Wy wyjdziecie na ulicę z bardzo mądrymi inaczej hasłami.
PiasQ pisze:Wiórka - powinnaś pisać jakieś biuletyny, bo piszesz bardzo ciekawie
Biuletyn kojarzy mi się z osiedlową gazetką, w której reklamowała się zawsze miejscowa śmierdząca (latem w odległości kilku kilometrów wyczuwalna) hurtownia drobiu... chyba jednak zachowam moje talenty na internetowe fora ;) Ale dzięki.

A artykuł na tokfm.pl jest rzeczywiście niezły. Z resztą to już chyba 3 czy 4 czwarty wyważony tekst na tym portalu w sprawie skutków katastrofy z 10.04. Cenię tokfm i jego rozmówców za chłodne, w miarę obiektywne podejście.

Awatar użytkownika
tombog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2009, 00:10
Renault: 25
Silnik: Z7W760
Lokalizacja: WA/LU
Kontakt:

Post autor: tombog »

Nie głosowałem na Kaczyńskiego i nie byłem jego zwolennikiem, ale spoglądając na tylko niewielki wyrywek z jego biografii, żeby nie zanudzić co bardziej nerwowych:

Lech Kaczyńki - opzycjonista, walczył z systemem tak dzisiaj znienawidzonym przez większość z was. W 1968 był uczestnikiem wydarzeń marcowych. Był współpracownikiem Biura Interwencji Komitetu Samoobrony Społecznej KOR. Działał w Wolnych Związkach Zawodowych. Działał w solidarności kiedy najwięksi pieniacze dzisiejszego dnia jeszcze na stojąco wchodzili pod szafę. Jako prawnik był autorem części zapisu porozumień sierpniowych. Przewodniczył zespołowi do spraw uregulowania stosunków z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą. W czasie stanu wojennego był internowany. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu, oraz w tajnych naradach w Magdalence. W końcu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ...

No ja bardzo wszystkich przepraszam, ale może ktoś mi powie co takiego zapomniał zrobić, żeby zasłużyć na Wawel ?
www.renault25.eu
Obrazek
Miarą mówcy nie jest ten co mówi, lecz ten co słucha

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

Wg mnie dlaczego mieszać historię z teraźniejszością, leżą królowie, gen. Sikorski i teraz Prezydent Kaczyński. Poza tym umieszczając go w krypcie blokuje się ludziom możliwość odwiedzania grobu kładzenia kwiatów, zniczy. Po trzecie Prezydent pochodził z Warszawy, urzędował w Warszawie i powinien na Powązkach spocząć na zawsze, ale oczywiście decyduje tu wola rodziny no i przychylność kościoła
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

qla

Post autor: qla »

Polecam te dwa artykuły, są całkowicie zgodne z moim postrzeganiem tej sytuacji i pogladem na to wszystko co sie dzieje !
http://wyborcza.pl/1,75478,7767881,Lech ... tarze.html

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,7766 ... eczne.html

ODPOWIEDZ