iparts></a>
<a href= francuskie

Prezydent na Wawelu?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

W czasie stanu wojennego był internowany w Strzebielinku od grudnia 1981 do października 1982. Od 1983 brał udział w posiedzeniach Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej oraz w pracach tajnej Regionalnej Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność". Od stycznia 1986 był członkiem TKK, a w latach 1987–1989 sekretarzem Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ "Solidarność". Od 1985 wchodził w skład regionalnej Rady Pomocy Więźniom Politycznym w Gdańsku.

W maju 1990 został wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" (kierował praktycznie związkiem w czasie kampanii prezydenckiej Lecha Wałęsy i po jego wyborze na stanowisko prezydenta RP). Zrezygnował z funkcji po przegranej walce z Marianem Krzaklewskim o stanowisko przewodniczącego "Solidarności" w lutym 1991.

Był senatorem I kadencji (1989–1991) i członkiem Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Następnie sprawował mandat posła na Sejm I kadencji (1991–1993) z listy Porozumienia Obywatelskiego Centrum (nie będąc formalnie członkiem PC).

Od 12 marca 1991 do 31 października 1991 zajmował stanowisko ministra stanu do spraw bezpieczeństwa w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy nadzorującego pracę Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Z pracy w Kancelarii odszedł po konflikcie z Lechem Wałęsą i szefem jego gabinetu Mieczysławem Wachowskim.
14 lutego 1992 został wybrany przez Sejm na Prezesa Najwyższej Izby Kontroli
14 czerwca 2000 został powołany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na stanowisko ministra sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, zastępując Hannę Suchocką. Jako Prokurator Generalny wydał w 2000 m.in. wytyczne dla prokuratorów, aby w większości spraw występowali do sądów o zastosowanie tymczasowego aresztowania dla podejrzanych.
To że był prezydentem W-wy to chyba wszyscy wiedzą...


To tak dodając do wypowiedzi Tomboga...więc nie piszcie że nie zrobił nic dla Polski!!!
Widac poprostu,że dla niektórych z was historia Polski się nie liczy. A właśnie to Lech Kaczyński chciał zmienić aby ludzie pamiętali przez co nasz kraj musiał przejść
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

qla

Post autor: qla »

SnakeEyes pisze:...więc nie piszcie że nie zrobił nic dla Polski!!!
Większość polityków równych stażowi działalności jak Kaczyński ma jakieś tam działania polityczne, lepsze czy gorsze... nie sądzę aby myśląc tymi kategoriami Wawel pomieścił wszystkich....

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: $SKORPION$ »

Nie zabierałem głosu w tej sprawie ,bo to i tak nic nie da .Choć moim zdaniem powinna to być Warszawa .Od samego początku decyzją rodziny była Warszawa i nagle co się takiego wydarzyło??????, że nastąpił tak nagły zwrot ?
Przed chwilą w TVN24 powiedzieli ,że decyzja o pochowaniu na Wawelu wyszła z Krakowa ,personalnie od kardynała Dziwisza .Rewelacja . Prosty wniosek kto ma decydujący głos w naszym kraju .
Kto z polityków odważy się temu sprzeciwić ??????????
Ostatnio zmieniony środa, 14 kwietnia 2010, 15:37 przez $SKORPION$, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

qla pisze:
Większość polityków równych stażowi działalności jak Kaczyński ma jakieś tam działania polityczne, lepsze czy gorsze...
Patrząc na pierwszego polityka z brzegu jaki przyszedł mi na myśl Kwaśniewski czy Miller jakoś w latach kiedy internowano Kaczyńskiego,Walentynowicz czy Wałese tyvch panów nie było widać jako walczących o wolną Polskę ;)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

lookaty

Post autor: lookaty »

Napisz nie co "robił", a co "zrobił" dla Polski. Decyzja jest zła, to co miało połączyć polaków, podzieli ich.

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

Panowie to nie czas na licytowanie się jaki polityk był najlepszy itp. Jeśli prawdą jest co podaje tvn24 i to od kard Dziwisza wyszła propozycja miejsca pochówku, wnioskuje też że rodzina musiała wyrazić na to zgodę i mimo wątpliwości (sam takie mam) powinniśmy uszanować ten fakt
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Gdzie spocznie tam będzie, z czasem wszyscy zapomną o protestach a dzieciaki ze szkolnych wycieczek będą zwiedzać pomieszczenia z 1 sarkofagiem więcej...

Przesadzili troszkę,z całym szacunkiem do P. Prezydenta ale może go jeszcze Beatyfikują?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Chinczyk

Post autor: Chinczyk »

Wiecie, zawsze można przenieść ciała w inne miejsce. Teraz emocje biorą górę nad rozsądkiem i myślę, że żadne akcje protestacyjne tego nie zmienią.
Ciszej nad tą trumną....

Wiórka

Post autor: Wiórka »

Chińczyk - wg mnie właśnie ciała nie powinno się przenosić. Jak również nie powinno się go dzielić na relikwie... te dwie czynności, które się wyprawia ze zwłokami ludzi ważnych i uznanych za świętych ja po prostu uważam za profanację i wykorzystywanie szczątków zmarłych do celów ludzi żyjących. Umówmy się, że pamiętać o człowieku można wszędzie i zawsze niekoniecznie stojąc nad jego ciałem - całym czy częścią. Pochować i pielęgnować pamięć, a nie bujać się ze zwłokami z miejsca w miejsce.

I jeszcze pytanie tak poniekąd w temacie: czy tylko ja uważam, że dzisiejsze wystawienie trumien na warszawskim Torwarze jest niegodne i conajmniej niesmaczne? Torwar to miejsce imprez masowych, targów, zawodów... kojarzy się z rozrywką. Zastanawiam się, czemu ma to służyć i dziwię się, że tylko niektóre rodziny zmarłych zaordynowały przewiezienie ciał w miejsca prywatne.

Awatar użytkownika
slawekk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: środa, 25 czerwca 2008, 13:00
Renault: Laguna 2
Silnik: jest
Lokalizacja: Łódź

Post autor: slawekk »

Jak dla mnie to mogą i tam pochować, choć osobiście uważam że nic nie zrobił konkretnego. Ale skoro inni są tam pochowani sami to dlaczego na siłę chcą wepchnąć prezydentową ???
A skoro już pochowają tam jednego Prezydenta to pozostali też tam powinni zostać chowani.
Nie lubię Wałęsy ale on bardziej zasłużył na Wawel, jeśli zejdzie z tego świata.

Wiórka

Post autor: Wiórka »

Sławekk niezupełnie inni są tam pochowani sami - na Wawelu spoczywają także pary królewskie, choć rozumiem, że Tobie chodzi o bardziej współczesnych (Sikorski, Piłsudski). Cóż myślę, że w tym przypadku znaczenie ma to, że para prezydencka zginęła razem.

Polecam: http://wiadomosci.onet.pl/2155124,11,no ... ,item.html
Wydaje mi się to niegłupim rozwiązaniem łagodzącym. Bo decyzja o tym pochówku jest już podjęta i raczej nieodwołalna, więc wypadałoby teraz zadbać o to, żeby miało to jak najmniej negatywny wydźwięk.

Espers

Post autor: Espers »

Kuroń więcej zrobił dla wolności i Solidarności. I co?? I tylko Powązki mu się ostały.
A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Snake jest drugą osobą, która popiera pogrzeb Kaczyńskiego na Wawelu. Pierwszą jest minister w Kancelarii Prezydenta. Zapytany dlaczego tam odpowiedział, "że tak trzeba". Same konkrety...

Wiórka

Post autor: Wiórka »

Espers pisze:I tylko Powązki mu się ostały.
TYLKO Powązki? No ciekawe teorie tu widzę, ciekawe. Wg mnie Powązki jako miejsce pochówku niczym nie ustępują Wawelowi - to kawał polskiej historii z przekrojem przez 3 burzliwe wieki. Setki mniej lub bardziej znanych bohaterów wojennych, ludzi kultury, nauki, polityki, sztuki. Z resztą trudno porównywać obie nekropolie - każda jest specyficzna.

Kurcze nie macie wrażenia, że się zapędzacie? Coraz dalej brniecie w bagno, a przy okazji rozsiewacie niepotrzebny smród, który się będzie nieprzyjemnie ciągnął, gdy już opadną emocje.

onej

Post autor: onej »

ja jestem 3:) a przynajmniej mi to nie przeszkadza i zdecydowanie nie tylko mi:) widziałem te tłumy protestujące w Krakowie, wielu to ich nie ma tam.

na takie coś natrafiłem:
http://sed3ak.salon24.pl/170253,k-nie-wiedzielismy

a nie na miejscu to jest forma protestu i tak naprawdę nie wiem o co się tu spierać...

a druga sprawa nas już za 100 lat nie będzie i nie będzie to w żadnym wypadku problem...
a swoją drogą z samym Józefem Piłsudskim było zdecydowanie więcej kontrowersji, włącznie z oskarżeniami o morderstwa, stworzenie obzów, rządy autorytarne, przygotowanie zamachu stanu i tajemnicze zaginięcia przeciwników..

ogólnie spierać się to ludzka rzecz, ale róbmy to w kulturalny sposób..

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Espers pisze: A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Snake jest drugą osobą, która popiera pogrzeb Kaczyńskiego na Wawelu
Espers widać,że nie dokładnie czytasz i potem chcesz wmawiać innym swoje błędne rozumowanie...
Na samym poczatku wątku napisałem "Też uważam,że lepsze miejsce pochówku byłoby w W-wie ale jest Kraków i co z tego"

Poprostu nie robię z tego tak wielkiego HALO jak wy...

"W hotelach krakowskich praktycznie nie ma już wolnych miejsc, na cztery dni przed pogrzebem pary prezydenckiej. 10.000 złotych za noc, tyle zażyczył..."

http://wiadomosci.onet.pl/2681,2155296, ... kalne.html

tj dowód jak pazernym narodem jesteśmy...nawet na takiej tragedii ludzie przyciąć chcą...i to jeszcze tacy,którym pieniędzy nie brakuje szok
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

ODPOWIEDZ