iparts></a>
<a href= francuskie

Samolot z prezydentem runal - nikt nie przezyl.

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

lookaty

Post autor: lookaty »

Teraz zacznie się snucie teorii spiskowych itp. Onet pęka już w szwach, wszyscy zaczną kochać zmarłego prezydenta. Szkoda ludzi z obsługi i wszystkich, którzy musieli się znaleźć na pokładzie samolotu. Nadal nie wiem co myśleć o przydupasach, którzy polecieli z niewiadomych dla mnie przyczyn. Chcieli się pokazać? Może, teraz mówią o nich wszyscy.

Przepraszam za moje suche podejście, ale to tylko ludzie, każdego czeka kiedyś śmierć. Warto się pomodlić, ale nie za prezydenta, ministrów itd, ale za dusze ludzi, którzy przedwcześnie odeszli z tego świata.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

No też jestem do teraz zaskoczony.
Dowiedziałęm sie o tym niedługo po fakcie. Co dziwne ogłosili to w lokalnej rozgłośni radiowej. RMF i ZETka w tym czasei grały non stop muzykę i poinformowały o tym dopiero po kilkunastu minutach. Aż miałem chęć zadzwonić do RMFu i zapytać się co oni robią skoro na lokalnych stacjach już o tym informują .
Co do prezydenta to tez go nie lubiłem , ale jako ludzi szkoda ich wszystkich.
Co do lądowania to mogę tylku przypuszczac że pilota ktoś mógł " poprosić" żeby lądował bo gdyby wybrał inne lotnisko to by się spóźnili ładnych kilka godzin. U góry przecież decyduje tylko i wyłacznie kapitan.
Tygodniowa załoba . Może by na ten znak sćiagnąc kolory z forum i strony ?
Obrazek

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Będzie teraz bałagan i zamieszanie.... No cóż.... ktoś tak chciał....
Jest to smutna informacja....
Wyrazy współczucia dla rodzin.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Awatar użytkownika
tombog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2009, 00:10
Renault: 25
Silnik: Z7W760
Lokalizacja: WA/LU
Kontakt:

Post autor: tombog »

Będzie jeszcze czas na domysły i wyjaśnianie przyczyn tragedii, a na razie pochylmy się nad nimi i nad nami samymi. To dobry czas by przeprosić się z samym sobą i spojżeć głęboko w swoją duszę.

[']['][']['][']['][']['] ...
www.renault25.eu
Obrazek
Miarą mówcy nie jest ten co mówi, lecz ten co słucha

agawa

Post autor: agawa »

Wielka tragedia przede wszystkim dla rodzin i bliskich osób które zginęły.Łączę się w bólu i szczerze współczuję.
Wielka strata dla nas Polaków, zginęło tam wielu wspaniałych ludzi.
To dla mnie bardzo smutny dzień....

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

W pierwszej chwili pomyślałem że to strasznie kiepski żart...
niestety nie....To prawdziwy dramat dla nas Polaków
W takich chwilach czuję wybitną bezsilność, złość i żal że zginęło aż tylu wspaniałych ludzi...
Katyń znowu zbiera swoje żniwo [*]
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

***** [*] *****
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Post autor: cyklista »

[*][*][*]

areckicz

Post autor: areckicz »

smutek :(

Awatar użytkownika
Sweeper
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 26 czerwca 2008, 08:50
Renault: Scenic II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Sweeper »

jeżeli ktoś ma ochotę podpisać się pod kondolencjami to proszę:
http://www.klubrenault.pl/index.php?opt ... 7&Itemid=1

dzisiejsza tragedia jest nie do opisania
Mało gadać, dużo robić...
https://www.facebook.com/floreklukasz

lupo

Post autor: lupo »

Do tej pory nie moge w to uwierzyc.. Prezydent i tylu wspanialych ludzi zginelo..
Czuje sie jakbym stracil kogos z bliskiej rodziny. Jest mi tym bardziej przykro, gdyz zawsze nalezalem do grona zwolennikow tej prezydentury.

[*]

Paweł Łukawski

Post autor: Paweł Łukawski »

No cóż pewien ktoś powiedział (w TVN24) - pilot miał problem z asertywnością, a wystarczy przypomnieć historię, tego który nie wylądował w Gruzji w czasie wojny.
Naprawdę szkoda, że aż tylu ludzi musiało to kosztować cenę najwyższą ... ostateczną.
Patrząc z dystansu, jako państwowiec, mozna powiedzieć że sa 3 (trzy) możliwe scenariusze.
Nacisk na lądowanie od tzw. czynnika najwyzszego, awaria maszyny (ten konkretny samolot miał juz dwa razy problem a ostatni w styczniu, potem w lutym remont ... moze awaria powróciła?) i bład pilota.
Rosjanie podali że pilot nie wykonał poleceń z wieży. To nie do końca tak, wieża mogła zalecać i proponować a nie nakazywać - protokół dyplomatyczny, samolot z głowa państwa na pokładzie to nie zwykła cywilna maszyna [formalnie]. Czy były jakieś naciski, zalecenia czy awaria ... może sie dowiemy a może nie ... polityka.
To co pozostaje poza dyskusja to fakt że była to katastrofa którą można porównać ... no właśnie do czego? do Giblartaru, do Katynia [nomen omen?].
Niezależnie od różnic w poglądach żal ich tak zwyczajnie, tak po ludzku. Płakac nie potrafię, jednak jest mi smutno, bo znów mamy stratę sporej części ważnych osób dla państwa.
Pytanie czy przysłowie (mądry człowiek po szkodzie) i wyjatek (Polak głupi przed i po szkodzie) od niego się powtórzą czy może wreszczie kupimy jakieś maszyny na wymianę Tupolewów i Jaków. Czy wreszczie nie pozwolimy na kolejny wspólny lot ważnych osób.
Ogólnie jest mi cieżko i smutno z powodu zwykłej głupoty, która spotęgowana niefrasobliwościa zakończyła sie tragedią.
Przepraszam że tak dużo napisałem ale musiałem to wyartykułować.

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Nigdy nie byłem zwolennikiem tej prezydentury, ale to był nasz prezydent, ludzie którzy tworzyli naszą historię, zarówno solidarności jak i na uchodźtwie, żal, smutek, pustka.

To nie są anonimowe ofiary, Oni gościli u nas poprzez telewizję i radio prawie codziennie, znaliśmy Je chociaż troszkę.

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: $SKORPION$ »

Zgadzam się w pełni z tym co napisał Paweł i Tombog . Trudno dodać do tego coś więcej . [*]
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
Sweeper
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 26 czerwca 2008, 08:50
Renault: Scenic II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Sweeper »

można dodać jeszcze jedno - kłania się brak protokołu bezpieczeństwa
dlaczego w jednym samolocie leciało tyle ważnych dla Polski osób?
Ostatnio zmieniony sobota, 10 kwietnia 2010, 21:57 przez Sweeper, łącznie zmieniany 1 raz.
Mało gadać, dużo robić...
https://www.facebook.com/floreklukasz

ODPOWIEDZ