iparts></a>
<a href= francuskie

Co dzisiaj zrobilem w/z moim aucie?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Dwa dni temu założyłem w Clio nowe letnie kółka (podziekowania dla Misia za udaną transakcję z oponami).
Obrazek
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

A ja wymieniłem dzisiaj cewkę ... i wychodzi na to, że mam na sprzedaż dobrą używaną cewkę :/ ...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

krzemyk101

Post autor: krzemyk101 »

Moja MEG dostała dzisiaj dach nad głową czyli w końcu jest garaż woot

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

W końcu wymieniłam kapcie na lżejsze letnie ;) I przy okazji umówiłam się w ASO na czwartek na ten wiosenny przegląd za 50 zł.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: $SKORPION$ »

Wyregulowałem paski ,wymienione 2 tygodnie temu oraz niestety musiałem zrobić małe/ jak to mawia MaciekR21/druciarstwo :), a mianowicie zaspawałem małą dziureczkę w końcowym tłumiku , którego i tak czeka wymiana , jak tylko dostanę nowy ;)
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

jarekzx

Post autor: jarekzx »

- naprawiłem jeden z zamków pokrywy silnika
- pomalowałem bębny hamulcowe na kolor srebrny
- cała lalka została umyta na zew. oraz wew.

driver

Tomek_RSi

Post autor: Tomek_RSi »

$SKORPION$ pisze:musiałem zrobić małe/ jak to mawia MaciekR21/druciarstwo :), a mianowicie zaspawałem małą dziureczkę w końcowym tłumiku , którego i tak czeka wymiana , jak tylko dostanę nowy ;)
druciarstwo to by było, gdybyś oblepił taśmą termoizolacyjną, a tak po prostu dokonałeś tymczasowej/krótkotrwałej redukcji hałasu ;)

[edit] ja mam dziure w tlumiku od roku, ale wychodze z założenia, że przynajmniej słychać, ze jadę :P

G-Boy

Post autor: G-Boy »

A ja dzis bylem w aso, zanabylem zaroweczki do wyswietlacza radia, bo mi padly, i wymienilem je w sumie na miejscu na parkingu przed aso :D Kocham to auto - naprawialne w 5 minut na miejscu :D

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Założyłem radyjko do R11 i gra, mogło by lepiej ale ważne że działa, jak odbiorę drugie to złoży się jedno dobre i już

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: giecek »

wymieniłem dziś tłumik :) od nowości jeździłem na nim i dopiero dziś po 9 latach i 88tys przebiegu wymieniłem fabryczny :) no i teraz autko jest duużo cichsze :)

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

z pomocą kolegi Oleksa zrobiłem z dwóch błotników jeden sprawny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

teraz tylko doczyszczenie, farba antykorozyjna i montaż. Reszta w kolorze więc nie muszę lakierować viva
Obrazek

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Byłam w ASO na przeglądzie w ramach wiosennej akcji serwisowej. Jestem mile zaskoczona postawą pana który brał ode mnie autko. Wszystko wytłumaczył, powiedział na co może dać rabaty itp. Ale do rzeczy:
O wymianę proszą się już drążki kierownicze -koszt 680 zł - 100 zł za EKOczek =580 zł. Jako, że to ASO to wymiana na częściach oryginalnych i gwarancja na rok.
Jeśli się zdecyduję to może mi również zamówić czujniki od HndsFree (bo padła mi lewa strona :/) a i przegląd klimy, bo coś nie chłodzi to za te usługi doliczyłby 250 zł.

EDIT:

A i byłabym zapomniała -po dzisiejszym przeglądzie zostawiłam w ASO 56,30 zł. 6,30 z vat-em policzyli za żaróweczki oświetlenia tablicy rozdzielczej.

Nawiasem mówiąc zaczynam się zastanawiać czy wszystkich żarówek nie zacząć u nich zmieniać :P
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Sidenis pisze:6,30 z vat-em policzyli za żaróweczki oświetlenia tablicy rozdzielczej.
eee? w megance II?? tam przeciez sa diody smd - male gowna za grosze! :D CHyba ze chodzi o tablice rejestracyjna ?? :P Te lampki lubia sie w srodku ladnie przypalac :P Wymienialem po 3 latach..
Sidenis pisze:O wymianę proszą się już drążki kierownicze -koszt 680 zł
kup zamiennik (o ile jest) , wymien poza aso - i po problemie. Nawet jak zalozysz nowe oryginalne - na polskich dziurach i tak je szlag trafi.Szkoda marnowac kasy.
Sidenis pisze:Jeśli się zdecyduję to może mi również zamówić czujniki od HndsFree
Hmm..ja bym to wyjał i najpierw obejrzal, potem wymienial. No ale to aso.Oni zawsze proponuja "wymiane" ;)

pols

Post autor: pols »

Rozebrałem hamulce w Megi, czyszczenie smarowanie i są jak nowe.
W przypływie dobroci umyłem Meganke i Clio, a nawet odkurzyłem :D

Awatar użytkownika
tombog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2009, 00:10
Renault: 25
Silnik: Z7W760
Lokalizacja: WA/LU
Kontakt:

Post autor: tombog »

A ja zaszalałem :D. W 4 dni przygotowałem skrzynię do remontu, cały układ klimatyzacji do kompletnej odnowy biologicznej, silnik do wymiany oleju i płynów organicznych, a przy okazji ... zresztą sami zobaczcie jak wygląda dzisiaj moja renia:

Obrazek

Oczywiście wszystko to z ogromną pomocą Macieja R21, za co ogromnie i publicznie pragnę podziękować :).

O kosztach operacji nie będę pisał i nikt mnie nie namówi do przyznania się ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 kwietnia 2010, 08:02 przez tombog, łącznie zmieniany 1 raz.
www.renault25.eu
Obrazek
Miarą mówcy nie jest ten co mówi, lecz ten co słucha

ODPOWIEDZ