iparts></a>
<a href= francuskie

Co dzisiaj zrobilem w/z moim aucie?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

dziś maseczka przednia. Moja była strasznie brzydka i popękana:


Obrazek

ta z Turbo_D jest ładniejsza, a do tego z wygłuszeniem

Obrazek

w pracach pomagał mi mój syn. Zastał nas wieczór więc nie zdążylismy dobrze jej spasować. Do wymiany jeszcze błotnik widoczny na zdjęciu:

Obrazek
Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

a ja w scenicu wymienilem radio z fabrycznego na swojego alpinka.. ;) jako ze fabryczne glosniki graja ok, wymieniac na razie ich nie bede - w planach jeszcze podlaczyc tylko interfejs do pilota przy kierownicy i ew zestaw glosnomowiacy BT. W dalszych planach (moze na weekend, jak pogoda pozwoli) zamontowanie czujnika cofania :]

Podlaczajac radio nie chcialo mi sie bawic w docinanie kabelkow , wiec zmobilizowalem sie i uzupelnilem kostke iso od radia - tak aby nie ciac kabelkow instalacji auta. Dodatkowo przekonalem sie ze w MII o wiele lzej montowalo sie radio niefabryczne :p W scenicu poza wyjeciem radia, trzeba usunac tez jego plastikowa kieszen, oraz zaopatrzyc sie (co wiadomo zwykle) w plastikowa zaslepke - przejsciowke aby zaslonic dziure po fabrycznym grajku. Generalnie operacja zakonczona sukcesem. brawa browar

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: $SKORPION$ »

Dziś wymieniłem sworznie górne w przednich wahaczach
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Wojtek1987

Post autor: Wojtek1987 »

a ja wczoraj byłęm na wiosennym pozimowym przegladzie :) moim Szczeniakiem, do wymiany mam klocki hamulcowe i jakieś uszczelki na tulejach czy wahaczach nie wiem nie pamietam :) w przyszlosci czeka mnie wymiana tylnich amortyzatorów. ogółem jestem bardzo zadowolony, sadzilem że beje gorzej :)

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Dzisiaj rano przed wyruszeniem do pracy umieściłam lusterko na swoim miejscu. Dzięki Adam za linka do aukcji :) browar Ci się należy. Na razie jest tylko sterowanie elektryczne, bez podgrzewania, bo kostka nie pasuje. To na czas późniejszy zostawione.

Na reszcie mam pełny komfort jazdy i pasa ruchu nie zmieniam ze strachem, że mam kogoś w martwym punkcie ;)
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Fura obmyta z resztek brudu zimowego :)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

od dwóch dni rozbieram dawcę części - przed Borkami kolega Tomala ma przyjechać po silnik

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 czerwca 2010, 20:03 przez Adam R25, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

pols

Post autor: pols »

W końcu wymieniłem gumy stabilizatora, a przy okazji olej i filtry.
Oponki jakoś w tygodniu sie zmieniły, ale zapomniałem dopisać :P

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Zakończona operacja zmiany tylnych lamp od wersji po lifcie. Fotki jakby ktoś chciał w dziale tuning ;)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
tombog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2009, 00:10
Renault: 25
Silnik: Z7W760
Lokalizacja: WA/LU
Kontakt:

Post autor: tombog »

Ostatnio wymontowałem z Pazłotka chłodnicę oleju skrzyni (niestety też się zsikała). Chłodnica z Łodzi okazała się sprawna, więc jestem do przodu jakieś 1500 zł :D. Będzie na klubowe gadżety ;). Przy okazji postanowiłem pozbyć się wszelkich ognisk rdzy w tej okolicy. Czyszczeniu poddane zostały mocowanie zbiornika wyrównawczego, półka akumulatora, oraz nadkole. Wszelkie śruby zostaną wymienione na nowe. Przy okazji odkręciłem mocowanie zderzaka i błotnika i przesmarowałem na nowo smarem, aby w przyszłości uniknąć problemów z rozkręcaniem.
www.renault25.eu
Obrazek
Miarą mówcy nie jest ten co mówi, lecz ten co słucha

habi

Post autor: habi »

zmieniłem w końcu oponki driver i umyłem Lagunie brawa

$Kris$

Post autor: $Kris$ »

A ja dziś potraktowałem swoją Talię żwirkiem dla kota... :P

Podobno dobrze usuwa wilgoć...

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Dzis mialem pracowity dzien. Zamontowalem w Scenicu czujnik cofania oraz podpialem w koncu interfejs do pilota przy kierownicy i do radia. Teraz mimo niefabrycznego radia, moge zmieniac utwory bez odrywania rak od kiery ;) No i czujniczek cofania do tego..ponadto odkrylem ze mam wklady w lusterkach podgrzewane, wiec wypas juz praktycznie taki jak w MII mialem :) Fotki albo manuala jak zalozyc czujnik i podpiac interfejsc - wkrotce.

Dodatkowo dzieki Przemo - wiem ze mam spalone zaroweczki w wyswietlaczu radia i udalo mi sie rozszyfrowac jak podpiac ten interfejs. Dzieki Przemo;)

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

ja dziś zrobiłem przegląd rejestracyjny i wymieniłem baterie w kluczyku
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Podpiąłem na krótko i szybko radio w R11 i ....DZIAŁA, wyświetlacz, pilot i radio nie wiem jak kaseta ale raczej nie powinno być problemów. Teraz jak bedę miał czas to wszystko podpiąć porządnie na stałe i cieszyć się z HiFi

ODPOWIEDZ