iparts></a>
<a href= francuskie

Syn marnotrawny powraca! :D

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Post autor: RedHead »

G-Boy pisze: mam 185tki teraz i "za cienkie" dla mnie..boje sie ze w pl bedzie mi myszkowac po drodze (na koleinach).
Im węższe tym lepiej powinny prowadzić się w koleinach, lecz tak na prawdę to wszystko kwestia systemu wspomagania.

pols

Post autor: pols »

W megi i scenicu 185 to chyba fabryczny rozmiar. Nie wiem jak w Scenicu ale w Meganie 195/65/R15 chyba nie mieściły sie z przodu

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

Adaś - myszkować w koleinach i tak będzie, bo ma za wąski rozstaw kół - i tak naprawdę szerokość opony niewiele tu daje :)
za duży obrazek

dareczek730

Post autor: dareczek730 »

Bardzo ładna i zadbana , kurczę a myślałem że ja wygram ze swoim na najpiękniejsze auto zlotu :P
Szerokości i bezawaryjności.

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Adam gratuluję! Autko prezentuje się pięknie. No i ten szyber- zazdroszczę.
Jeśli chodzi o opony sam mam 185 i teraz szykuje mi się wymiana na nowe i też się zastanawiam czy lepsze będą 185 czy 195 więc podpinam się do Twojego pytania.
Obrazek

qla

Post autor: qla »

Osobiście uważam, że jakikolwiek wybierzecie rozmiar, to na koleinach efekt ten sam będzie. Za to na gładkich drogach to wiadomo ;) Maciek r4 ma rację i to jest prawda objawiona ;)

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

qla pisze:Osobiście uważam, że jakikolwiek wybierzecie rozmiar, to na koleinach efekt ten sam będzie.
Niestety nie prawda - szersze opony bardziej ciągną po koleinach, gdyż te niestety są półokrągłe.
Wiem, zeszliśmy z tematu.

Adaś, miodzik z boczkiem ten Twój szczeniak. Normalnie mi się podoba :D
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

koleiny nie są półokrągłe - mają przekrój schodkowy...od wewnątrz jest niższy schodek i głębszy na zewnętrznej stronie kolein...


Adaś - nareszcie męska decyzja roll
za duży obrazek

qla

Post autor: qla »

Maciek R4 pisze:koleiny nie są półokrągłe - mają przekrój schodkowy...od wewnątrz jest niższy schodek i głębszy na zewnętrznej stronie kolein...
No to się zgadza, bo wewnętrzne koła w TIR-ach są bardziej obciążone... aczkolwiek ja nie odczułem znaczącej różnicy między tymi dwoma rozmiarami w koleinach... no i staram sie jeździć jak droga pozwala nad koleinami... to rozwiązuje te problemy :)

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Dowiadywalem sie juz troche-na org fele wejda mi oponki 195/60 zamiast 185/65. Czyli nie jest zle. Proponuja mi tu hancook (nie wiem jak to sie pisze wiec pisze fonetycznie tak jak lozyny formi :) ) za 55euraskow.. szt.. bo moje oponki micheliny sa jeszcze w bdb stanie,ale z roku 2002,czyli pierwszy montaz.. najbardziej obawiam sie ich stanu z racji wieku.

Espers

Post autor: Espers »

A po co tam pytałeś?? Było Grzesia spytać??
W moim zamontowałem właśnie taki sajz - 195/65R15

G-Boy

Post autor: G-Boy »

65-nie za wysokie?

pols

Post autor: pols »

195/60 powinny być git
no i dają niezły efekt wizualny, a na naszych drogach niezależnie od szerokości wozi na koleinach ;)

Espers

Post autor: Espers »

Nie za szerokie. Przy max skręcie może czasem zabuczeć, ale tylko czasem. A fajnie wygląda. Takie balooooony :)

kubal

Post autor: kubal »

Jej...dawno tu nie zaglądałem i prosze jakie zmiany...na lepsze oczywiście :P

Szerokiej drogi! :)

Zablokowany