iparts></a>
<a href= francuskie

za co cenicie najbardziej swe auta?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

za co cenicie najbardziej swe auta?

Post autor: blondas »

ostatnio miałem okazję obejżeć na targach kilka tysiecy aut i wszędzie "krzyczą" do odwiedzającego lansujące hasła typu "kup mnie"
każdy zachwala swoje co akurat jest zgodne z ideą marketingu ale jak wiadomo nie ma aut idealnych dla wszystkich... czy to za sprawą prestiżu marki, mocy silnika czy też szerokości popielniczki...
a za co wy drodzy Pikurzy cenicie najbradziej swe auta...??
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

Ja cenię krokodyla za wielkość, co za tym idzie wielki komfort podróżowania i dużo miejsca w środku zarówno dla pasażerów jak i kierowcy :)
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

za komfort jazdy :) bo siedze jak w domu na fotelu :)
dobre spalanie i za to ze odpala za kazdym razem :)
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

R4 - bo jest można powiedzieć "indywidualistą" jak na obecne czasy - ze względu na konstrukcję i wygląd - fajnie być zauważanym :) za co jeszcze - za prostotę konstrukcji i niezawodność - fakt, ma 25 latek i wymaga remontu - ale mimo to jeszcze w zeszłym roku jeździła :)

Kangoo - hmmm, tu będzie trudniej...chyba tylko za stosunkowo małe spalanie i możliwości przewozowe (albo 5 osób i jeszcze trochę, albo 1 EuroPaleta i nawet 500kg na niej)...możliwość umycia wnętrza praktycznie wilgotną szmatką - blacha + plastiki...a poza tym to chyba już nic więcej

VW LT - bo jest mimo 11 lat i grubo ponad 1 mln km zrobionych nadal dobrym autem, w które się wsiada i jedzie - ja jadę bez obaw nawet w Europę :) za prostotę wnętrza - przez to funkcjonalność - jest gdzie postawić miskę z zupą, gdzie popisać w papierach -> płaska deska przed kierowcą...
za duży obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Laguna : Za komfort jazdy :) za to że trzeszczą w niej plastiki :D za to że w cale dużo nie pali, za to że jest śliczna i kiedy schodzę w pochmurny poranek do garażu widzę jej mordkę to humorek się poprawia:)

Kangoo: Za to że jest typowym robolem, że nie muszę się ograniczać pakuje co chce i jade nie zastanawiając się jakie szkody na kipie "mój towar" wyrządzi, za to że pali tyle co nic, za to że fotel pasażera mogę złożyć z podłogą i z klatki zyskuje nawet wygodny podłokietnik :)

Trafic: Następny mój wól roboczy, cenie go za to że jest bardzo pojemny, wnętrze bardzo przestronne, nic w nim nie trzeszczy i prowadzi się go jak osobówkę a nie busa :) Uwielbiam nim jeździć :) Jest 6cio osobowy, wypad na ostatnią majówkę nad morze ze znajomymi był prawdziwą przygodą, Trafolek po złożeniu tylnich siedzeń zamienia się w przyjemną sypialnie dla 2 osób woot

Koleos: Wnętrze, komfort, napędzik na 4 i możliwość wjechania w pole :D liczbe KM i piękne, funkcjonalne wyposażenie. Wszystko jest przemyślane i pod ręką. Co prawda należy do staruszków ale często się nim wybieram w tereny średniej trudności aby się nie zanudził :)

Całą rodzinke cenie i uwielbiam driver
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 marca 2010, 15:42 przez VoN, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Martusiaa

Post autor: Martusiaa »

Mwgane Coupe - cenie je za to, że w ogóle je mam :)

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Moją byłą już Clijankę cenię za to, że nie dokładałam do niej pieniędzy -tylko rzeczy eksploatacyjne wymieniane. I przede wszystkim za to, że właśnie dzięki Clio pokochałam Renatki i mogłam Was poznać.

Megane -za to, że jest wielka, za to, że na mnie krzyczy jak trzeba np. wymienić olej ;) za komfort jazdy nią. I przede wszystkim za to, że jest autem 5-cio drzwiowym z duuuużym bagażnikiem :) no i za relingi na dachu. Aha.... jeszcze jedno -ładnie do mnie mruga jak ją otwieram czy zamykam :P
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

pols

Post autor: pols »

Megi za spalanie, wygodę i niezawodność
Clio Baccara ;) za to że jest co przy nim robić, za skórzane wygodne fotele i przede wszystkim za to że daje satysfakcję jak cholera gdy jakiś vw maniak widzi tylko jak się oddalam ;)) i nic na to nie może poradzić driver

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

renault 25
za niesamowity komfort i nietuzinkowość oraz moim subiektywnym zdaniem przepiękną linnie nadwozia której dziś się nie znajdzie w żadnym innym aucie...no chyba że volvo :)
fiat bravo za ekonomie...
wczoraj trasa sztuttgart-koszalin gdzie średnia prędkośc wyszła 142km/h a spalanie tylko 6,8l 2 os na pokładzie i pełen bagażnik gadzetów.
fiat seicento za prawie pół miliona bezawaryjnych kilometrów i zawieszenie twarde jak deska driver
wcześniej był renault espace którego uwielbiałem za to samo za co teraz go kocha nasz kolega prosiaczek231
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

tomala05

Post autor: tomala05 »

R25- za wygodę podróżowania

terrano-za walory praktyczne

mx5- za frajdę z jazdy

Espers

Post autor: Espers »

Za komfort, wielofunkcyjność, mnogość schowków i że w nim wszystko "samo się".

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Post autor: RedHead »

Volvo s40 - dlatego, że ma turbosprężarkę
Safrane - dlatego, że ma je dwie lol

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Jeśli chodzi o mnie to uważam że Renault Megane 96r. jak na swój wiek ma nadal atrakcyjną sylwetkę. To tyle co mogę powiedzieć lol
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Cóż ... Laguna z 1995r. ma na prawdę niezłą sylwetkę, która chyba do tej pory się nie opatrzyła - za to ją kocham. Poza tym za -10KM na gazie i możliwość włączenia nitro w postaci PB :D :D :D no i dosyć dobry komfort jazdy oraz przestronność i ładowność ;).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Renault 25
Za komfort i luxus we wnętrzu. Za uniwersalność, czego to moja renia nie woziła np 500kg węgla kamiennego ;) Za nie pozorność bo z zewnątrz wygląda jak stary rempel na który nikt nie zwróci uwagi.
Clio
7l lpg/100km, bezawaryjność, cena części eksploatacyjnych.

ODPOWIEDZ