iparts></a>
<a href= francuskie

Preparat do czyszczenia tapicerki i/lub dobry punkt w 3M

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Preparat do czyszczenia tapicerki i/lub dobry punkt w 3M

Post autor: PiasQ »

Po powrocie autka od mechaniora i zrobieniu kilku dupereli mam zamiar wyczyścić tapicerkę w Lalce. Teraz pytanie - jaki preparat do czyszczenia możecie mi polecić? Tapicerka oczywiście welur ;). Czym mogę również wyczyścić pasy bezpieczeństwa (strasznie ciemne już są)? A może ktoś wie, gdzie w 3M można tanio i dobrze wyglancować autko wewnątrz?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Baron

Post autor: Baron »

Długo walczyłem z podobnym problemem po sprowadzeniu Ibizy z Hiszpanii, którym jeździł jakiś fleja. Kupiłem dla testu 2-3 takie już niby lepsze środki, które możemy dostać np. w norauto. W piance i w płynie. Żeby doprać trzeba było ich sporo używać i się naprawdę namęczyć. Jak zobaczyłem ile tego "idzie" to zrezygnowałem ze względu na koszty i poszukałem czegoś innego.

Polecam tego typu środki: link do allegro

Najpierw odkurzasz tapicerkę silnym odkurzaczem, bardzo mocno dociskając końcówkę do siedzenia. Dociskaj tak "od serca", porządnie, aż do gąbki. Potem dobrałem proporcję koncentratu, mała szczotka w rękę i do roboty. Wszystkie siedzenia, boczki, podsufitka i pasy. Czyszczenie naprawdę skuteczne i wyśmienity efekt. Polecam!
Jest tylko jeden haczyk. Robiłem to latem, dzięki czemu mogłem wyjąć siedzenia i suszyć na słoneczku w wysokiej temperaturze ;) Jeśli zrobisz to teraz to pewno wszystko "zgnije" :( To Ci pomogłem lol

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Baron pisze:Jeśli zrobisz to teraz to pewno wszystko "zgnije" :( To Ci pomogłem lol
Każda pomoc - dobra pomoc .. cóż, trzeba zainwestować w dobrą farelkę :D, albo pojechać chociaż by do Hiszpanii na suszenie ^^. A w zakładach, gdzie takie coś czyszczą, jak później wszystko suszą?
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Ja tam drobne zabrudzenia usuwam K2 TAPIS ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Tu niestety nie mam drobnych zabrudzeń, a po prostu zanieczyszczoną od używania całą tapicerkę. Dlatego muszę wyczyścić wszystko.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Ja w MII pralem tapicerke odkurzaczem pioracym - z orginalnym plynem karchera. Woda byla czarna, a ze byl to srodek lata i upal - auto bylo suche po 4h na drzworze w sloncu z otwartymi oknami.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

W sumie mam możliwość wyprania Rainbow'em, ale i tak nadal pozostaje dylemat schnięcia :(
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

G-Boy

Post autor: G-Boy »

PiasQ pisze:ale i tak nadal pozostaje dylemat schnięcia
No to poszukaj kogos z ogrzewanym garazem i autko wstaw do schniecia na 1-2 dni. Ostatecznie - poczekaj na dzien z lepsza pogoda, odpal auto , ogrzewanie na full i lekko uchylone szyby. Nawiewy na siedzenia ustaw i pelny ciag. Wprawdzie zezre to troche paliwa - ale bedziesz mial czysto w aucie i bez wilgoci. Do wyciagania resztek wilgoci polecam porozkladac gazety w aucie - ale z takiego papieru gazetowego typowo - ladnie wchlaniaja wilgoc.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

kupiłem takie cuś:
http://www.allegro.pl/item807490442_ten ... en_1l.html
(Dzięki dla Barona za doradzenie i Maćka za odbiór osobisty :) )
W najbliższym czasie postaram się zdać relacje, jak to działa :)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

renia1

Post autor: renia1 »

Kolego proponuję firmę która pierze ja miałem taki sam dylemat i zamówiłem gościa który zajmuje się tym na co dzień i rewelacyjnie mi wyczyścił cały środek zapłaciłem 40zł ale gwarantuje zadowolenie samemu tego nie rób bo tylko wetrzesz bród bardziej oni to robią specjalnymi odkurzaczami na parę który wyciąga cały ten bród . Polecam nie będziesz żałował

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Temat już w sumie dawno wyczerpany (zapomniałem napisać). Ogólnie co zrobiłem - wyciągnąłem wszystkie fotele, zdjąłem tapicerkę, wrzuciłem do pralki (40 stopni), wyciągnąłem, wysuszyłem, założyłem i tapicerka lśni jak nowa (żaden odkurzacz piorący tego tak nie wypierze).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

PiasQ pisze:zdjąłem tapicerkę
no i tu powinien znaleźc się opis ilustrowany zdjęciami - w jaki sposób to zrobiłeś. Bo to jest swego rodzaju "sztuka"
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Chciałbym, ale fotek nie robiłem ... robiłem to strasznie na raty i w pośpiechu :P, więc nawet o tutorialu nie myślałem. Ale jeśli ktoś będzie miał pytania - chętnie pomogę :).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ