iparts></a>
<a href= francuskie

LUSTERKO ANDROID DVR+REAR CAM

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jumperro
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2021, 20:28
Renault: megane III 2014
Silnik: 1.5 dci

LUSTERKO ANDROID DVR+REAR CAM

Post autor: jumperro »

https://pl.aliexpress.com/item/40000213 ... 9WyfgCvTX8



czy ktoś może coś napisać o takim wynalazku w lusterku?



1. czy ktoś takie coś podłączał, czy mogę prosić o rady?

2. gdzie najlepiej umieścić kamerkę tylną żeby nie psuć oryginalnego lakieru oraz żeby spełniał swoją funkcję

3. czy kamera jest uruchamiana automatycznie przy wrzuceniu wstecznego czy przełączana przez apliakcję

Pabloo
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2021, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

Re: LUSTERKO ANDROID DVR+REAR CAM

Post autor: Pabloo »

Witam
Ja miałem coś takiego we Fluence - 2 kamery z wbudowanym rejestratorem w lusterku - bez nawigacji.
1. Montaż wymaga grzebania w podsufitce chyba, że chcesz mieć kable na wierzchu - ja podłączyłem zasilanie od plusa światełek oświetlenia wnętrza przy lusterku (normalnie jest kabel do zapalniczki). Do tego czeka Cię przeciągnięcie kabla wstecznej kamery w podsufitce lub pod wykładziną dołem (pod wykładziną może nie wystarczyć kabla). Ja ciągnąłem po lewej stronie podsufitki do bagażnika - dalej firmowym peszlem w klapie bagażnika do rejestracji.
2. Miejsca zamocowania nie podam w Megane - we Fluence umieściłem między przyciskiem otwierania klapy a światłem podświetlenia rejestracji - i tu mały zonk ta druga kamera nagrywa widok z tyłu pojazdu - jeśli chcesz mieć kamerę cofania będzie Ci w normalnym trybie nagrywać szosę, jak ustawisz w kierunku tyłu kamera cofania traci sens bo nie pokaże zderzaka i miejsca na cofanie.
3. Tak - kamera ma przewód który podłączasz do światła cofania - napięcie na tym przewodzie powoduje umieszczenie obrazu z kamery tylnej na pierwszym planie. (Można to ustawić w menu kamera przód i "mały" tył, sam przód i kamera cofania itp.
Moje przemyślenie na temat nawigacji - sądzę, że w lusterku to porażka - bardzo mały wyświetlacz, lusterko traci wtedy sens jako lusterko, przyciski na "szybie" - będzie ciągle "zapalcowane". Ale decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam
Paweł

jumperro
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2021, 20:28
Renault: megane III 2014
Silnik: 1.5 dci

Re: LUSTERKO ANDROID DVR+REAR CAM

Post autor: jumperro »

Nie bardzo rozumiem z jednej strony piszesz że kamerka z tyłu będzie nagrywała szosę i nie widać zderzaka, a z drugiej że uruchamia się tylko przy wstecznym (podłączona do lampy). Jaki długo miała przewód we Fluence tu są 6, 10.
Pomyślałem tylko że wyświetlacz 10, 12 będzie w miarę ok, bo montowanie nawigacji (nie najtańszej ) + kamery to prawie trzy razy tyle wyjdzie.

Dzięki za opinię.

Pabloo
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2021, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

Re: LUSTERKO ANDROID DVR+REAR CAM

Post autor: Pabloo »

Witam
Już piszę - rejestrator nagrywał cały czas obraz z dwóch kamer, czyli np wypadek z przodu bądź uderzenie z tyłu.
Kamera przednia była na całości wyświetlacza i w małym okienku kamera tylna - w przypadku włączenia wstecznego obrazy zamieniały się miejscami - obraz z kamery wstecznej wskakiwał na cały ekran a z przedniej robił się mały.
Można było wyłączyć podgląd z kamer - wtedy obraz z tylnej pojawiał się na całości w momencie włączenia wstecznego. Jak wyłączyłeś wsteczny obraz znikał i miałeś zwykłe lusterko.
Szkopuł w tym, że jak napisałem - jak miałeś tylną kamerę ustawioną w dół "na cofanie" to traciłeś funkcję nagrywania tego co się dzieje z tyłu podczas jazdy bo nagrywała zderzak.
Długość kabla ok 6m.
Pozdrawiam
Paweł

jumperro
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2021, 20:28
Renault: megane III 2014
Silnik: 1.5 dci

Re: LUSTERKO ANDROID DVR+REAR CAM

Post autor: jumperro »

Ok dzięki, a to lusterko też na Androidzie miałeś?
Mi w sumie najbardziej zależy na nagrywaniu właśnie od zderzaka a raczej widoku, bo nie do końca ufam czujnikom może błędnie.

Pabloo
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2021, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

Re: LUSTERKO ANDROID DVR+REAR CAM

Post autor: Pabloo »

Lusterka na androidzie niestety nie :) Nie wiem jak to będzie funkcjonować - pewnie tak jakbyś telefon zawiesił na lusterku bo ten sam system i wątpię czy się różni :):):). Co do kamerki wstecznej - obraz jest znacznie gorszy niż z przedniej ale coś tam widać - mi się przydawało bo miałem hak i jak podjeżdżałem pod przyczepę to można było dokładnie wycelować :)
Jak zależy Ci na rejestratorze i kamerze cofania to na plus, że nie masz dodatkowego wyświetlacza tylko wszystko w lusterku, a decyzję pozostawiam Tobie :) Pooglądaj w necie filmiki (jest tego mnóstwo) jak to się sprawuje, są nawet tutoriale jak montować itp.:)
Pozdrawiam
Paweł

jumperro
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2021, 20:28
Renault: megane III 2014
Silnik: 1.5 dci

Re: LUSTERKO ANDROID DVR+REAR CAM

Post autor: jumperro »

dzięki bardzo pomogłeś mi życzę udanego weekendu

ODPOWIEDZ