iparts></a>
<a href= francuskie

Czy ktoś to kiedyś robił? (Twingo I 99')

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystek
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 maja 2021, 19:53
Renault: Laguna IIPH2
Silnik: F9Q 1.9dCi 130KM

Czy ktoś to kiedyś robił? (Twingo I 99')

Post autor: Krystek »

Dobry wieczór panie i panowie,
Mam ciekawe pytanie- mianowicie z powodu wydmuchania uszczelki pod głowicą w Twingo kolegi (D7F 1.2 8v) zastanawiamy się wspólnie nad swap'em silnika na K4M 1.6 16v w któreś z iteracji pochodzących z Clio II- na francuskich forach są dowody na to że się da, jednakże bariera językowa i ograniczenia tłumacza Gugl w kwestii języka francuskiego (slangu warsztatowego) nie dają odpowiedzi na następujące pytania:
-Jakim kosztem?
-Czy trzeba ciąć konstrukcje auta? (i jak bardzo) [oby nie :stop: ]
-Wymiary i materiały potrzebne do wytworzenia nowych elementów mocujących silnik?
Pytanie moje do was forumowicze- CZY KTOŚ TO W POLSCE JUŻ ZROBIŁ??
ps. Twingo w rodzinie koleżki od 15 lat garażowane ani kropki rdzy wszystko oryginał nawet alufelgi w pakiecie z tablicami z pierwszej rejestracji we Francji. :zdziwko:

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czy ktoś to kiedyś robił? (Twingo I 99')

Post autor: kudlaty »

Jest w Polsce na pewno Twingo z 1.4 16v (a to ten sam silnik co 1.6 16v) i to parę sztuk. Jest też chyba z większym motorem ale tam to już rzeźba bankowo. Roboty jest dużo. Jeżeli chodzi o koszty to największym jest robocizna. Jeżeli sami będziecie robić to połowa Wam odchodzi. Silnik z osprzętem, skrzynią, wiązką i kompem myślę, że powinniście się zamknąć w 1500zł. Jest duża szansa, że łapy mogą pasować, a przynajmniej jedna. Ciąć raczej nie trzeba bo pod maską jest sporo miejsca ;) kwestia dobrego rozmieszczenia osprzętu. Oczywiście bez przerabiania układu chłodzenia czy też układu napędowego też się nie obejdzie. Jest co robić, ale myślę, że jakby dobrze rozplanować to w tydzień do ogarnięcia :)
Nie lubię tego robić ale niestety będę musiał Cię odesłać na forum Twingo, na którym na pewno znajdziesz historie SWAPów Twingoli.

Jak będziecie robić przekładkę to chwal się na bieżąco ;)

Awatar użytkownika
Krystek
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 maja 2021, 19:53
Renault: Laguna IIPH2
Silnik: F9Q 1.9dCi 130KM

Re: Czy ktoś to kiedyś robił? (Twingo I 99')

Post autor: Krystek »

Dziękuję za odpowiedź :D
Poszukam więcej informacji na forum Twingodomingo. Jak narazie zbieramy informacje co jak i gdzie- ostateczna decyzja zapadnie na wakacje jak będzie więcej czasu :roll: ale jak już do tego dojdzie relacje na pewno się pojawią.
Pozdrawiam :D

ODPOWIEDZ