iparts></a>
<a href= francuskie

Megane IV GT Hatchback - dach panoramiczny

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Pscoua
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2021, 12:16
Renault: RX-8 9-3 OG Cabrio

Megane IV GT Hatchback - dach panoramiczny

Post autor: Pscoua »

Cześć! Przede wszystkim witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, że ten dział będzie najbardziej odpowiedni do poruszanego "problemu".

Od jakiegoś czasu chciałbym kupić sobie coś "normalnego" do jazdy, jednak również stosunkowo taniego w eksploatacji a zarazem dynamicznego. Wybór dosyć szybko padł na Renault Megane 4 Gen. w wersji GT.

Podczas przeglądania ogłoszeń innych wersji tych samych roczników Megane, często natykałem się na egzemplarze zotwieranymi panoramicznymi dachami. Rski również są często w takie wyposażone, jednak zaledwie raz natknąłem się na wersję GT z takim dachem (mówię tu stricte o hatchbacku). Owy egzemplarz zniknął dosłownie w ciągu jednego, lub dwóch dni. Na dodatek, właściciel zamieścił specyfikację auta wraz z wyceną wyposażenia dodatkowego, panorama kosztowała w granicach 4 tysięcy złotych (sic!). W każdym razie - stosunkowo niedużo jak za taki bajer.

Stąd pytanie do Was, drodzy forumowicze. Czy te Meganki wychodziły z takimi dachami po którymś roku, czy jest konkretny powód dla którego nikt ich nie doposażał (może nie było takiej możliwości?). Pytam, bo przez ostatnie dwa lata miałem okazję jeździć bez dachu i nie ukrywam, że to trochę uzależnia. Szukam wymarzonego egzemplarza Renówki i nie spocznę dopóki nie znajdę takiej, która będzie miała otwieraną panoramę. Z drugiej strony, ich unikatowość może świadczyć o tym, że ich po prostu nie ma i szukam igły w stogu siana.

Będę wdzięczny za pomoc!

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Megane IV GT Hatchback - dach panoramiczny

Post autor: kudlaty »

Wydaje mi się, że jest to raczej bajer, za który ludzie nie do końca chcieli płacić. GT jako nowe samo w sobie było drogie, więc dopłata o kolejne 4000zł tylko po to by raz do roku popatrzeć w górę nie miała sensu. Miałem 2 auta z otwieranym dużym dachem i korzystałem z tego góra 3 razy do roku. Nawet roletki były zasłonięte cały czas. Poza tym ten dach dodaje parę kilogramów do auta, a jak ktoś chce mieć trochę zacięcia sportowego to na kilogramach oszczędza ;)
Ale to jest tylko mój punkt widzenia

ODPOWIEDZ