iparts></a>
<a href= francuskie

Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: Luke16 »

Koledzy mam pewien dylemat... Rodzice mają srebrnego Scenica I ph II 1.6 16V z 1999 roku i przebiegiem 315 tys km... Auto nie jest zadbane... Jest w pełni sprawne, do poprawki układ wydechowy i obroty silnika - silniczek krokowy do wymiany posiada w miarę świeże opłaty i przegląd... W środku do grubego sprzątania - fotele całe, urwane nic nie jest... z zewnątrz zderzak przód i tył pęknięty, lampa z tyłu pęknięta, przednie zmatowione, szyba przerysowana ale nie pęknięta, prawy bok do polerki bo wyjeżdżając z podwórka brama się przymknęła i został lakier z bramy, rdzy brak, rozrząd zmieniony przy 300 tys km, olej na bieżąco wymieniany co 10 tys km... W rodzinie 6 lat... Pytanie za 100 punktów? Robić go i sprzedawać czy wystawić tak jak jest za 3500zł? Zdjęcia mogę jutro dodać :)

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: patrys4891 »

Jak wystawisz w takim stanie jak jest to ludzie będą ostro targować.
Ja uważam że posprzątanie w środku i umycie na zewnątrz to absolutne minimum przygotowań do sprzedaży.
Ja jak bym zobaczył że ktoś sprzedaje zasyfiony samochód, to ciężko by mi było uwierzyć że o niego dbał na co dzień, także mechanicznie.
Obrazek

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: Luke16 »

Nie no mój plan jest taki żeby go gruntownie umyć i posprzątać... dodatkowo myślałem o polerce

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: patrys4891 »

Ja bym w polerkę nie wchodził, jeżeli jest porysowany, zderzaki popękane, to może to wyglądać bardziej jak ukrywanie czegoś.
Porządnie posprzątaj, umyj, napraw drobne niedoróbki jak ten wydech i już.
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: 83Marcin »

Omijam z daleka ogłoszenia lub auta na placu, które są zasyfione, brudne i podrapane. Świadczy to o właścicielu i jego podejściu do auta. A skoro z zewnątrz jest w takim stanie to i mechanicznie pewnie podobne. Jak kupowałem mój pierwszy samochód to był on odkurzony, posprzątany, umyty i nawoskowany. Aż miło było go odbierać.
Tak więc wizyta na myjni + odkurzacz zrobi robotę. Nie ma co pucować na siłę typu polerka, błyszczyki do opon i wiadro plaku do środka bo będzie widać, że aż nadto czysty. A tak po prostu niech sprawia wrażenie zadbanego. Tyle...
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: Luke16 »

Jakby ktoś zainteresowany za 3500zł oddam :)
https://www.olx.pl/oferta/renault-sceni ... lBEN4.html" target="_blank

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: Luke16 »

Ludzie mnie przerażają... auto ma 18 lat, mechanicznie OK, długie opłaty, cena myślę że nie aż nadto wygórowana (szczerze to za 3200zl bym go sprzedał), a pierwsze pytania jakie padają to czy zderzaki są porysowane czy pęknięte lub dlaczego klima nie działa... wrr auto ma 18lat!!! A chce za nie dwie najniższe krajowe... gdyby był tam gaz moment i pewnie by go nie było... co raz intensywniej zaczynam się zastanawiać czy nie kupić chodź tych zderzaków...

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: Luke16 »

No i zadzwonił przed chwilą ktoś nawiedzony że za 2 tysie może być za godzinę... akurat parę brzydkich słów się posypało bo nie mam dzisiaj humoru. Sprawdzałem ceny średnie takich scenicow do rejestracji od 5500zl wzwyż i każdy ma od 150 do 220 tyś km przebiegu... mój z 2008 roku scenic bezpośrednio od pierwszego właściciela z DE miał 186tyś km... a każdy jak dzwoni: przebieg duży (w ciągu 18 lat rocznie wychodzi że zrobił ok 7500km co nawet dla mnie jest ciekawostką), zderzaki, rdza której praktycznie na nim nie ma jeden Pan był nawet zdziwiony bo jak to tak może być-on takiego miał to cały zgnity był, no i dlaczego klima nie działa...

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?

Post autor: Maciek R4 »

Nie wiem...wiem, że dla mnie przebieg to ostatnia rzecz na którą patrzę, bo to kwestia kilku minut i ma się nawet 0km

Czy dużo chcesz? Ja za swojego, ale 2 lata młodszego, ma teraz coś ponad 220kkm, miał coś chyba ok 216 czy coś takiego - nie pamiętam, mógłby mieć i 300kkm...z kompletem papierów już do rejestracji, 2 kompletami kół dałem 2 miesiące temu 5600...jestem 1 właścicielem w kraju i mam komplet dokumentów od momentu zakupu auta w DE w 2001r, nawet z raportami z przeglądów z kilku lat wstecz...

Z tym, że u mnie wnętrze wygląda duuuuużo lepiej nawet teraz po tych 2 miesiącach "walki" z ekipą 2 przedszkolaków

Masz połamane zderzaki - sorry, ale to dla większości znak, że był bity i tyle...no jak pisałem - mi przebieg nie potrzebny, ale u większości auto powinno mieć te 15-18 lat i najlepiej ze 110kkm, bo więcej to już zajechane...



Trzymaj się swojego, ale mając już inne auto to bym zszedł do 3000 jakby się trafił ktoś chętny na tyle, a nie na siłę jeszcze tę setkę czy dwie trzymał sztywno
za duży obrazek

ODPOWIEDZ