iparts></a>
<a href= francuskie

Naprawa w ASO :)

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Naprawa w ASO :)

Post autor: 83Marcin »

Hej.
Chłopaki i dziewczęta, mam pytanie...
Ile kosztuje godzina (roboczogodzina) w ASO? Sytuacja jest taka, że muszę udać się z Klijówką do serwisu i chciałbym wiedzieć o ile monet uszczupli się budżet... W dalszym ciągu mam do zdiagnozowania problem z prądem i chyba jedynym wyjściem będzie ASO. Podpięcie pod kompa, czas pracy - ile to mniej więcej pieniążka wciągnie? :)
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Naprawa w ASO :)

Post autor: kudlaty »

A nie możesz pojechać do jakiegoś ogarniętego warsztatu? Roboczogodzina w ASO to 190-300zł w zależności od miasta i ASO + podpięcie pod komputer ok 120-150zł. Za ta cenę to Ci w warsztacie pół elektryki wymienią, nie wspominając o wcześniejszej diagnozie itp.

Decyzja należy do Ciebie

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Naprawa w ASO :)

Post autor: 83Marcin »

Czyli na start ze 4 stówy polecą. Miałem jechać do ASO na Lwowskiej ale w takim razie chyba odpuszczę.
Podejrzewam masę bo akumulator jak stoi to trzyma prąd (nawet w mrozy) ale chyba nie ładuje się należycie i może to owa masa gdzieś nie styka? Jeszcze raz pojadę do mojego magika i powiem żeby sprawdzili to.
Fakt, w ASO kosmicznie drogo.
A pod Clipa to w LU można gdzieś się ewentualnie podpiąć?

Po wizycie w ASO stwierdzam, że jednak nie zostawię tam auta. Nic się nie dowiedziałem i wątpię abym się czegokolwiek dowiedział oprócz ceny za przetrzymanie auta.
BTW czy 1.4 tCe jest drogi w utrzymaniu? Bo jak byłem to dzwonił ktoś do serwisu i ewentualne koszty naprawy były dość, hmm... mocno szo'kujące.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Naprawa w ASO :)

Post autor: kudlaty »

Piszesz, że pojedziesz do swojego magika i mu powiesz co zrobić. Zmień mechanika skoro on nie wie co ma zrobić, żeby naprrawić auto.
Co do CLIPa też już mówiłem, przyjedź na spota, Predator za darmo Ci podepnie

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Naprawa w ASO :)

Post autor: Maciej R21 »

Zrozumiał bym , gdyby to był fluence , albo inny nowy wynalazek, ale Clio II jest proste jak konstrukcja cepa i tak naprawdę miernik z catoramy za 25zł , załatwił by sprawę . Do pełni szczęścia przydał by sie jeszcze miernik prądu akumulatora za 80 zł i ew. cęgowy żeby zmierzyć prąd rozruchu w samochodzie . Takie mierniki powinien posiadać każdy elektryk samochodowy . Diagnoza w 3 minuty .
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Naprawa w ASO :)

Post autor: 83Marcin »

Seba: Mój zakład ogarnia bezbłędnie sprawy mechaniczne (zawias, silnik, itp) natomiast jak widzę z prądem nie do końca sobie chłopaki radzą. Mam już namierzony inny zakład, a raczej jednego gościa i może on spojrzy świeżym okiem na sprawę. Co do wpinania w Clipa to pewnie, chciałbym ale nie chcę nikogo naciągać i robić kłopotu.

Maciek: Zgubiłem miernik właśnie z Casto:) Jak wbiłem się igłami w klemy (albo bolce aku, nie pamiętam już) to napięcie skakało sobie radośnie na wyświetlaczu. Może to faktycznie alternator nie ładuje baterii?
Jutro zaprowadzę ostatni raz Cliówkę do mojego mechaniora, opiszę sytuację dokładnie co i jak i niech grzebią. A jak nie to wypadałoby poszukać kogoś innego od prądu.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Naprawa w ASO :)

Post autor: $SKORPION$ »

Nie do mechanika tylko do elektryka samochodowego pojedź .Na zapalonym silniku na klemach akumulatora powinno być napięcie około 14,2 - 14,4 V . Po zapaleniu świateł może spaść o 0,1 . Po włączeniu wszystkiego co masz ,wentylatory,szyba światła radio itp.napięcie na klemach nie powinno być mniejsze jak 13,8V . Jeżeli Ci jak napisałeś napięcie "skacze" to jest walnięty regulator napięcia.
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Naprawa w ASO :)

Post autor: kudlaty »

Jeżeli chodzi o Clipa to żaden kłopot. Predator jest na prawie każdym spocie z Clipem i każdy chętny może się podpiąć i zdiagnozować

ODPOWIEDZ