iparts></a>
<a href= francuskie

Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: 83Marcin »

Słowo - klucz czyli regeneracja. Po boju z Cytrynami mam szczerze dość zabawy w regenerowanie części i tracenie cennego życia na szukanie ich na złomowiskach czy wśród chińszczyzny nieznanej jakości. Nie interesuje mnie, że mogę coś, gdzieś u kogoś zregenerować (chyba, że owa belka to naprawdę łatwa i relatywnie tania sprawa). Nie chcę mieć uziemionego auta, bo nigdzie nie mogę kupić jakiejś drobnej pierdoły. Po prostu chciałbym coś, do czego kupię (albo poczekam na sprowadzenie) byle kawałek w jakimś Inter Cars, Norauto czy czymkolwiek i nikt mi nie powie "nie ma i nie będzie".
Lubię Renault. Tak samo Clio II jak i świeże Clio IV. Ja sam także chciałbym kolejne Rene ale jak sytuacja ma być taka jak z Cytrynami to podziękuję.
Dobra, a kawałki, zaopatrzenie i szeroko rozumiane wsparcie dla np. Laguny I / II albo Megany tych samych generacji lub pierwszego Scenika? Jak to wygląda? Czy Renault tak jak C. ma auta od 10 lat i starsze także w poważaniu czy tu nie jest tak źle?
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: patrys4891 »

83Marcin pisze: Czy Renault tak jak C. ma auta od 10 lat i starsze także w poważaniu
Niestety raczej tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: 83Marcin »

Czyli tutaj także klops... Ale nie wydaje mi się aby np. Megana II była jakaś kłopotliwa w utrzymaniu? Albo pierwsza Megana jak już sięgamy w prehistorię?
A zamienniki - jak wygląda sytuacja z nimi? Chcąc wymienić np. amortyzator muszę bawić się w szukanie i sprowadzanie tegoż czy raczej będzie na miejscu? Pierdoły jak klamka zewnętrzna, reflektor, tylne klosze lamp, szyby, elementy silnika - tylko używki lub zamienniki podejrzanej jakości czy są duże szanse na kupno czegoś sensownego typu Valeo lub podobnej jakości?

Od razu zaznaczam, że nie oczekuję takiego wsparcia jak w Mercedesie czy BMW, że dostanę fabrycznie nowy kawałek nawet do auta sprzed pierwszej wojny światowej. Ale żeby było łatwo utrzymać auto jak pierwsza Megana czy Laguna...
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: patrys4891 »

Kolega ma pierwszą megi i nie ma problemow z częściami eksploatacyjnymi

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

jjmag
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 20:46
Renault: scenic
Silnik: 1,9TD
Lokalizacja: Tuczna lubelskie

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: jjmag »

Bulwa człowieku jeżdżę sam 20 letnim megan scenik z 97 roku i wiem tylko tyle, że 3/4 części kupuję w sklepie od ręki ewentualnie na drugi dzień, po zamówieniu, 90% procent napraw w moim przypadku, to podstawowe narzędzia klucz, śrubokręt oraz młotek i odrobina pojęcia o tym co robisz, a ty przy swoim 5 letnim samochodzie bujasz się od aso do aso bo umieją podłączyć clipa i nic po za tym a diagnoza to wróżenie z fusów bo za jeden kod błędu odpowiada 30 czujników,
To kto ma się bardziej bać ja z 20-sto letnim autem w którym sam wymienię żarówkę za 10 zeta na każdym cpn-ie czy Ty któremu jak padnie palnik w którejś lampie dymasz do aso i bulisz tysiączka

hubikas
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 15:02
Renault: Laguna II
Silnik: 2.0 16V 135 KM

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: hubikas »

Ja aktualnie mam w posiadaniu 26 letnie R19 Chamade. Część części jest dostępna od ręki a część niestety trzeba już szukać jako używek. Jako że staram się doprowadzić ją do stanu idealnego to mam szeroki przegląd sytuacji rynkowej, ale jak ktoś jest wytrwały to znajdzie. Dużo jest sklepów które wyprzedaja stare zapasy i mają tzw. "outlet" i można trafić naprawdę fajne okazję, dam przykład jak udało mi się kupić nowe amory na przód francuskiej produkcji w cenie 50 zł za komplet czyli 2 szt.

Wysłane z mojego Lenovo S6000L-F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: 83Marcin »

A tak nie w temacie... Jak konstruktywnie opiszę coś, co mi się w Renault nie podoba i będzie to raczej wyliczanka wad, minusów i braku zalet to mogę liczyć na zjebę "dla zasady" czy są tu ludzie z którymi można podyskutować na poziomie?
Pytam bo byłem na jednym forum, gdzie była zasada "kto nie z nami, ten przeciwko nam" i albo czołobitność wobec pewnej marki (gdzie nic się nie psuje, wszystko jest, a te awarie, lawety i opinia potwierdzana co i rusz to jakiś spiseggg) albo ostrzeżenie, ban, szczekanie od reszty... Liczę, że tu tak nie jest :)
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: patrys4891 »

hahahaha napisał bym żebyś podał nazwę tego forum, ale było by to nie poprawne politycznie.
Z resztą patrząc na samochody jakie masz, mam pewne podejrzenie ;)
Ja tu wiele razy widziałem że ktoś mówił o wadach Renówek i nie zauważyłem żeby ktoś się burzył.
Normalne spostrzeżenia, normalna rozmowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: 83Marcin »

Właśnie liczę na normalną rozmowę, spostrzeżenia, pomoc w rozwiązaniu kłopotu, udzielanie rad, jakakolwiek pomoc i wsparcie. Żeby nikt mnie nie zmieszał z błotem jak ośmielę się cokolwiek napisać negatywnego na jakąkolwiek Renówkę. BTW dawno, dawno temu na jakimś klubie Forda właśnie nie było wytykania, że ktoś jest niezadowolony. Zepsuło się? Pomożemy. Nie wiesz gdzie naprawić? Polecimy jakiś warsztat. Boisz się, żeby nie skosili z kasy? Daj telefon, umówimy się i wstępnie ocenimy. Pozbywasz się Forda? Szkoda ale nie trzymamy nikogo na siłę, każdy ma wybór.
Czytam sobie czasami wasze (nasze?) forum. Miło tutaj :)
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: Maciej R21 »

Jak bys się pojawił na choc jednym z ogólnopolskich zlotów , to zapewne zauważył byś , że na parkingu stoja nie tylko renówki ale i inne marki . Tymi samochodami przyjechali ludzie , żeby sie spotkać z innymi ludźmi . Mieli oni , lub będą mieli renówkę , ale nikt ich za to nie potępia .
Oczywiście , możesz tu trafić na naśmiewanie się z innych marek lub niezbyt przychylne opinie na ich temat , no ale było nie było jest to forum danej MARKI a nie ogólno motoryzacyjne . Pomoc staramy sie udzielic zawsze , nawet w sprawie poloneza jeśli ktoś ma o nim pojęcie i jeśli zapytanie o poradę jest w miarę sensowne , oraz pytający wykazuje chęc do współpracy ( nie czeka na gotowy przepis naprawy usterki ) .
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdybym chciał kupić 20 - 30 letnie Renault - duże ryzyko?

Post autor: 83Marcin »

Niestety na wyjazdy mam zbyt mało czasu. A jak już znajdę czas to z żoną ganiamy po górach :) Przyjeżdżanie na spoty, zloty nie tylko jedną marką aut uważam za miłe i słuszne. A niestety spotkałem się z sytuacją, gdzie po spotkaniu były komentarze nieprzychylne, że ktoś raczył przyjechać autem innej marki niż jedyna słuszna. Sam wyznaję zasadę, że spotykają się ludzie, nie samochody. Motoryzacja nas łączy, nie dzieli. Jeżeli wpadnę na lokalny zlot Renówek jakąś Toyotą czy Seatem albo moim Cytrynem to przecież nic złego się nie stanie. Najwyżej stanę sobie dalej żeby nie zakłócać sesji zdjęciowej ;) A skoro zjawiłem się na zlocie Renault to chyba mam jakiś cel i być może na którymś z kolei przyjadę już francuskim pojazdem na R. :)
Naśmiewanie się z samochodów raczej nie jest złe. Jeżeli jest w granicach dobrego smaku. Czapka z nutrii na wyposażeniu Skody? Przy kupnie Laguny abonament na lawetę w pakiecie? Nowa kolekcja sportowych ubrań do BMW? Do wszystkiego trzeba mieć dystans :) Patrząc na to, kto jeździ Cytrynami widzę, że mam co najmniej 30 lat za mało do przeciętnego posiadacza / użytkownika aut tej marki. Stereotypy w żaden sposób mi nie przeszkadzają dopóki nie są skierowane personalnie. Niech mówią co chcą na Renault, Citroena, Fiata i inne Subaru. Pośmiejemy się razem :) Nie lubię jak jest sztywno...
Co do pomocy to jeszcze mało znam się na Renóweczkach ale w miarę możliwości także będę starał się pomóc.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

ODPOWIEDZ