iparts></a>
<a href= francuskie

Zakładać LPG ?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

PatrykLbn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 8 listopada 2015, 16:49
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.8

Zakładać LPG ?

Post autor: PatrykLbn »

Witam . Kiedyś na forum pisałem ze miałem problem z nierówna praca itp. Okazało się ze mechanik wkercił zle swice i była padnięta sonda i dopiero po 5 miesiącach udało mi się znaleźć super mechanika co mi to naprawił . Teraz jeździ pięknie ale to nie na ten temat . Zastanawiam się nad założeniem gazu ponieważ dużo jeżdżę tylko boję się że mam za duży przebieg . Aktualnie lagusia ma 167 tys. udukomentowany bo poprzedni właściciel serwisował w ASO . Jak myślicie czy można przy takim przebiegu spokojnie zakładać gaz ? Oczywiście nie po taniości tylko jakiś z górnej półki ?

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Maciej R21 »

Znalazłeś raczej normalnego mechanika bo do znalezienia uszkodzonej sondy i złych świec nie trzeba super zdolności a raczej podstawowa wiedza.
Co ma przebieg do montażu LPG ??
Jeśli silnik nie bierze oleju , pracuje prawidłowo , to nie ma żadnych przeciwskazań.
Mam przebieg prawie 400tyś i nie ma żadnych problemów .
Gaz z górnej półki .... hmmm . Nie wiem czy jest tu sens inwestować grube tysiące w komputer którego nie wykorzystasz . Njważniejsza rzecz to dobre wtryski , i reduktor , a najważniejszą rzeczą jest fachowiec który to załozy i dobrze by było gdyby robił renówki . Nie daj sobie też porobic niepotrzebnych dziur w zderzaku czy karoserii . Wlew najlepiej pod klapka paliwa .
W swoich samochodach sam zajmuję się gazownią , ale miałem nieprzyjemnośc poprawiać wiele razy robitę " fachowców" . Rece opadają .
O korzyściach nie muszę pisac . Wystarczy spojrzeć na ceny :). Nwet jak spalanie gazu jest 20% większe , a musi być .
Obrazek

PatrykLbn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 8 listopada 2015, 16:49
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.8

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: PatrykLbn »

No właśnie jak widać był problem bo 6 miesięcy się męczyłem i odwiedzilem polowe mechaników w Lublinie ale to nie ważne.

Oczywiście wlew ukryty ponieważ też nie chcę na zewnątrz. Silnik w stanie bardzo dobrym oleju nie spala .

Mam ofertę za 2100 dobra instalacja z uktytym wlewem , dobra cena ?

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Maciej R21 »

Dobra ale nich łaskawie ktoś Ci powie jakie wtryski , reduktor i sterownik .
Obrazek

Marek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 13:14

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Marek88 »

Ja w ogóle jestem przeciwny zakładaniu instalacji gazowej do prywatnych samochodów. Zawsze jest to niszczące dla silnika i w konsekwencji wcale takie ekonomiczne nie jest. No,chyba, że jeździsz dużo i to jakimś gruchotem, którego ci nie szkoda, to zupełnie inna kwestia.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: kudlaty »

Marek88 pisze:Ja w ogóle jestem przeciwny zakładaniu instalacji gazowej do prywatnych samochodów. Zawsze jest to niszczące dla silnika i w konsekwencji wcale takie ekonomiczne nie jest. No,chyba, że jeździsz dużo i to jakimś gruchotem, którego ci nie szkoda, to zupełnie inna kwestia.
Oj widzę ktoś Ci namieszał w głowie albo masz złe doświadczenia z gazem przez źle zamontowaną instalację. Dobrze dobrana i ustawiona instalacja nie zrobi nic złego z silnikiem i nie ma na niego żadnego wpływu. Jedyny dodatkowy koszt to droższy przegląd i jeden filtr więcej do wymiany podczas serwisu.
Pozostaje tylko kwestia ekonomii ze względu na ilość km robionych autem. Ale to już każdy we własnym zakresie musi policzyć czy mu się to opłaca

Marek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 13:14

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Marek88 »

kudlaty pisze:
Marek88 pisze:Ja w ogóle jestem przeciwny zakładaniu instalacji gazowej do prywatnych samochodów. Zawsze jest to niszczące dla silnika i w konsekwencji wcale takie ekonomiczne nie jest. No,chyba, że jeździsz dużo i to jakimś gruchotem, którego ci nie szkoda, to zupełnie inna kwestia.
Oj widzę ktoś Ci namieszał w głowie albo masz złe doświadczenia z gazem przez źle zamontowaną instalację. Dobrze dobrana i ustawiona instalacja nie zrobi nic złego z silnikiem i nie ma na niego żadnego wpływu. Jedyny dodatkowy koszt to droższy przegląd i jeden filtr więcej do wymiany podczas serwisu.
Pozostaje tylko kwestia ekonomii ze względu na ilość km robionych autem. Ale to już każdy we własnym zakresie musi policzyć czy mu się to opłaca
To prawda, mam zdecydowanie złe doświadczenia z gazem. Być może teraz czasy i technika się zmieniły, ale swego czasu gdy miałem LPG w swoim Lanosie to była jakaś masakra. Samochód praktycznie bez przerwy stał w serwisie, zwiedziłem chyba większość warsztatów w mieście i nikt nie był w stanie mi pomóc. Nie muszę pisać, że ekonomicznie też się to nie opłaciło. Ale to dawne dzieje...

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: patrys4891 »

Ja w dwóch samochodach mam LPG i jestem zadowolony.
Fakt że o dobrego fachowca od LPG trudno, ale to chyba jak w każdej specjalizacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Maciej R21 »

Gaz w obecnym aucie od 2007 roku . Bez awarii . Jedna wymiana membran w reduktorze za 60zł . Może ktoś nie wierzyć ale jeszcze nie wymieniałem filtra gazu :), bo to głównie zależy od jakości i czystości gazu .
Co do ekonomii to nie trzeba dużo liczyć . .
Moje spalanie na trasie przy średniej prędkości to 10/100 benzyny czyli biorąc średnią cenę 42,5 zł
Gazu musi spalić ok. 20% więcej i tyle pali prawidłowa instalacja więc 12l/100 po 1,55 daje 18,6 zł
Oszczędnośc na 100km , TYLKO 100km to 23,9zł . Musze pisac coś więcej .
Dodac trzeba że pomijając instalację 2 generacji , których już dziś się praktycznie nie stosuje , Wtrysk sekwencyjny , daje takie same osiągi silnika w zasadzie nie idczuwalne podczas jazdy .
Obrazek

Marek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 13:14

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Marek88 »

patrys4891 pisze:Ja w dwóch samochodach mam LPG i jestem zadowolony.
Fakt że o dobrego fachowca od LPG trudno, ale to chyba jak w każdej specjalizacji.
No proszę, aż jestem w szoku, że wszyscy takie pozytywne opinie nt LPG mają... Widać musiałem mieć po prostu pecha.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: ZygaM »

Marek88 pisze:...No proszę, aż jestem w szoku... Widać musiałem mieć po prostu pecha.
Marek, jedną z podstaw, to komponenty instalacji LPG, inna to warsztat, kolejna to kondycja silnika.
Ja miałem Fiat 125 ME '91, Astrę F 92 1.8, obecnie mam Scenic RX4 - tu wszystkie zlecałem zaufanym warsztatom założenie LPG. Kangoo już kupiłem z instalacją. Ale Sceniolem zrobiłem na LPG ponad 70 tysięcy i tylko raz jechałem na poważniejszą naprawę - okazało się, że Valteck miał wadliwą serię cewek i niestety ja się załapałem na tą serię, wymiana cewek i wgranie nowego softa 200zł.
Owszem, jak się robi mało kilosów, to nie ma sensu zakładać LPG, tak jak mój syn, Laguną jeździ do pracy 2 km (leniuch, ja bym rowerem śmigał, ale taka dziś młodzież).
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Maciej R21 »

Poprawiałem swego czasu wiele oj wiele instalacji i wierz mi , że nie tylko Ty miałeś pecha ;)
Obrazek

Marek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 13:14

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Marek88 »

Maciej R21 pisze:Poprawiałem swego czasu wiele oj wiele instalacji i wierz mi , że nie tylko Ty miałeś pecha ;)
Dzięki za pocieszenie :) W takim razie zastanowię się nad zakupem kolejnego wozidła z LPG. Przeliczę tylko czy mi się to opłaca i wszystko skonsultuję z fachowcami, żeby znów nie wpaść w bagno...

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: patrys4891 »

jak kupisz samochód z LPG, to nie dość że masz loterię z samochodem, to masz dodatkowe losowanie w temacie LPG.
Mnie założenie instalacji w Warszawie kosztowało 2800zł. I wiem co mam i kontroluję od samego początku.
Obrazek

Marek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 13:14

Re: Zakładać LPG ?

Post autor: Marek88 »

A jeżeli (hipotetycznie) zdecydowałbym się na samochód nowy, to instalację również sugerujesz robić we własnym zakresie, czy można zaufać instalacji fabrycznej?

ODPOWIEDZ