iparts></a>
<a href= francuskie

Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
stant

Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Post autor: stant »

Chciałbym zaciągnąć samochód w leasing na firmę. Zastanawiałem się nad Megane. Nie zaciągałem jeszcze auta w ten sposób. Możecie mi podpowiedzieć na co należy zwracać uwagę przy jego zakupie? Czy są jakieś dodatkowe koszta? Co się dzieje np gdy dostanę mandat z fotoradaru? Przychodzi do mnie czy do firmy leasingowej?

Awatar użytkownika
mkotek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 30 listopada 2009, 14:32
Renault: Megane III Coupe
Silnik: 2.0 TCE
Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Post autor: mkotek »

Na co zwracać uwagę - na wysokość raty, a dokładnie co jest w takiej racie np. ubezpieczenie wartości fakturowej pojazdu przez czas trwania leasingu - jak ukradną auto albo szkoda całkowita to wypłacana jest wartość fakturową.
Zwróć uwagę na dodatkowe opłaty za sporządzenie jakiś dokumentów, czy inny człowiek rodziny może kierować pojazdem, jeżeli chcesz pojechać za granice to ile zapalacisz za takie pozwolenie (nie jest to duża kwota ale zawsze). Warto porównać oferty firma niezależnych ale tez warto sprawdzić ofertę dilera.
Pamiętaj ze inne są warunki leasingu dla aut nowych a inne dla aut używanych np. auto demonstracyjne dilera.
Ale jeżeli prowadzisz firmę to chyba nie ma lepszej opcji zakupu niż Leasing :)
Pozdrawiam
Maciek
Obrazek

adammadry
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2016, 19:14
Renault: Talisman
Silnik: 1.6
Kontakt:

Re: Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Post autor: adammadry »

Temat odświeżam, bo przez 1,5 roku sporo się zmieniło. Chociażby to, że jest już firma leasingowa która ne kasuje za zdjęcia, upoważnienia, zaświadczenia itp. Zawsze kilkaset złotych można oszczędzić. Tekst na temat kosztów leasingu znajdziesz tu: LINKOWANIE ZABRONIONE
Mają też LINKOWANIE ZABRONIONE online oraz najmu długoterminowego z dużym wykupem. Na życzenie dostaniesz ofertę firmy leasingowej.

Lolaa
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2016, 09:32
Renault: twingo
Silnik: 1.2

Re: Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Post autor: Lolaa »

czyli ogólnie rzecz biorąc leasing jest opłacalny ?
Polecam ... od ...

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Post autor: blondas »

Tylko wtedy gdy leasingobiorca ma dochód i nie jedzie na stracie
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

miljan

Re: Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Post autor: miljan »

Niestety ale nie mam dobrych doświadczeń z leasingiem. Chciałbym tutaj przestrzec przed Idea leasing. Dopóki wszystko jest ok i nie trzeba czegoś u nich załatwiać to jest spoko. Gorzej jak chce sie coś zmienić. U mnie był problem z cesją. Nie dośc,ze kosztowało mnie to dużo poneważ 1500 zł. To jeszcze jest wielki problem aby dogadać się z leasingiem. Trudno jest się dodzwonić. Trzeba co chwila wysyłac pisma, na które odpowiadają z miesięcznym opóźnieniem. Wszystko po to tylko aby opóźnić tę procedurę oraz wykiwać klienta na większą kase. Następnym razem leasingu nie wezmę, prędzej kredyt.

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Post autor: blondas »

Tylko od kredytu nic nie odliczysz. Też słyszałem dużo złego o tej firmie ale nie o to chodzi. W leasingu masz koszt i defacto auto kosztuje Cie mniej bo netto. W kredycie zapłacisz brutto
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

RKamil
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 19:59
Renault: zamówiony Koleos 17
Silnik: 2.0 dci

Auto w leasing - na co zwracać uwagę?

Post autor: RKamil »

Dla przedsiębiorcy najbardziej korzystny jest Leasing operacyjny lub zakup za gotówkę absolutnie żaden kredyt, ktos kto prowadzi działalność powinien to wiedziec. Z tabela opłat i prowizji oraz tzw. OWUL-em jak i wszystkimi kosztami leasingu u danego leasingodawcy zapoznajemy sie przed podpisaniem umowy, zeby pozniej nie było zaskoczenia ze cesja to koszt u jednego 1500 PLN u drugiego leasingodawcy np. 1000pln. No i podstawa to płatności na czas.

ODPOWIEDZ