iparts></a>
<a href= francuskie

grzać czy nie grzać

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

MrokJ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2010, 13:38
Renault: Laguna II
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Warszawa

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: MrokJ »

thomasleon pisze:przy ABS-ie należy auto rozgrzewać ???
Skorpion napisał "ASB". Nie wiem co to jest, ale nie jest to ABS :)

Awatar użytkownika
liszaj114
Oklejony
Oklejony
Posty: 232
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 14:56
Renault: megane 2002r
Silnik: 1.9 dTi 80KM
Lokalizacja: Starachowice

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: liszaj114 »

ASB to chyba automatyczna skrzynia biegów :D

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: Vargas »

thomasleon pisze:przy ABS-ie należy auto rozgrzewać ???
No chyba, że Ci nie działa to wtedy grzejesz lol
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: $SKORPION$ »

liszaj114 pisze:ASB to chyba automatyczna skrzynia biegów
Dokładnie tak jak napisałeś ASB -Automatyczna Skrzynia Biegów . Jakbym napisał "automat" to ktoś mógłby pomyśleć ,że chodzi i coś co strzela lol i podgrzewam lufę palm
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: campino »

thomasleon czytaj ze zrozumieniem. ASB nie ABS. W wielkim skrócie to automatyczna skrzynia.
Ja również najpierw odpalam autko , następnie skrobie szyby i odśnieżam w między czasie paląc fajeczkę. Następnie wsiadam, włączam grzane szybki oraz fotele i ruszam, jadąc spokojnie bez zbędnego wkręcania na obroty. Generalnie uważam że 3-4 minutki na wolnych obrotach pozwala zgęstniałem olejowi dobrze przesmarować wszystko , olej w układzie wspomagania sobie polata itp. itd. Tak robię od zawszę i tego się trzymam. Na razie w żadnym samochodzie na tym nie straciłem, to po co to zmieniać ;)

Inaczej ma się sprawa z firmowym.
Jak juz odpali męda z kabli , to szybko skrobnę szybki ( albo i nie ) wskakuje i ogień do przodu żeby się skubaniec szybko rozgrzewał lol A co tam nie szkoda mi paździerza jednego . . .
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

thomasleon

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: thomasleon »

campino pisze:Inaczej ma się sprawa z firmowym.
Jak juz odpali męda z kabli , to szybko skrobnę szybki ( albo i nie ) wskakuje i ogień do przodu żeby się skubaniec szybko rozgrzewał lol A co tam nie szkoda mi paździerza jednego . . .
oj biedny ci on, biedny tak dostawać w d......., długo nie pociągnie lol

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: VoN »

campino pisze:Inaczej ma się sprawa z firmowym.
Jak juz odpali męda z kabli , to szybko skrobnę szybki ( albo i nie ) wskakuje i ogień do przodu żeby się skubaniec szybko rozgrzewał A co tam nie szkoda mi paździerza jednego . . .
U mnie byś długo nie popracował... zresztą ja mam takich pracowników co odpalą auto wejdą do kanciapy,i czekają w cieple jak w aucie się rozgrzeje... po co dupy mają marznąć lol lol lol
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: campino »

thomasleon pisze:, długo nie pociągnie lol
Mam taką nadzieję !!
VoN pisze:U mnie byś długo nie popracował...
Wcale bym nie chciał . . :P Taki żarcik ;)
A tak serio, uwierzcie mi panowie, ja mam wrodzone dbanie o samochody zarówno firmowe jak i prywatne , w poprzedniej firmie nawet paka w berlingo była zawsze czysta wyplakowana i wisiała tam osobna choineczka zapachowa !! Nie mówiąc już o reszcie.
Ale tego złomu mam już dość , szefostwo wszystko naprawia trytytkami i klejem, auto rozpada się w szwach , jak zadzwoniłem i powiedziałem że mam przeciek w układzie wspomagania i uciekł mi cały płyn to usłyszałem żebym przecią i wyrzucił pasek klinowy żeby pompa wspomagania nie chodziła , no i tak sie męczę po mieście bez wspomagania palm :(
Jak byście zobaczyli i usłyszeli ten samochód to by wam ręce opadły, a niestety wiem że jedyną opcja na zmiane jest totalna śmierć tego . . ot taka przykra prawda. Tak więc, staram się mu pomóc szybko odejść na zasłużony spoczynek.
Tyle w temacie.
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: VoN »

campino pisze:A tak serio, uwierzcie mi panowie, ja mam wrodzone dbanie o samochody zarówno firmowe jak i prywatne , w poprzedniej firmie nawet paka w berlingo była zawsze czysta wyplakowana i wisiała tam osobna choineczka zapachowa !!
Nie no to ja muszę swoich opier*** żeby łaskawie plakiem przejechał w Kangoo czy Trafficu bo jak wsiadam po nim to brudzę sobie kurtkę czy spodnie... Auta serwisowane wyłącznie w ASO, klima zawsze nabita, zapaszki jakie chcą kokosowe, ambipurki itd, zakazy palenia nie obowiązują a i tak mają w dupie :P Jedyne na co mogą narzekać to monitoring GPS w każdym aucie- ale po prostu jeździli gdzie chcieli, palili paliwo hektolitrami teraz zaoszczędzamy około 200-300zł tygodniowo!

No ale nie o tym temat :) Długo pisać :D Jeszcze nie zdarzył mi się taki kierowca/pracownik co by dbał o auto.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: pelson91 »

VoN, to musisz mnie zatrudnić :D
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

Maras
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 187
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 22:54
Renault: Clio II
Silnik: 1.5 Dci
Lokalizacja: Konin

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: Maras »

VoN znam doskonale temat, ojciec ma firmę budowlaną to mimo ,że kładzie koce załatwia im możliwość przebrania się na miejscu to w środku te samochody wyglądają strasznie nie ma sensu wsiadać w czystych ciuchach nie wspominając o paleniu fajek... ale znalazł nowy sposób :P wpis do regulaminu o konieczności zachowania czystości o zakazie palenia jak nie to pranie tapicery na ich koszt :P powoli zaczyna skutkować :P

Awatar użytkownika
liszaj114
Oklejony
Oklejony
Posty: 232
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 14:56
Renault: megane 2002r
Silnik: 1.9 dTi 80KM
Lokalizacja: Starachowice

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: liszaj114 »

Von to ja też nie pa;e i dbam o autko:) za daleko do Ciebie bo bym sie staral o robote u ciebie :)

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: giecek »

Ja się wycwaniłem i w te największe mrozy wprowadziłem autko do teściów do garażu:)
No ale dręczy mnie jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy opłaca się wsadzać karton przed chłodnicę? :E Czy w ogóle można takie rzeczy robić jeszcze? :>

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: Maciej R21 »

Kartono-staty upychają Ci którzy nie wiedzą jak działa termostat i że trzeba go jak najszybciej wymienić.
Dopóki silnik nie osiągnie optymalnej temperatury ,to przez chłodnicę nie ma prawa przelecieć gram płynu.
W wiekszych silnikach jest mała dziurka w termostacie ale przepływ jest znikomy. Co więc tu osłaniać ?

Przy dużych mrozach natomiast, warto jest chwilę zaczekać przed włączeniem ogrzewania. Silnik zagrzeje się dużo szybciej a co za tym idzie ogrzewanie będzie lepiej działać.
Często nie warto też używać ogrzewania na najwyższym biegu bo nagrzewnica potrafi i zazwyczaj wychładza wówczas silnik poniżej optymalnej temperatury i tym samym mamy lepszy nadmuch ale niższą temperaturę.
Obrazek

jjmag
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 20:46
Renault: scenic
Silnik: 1,9TD
Lokalizacja: Tuczna lubelskie

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: jjmag »

VoN pisze:
No ale nie o tym temat :) Długo pisać :D Jeszcze nie zdarzył mi się taki kierowca/pracownik co by dbał o auto.
zawsze możesz zatrudnić mnie chętnie bym coś znalazł bo chwilowo mam przyrodę

ODPOWIEDZ