iparts></a>
<a href= francuskie

grzać czy nie grzać

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

MrokJ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2010, 13:38
Renault: Laguna II
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Warszawa

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: MrokJ »

thomasleon pisze:przy ABS-ie należy auto rozgrzewać ???
Skorpion napisał "ASB". Nie wiem co to jest, ale nie jest to ABS :)

Awatar użytkownika
liszaj114
Oklejony
Oklejony
Posty: 232
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 14:56
Renault: megane 2002r
Silnik: 1.9 dTi 80KM
Lokalizacja: Starachowice

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: liszaj114 »

ASB to chyba automatyczna skrzynia biegów :D

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: Vargas »

thomasleon pisze:przy ABS-ie należy auto rozgrzewać ???
No chyba, że Ci nie działa to wtedy grzejesz lol
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: $SKORPION$ »

liszaj114 pisze:ASB to chyba automatyczna skrzynia biegów
Dokładnie tak jak napisałeś ASB -Automatyczna Skrzynia Biegów . Jakbym napisał "automat" to ktoś mógłby pomyśleć ,że chodzi i coś co strzela lol i podgrzewam lufę palm
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: campino »

thomasleon czytaj ze zrozumieniem. ASB nie ABS. W wielkim skrócie to automatyczna skrzynia.
Ja również najpierw odpalam autko , następnie skrobie szyby i odśnieżam w między czasie paląc fajeczkę. Następnie wsiadam, włączam grzane szybki oraz fotele i ruszam, jadąc spokojnie bez zbędnego wkręcania na obroty. Generalnie uważam że 3-4 minutki na wolnych obrotach pozwala zgęstniałem olejowi dobrze przesmarować wszystko , olej w układzie wspomagania sobie polata itp. itd. Tak robię od zawszę i tego się trzymam. Na razie w żadnym samochodzie na tym nie straciłem, to po co to zmieniać ;)

Inaczej ma się sprawa z firmowym.
Jak juz odpali męda z kabli , to szybko skrobnę szybki ( albo i nie ) wskakuje i ogień do przodu żeby się skubaniec szybko rozgrzewał lol A co tam nie szkoda mi paździerza jednego . . .
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

thomasleon

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: thomasleon »

campino pisze:Inaczej ma się sprawa z firmowym.
Jak juz odpali męda z kabli , to szybko skrobnę szybki ( albo i nie ) wskakuje i ogień do przodu żeby się skubaniec szybko rozgrzewał lol A co tam nie szkoda mi paździerza jednego . . .
oj biedny ci on, biedny tak dostawać w d......., długo nie pociągnie lol

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: VoN »

campino pisze:Inaczej ma się sprawa z firmowym.
Jak juz odpali męda z kabli , to szybko skrobnę szybki ( albo i nie ) wskakuje i ogień do przodu żeby się skubaniec szybko rozgrzewał A co tam nie szkoda mi paździerza jednego . . .
U mnie byś długo nie popracował... zresztą ja mam takich pracowników co odpalą auto wejdą do kanciapy,i czekają w cieple jak w aucie się rozgrzeje... po co dupy mają marznąć lol lol lol
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: campino »

thomasleon pisze:, długo nie pociągnie lol
Mam taką nadzieję !!
VoN pisze:U mnie byś długo nie popracował...
Wcale bym nie chciał . . :P Taki żarcik ;)
A tak serio, uwierzcie mi panowie, ja mam wrodzone dbanie o samochody zarówno firmowe jak i prywatne , w poprzedniej firmie nawet paka w berlingo była zawsze czysta wyplakowana i wisiała tam osobna choineczka zapachowa !! Nie mówiąc już o reszcie.
Ale tego złomu mam już dość , szefostwo wszystko naprawia trytytkami i klejem, auto rozpada się w szwach , jak zadzwoniłem i powiedziałem że mam przeciek w układzie wspomagania i uciekł mi cały płyn to usłyszałem żebym przecią i wyrzucił pasek klinowy żeby pompa wspomagania nie chodziła , no i tak sie męczę po mieście bez wspomagania palm :(
Jak byście zobaczyli i usłyszeli ten samochód to by wam ręce opadły, a niestety wiem że jedyną opcja na zmiane jest totalna śmierć tego . . ot taka przykra prawda. Tak więc, staram się mu pomóc szybko odejść na zasłużony spoczynek.
Tyle w temacie.
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: VoN »

campino pisze:A tak serio, uwierzcie mi panowie, ja mam wrodzone dbanie o samochody zarówno firmowe jak i prywatne , w poprzedniej firmie nawet paka w berlingo była zawsze czysta wyplakowana i wisiała tam osobna choineczka zapachowa !!
Nie no to ja muszę swoich opier*** żeby łaskawie plakiem przejechał w Kangoo czy Trafficu bo jak wsiadam po nim to brudzę sobie kurtkę czy spodnie... Auta serwisowane wyłącznie w ASO, klima zawsze nabita, zapaszki jakie chcą kokosowe, ambipurki itd, zakazy palenia nie obowiązują a i tak mają w dupie :P Jedyne na co mogą narzekać to monitoring GPS w każdym aucie- ale po prostu jeździli gdzie chcieli, palili paliwo hektolitrami teraz zaoszczędzamy około 200-300zł tygodniowo!

No ale nie o tym temat :) Długo pisać :D Jeszcze nie zdarzył mi się taki kierowca/pracownik co by dbał o auto.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: pelson91 »

VoN, to musisz mnie zatrudnić :D
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

Maras
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 187
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 22:54
Renault: Clio II
Silnik: 1.5 Dci
Lokalizacja: Konin

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: Maras »

VoN znam doskonale temat, ojciec ma firmę budowlaną to mimo ,że kładzie koce załatwia im możliwość przebrania się na miejscu to w środku te samochody wyglądają strasznie nie ma sensu wsiadać w czystych ciuchach nie wspominając o paleniu fajek... ale znalazł nowy sposób :P wpis do regulaminu o konieczności zachowania czystości o zakazie palenia jak nie to pranie tapicery na ich koszt :P powoli zaczyna skutkować :P

Awatar użytkownika
liszaj114
Oklejony
Oklejony
Posty: 232
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 14:56
Renault: megane 2002r
Silnik: 1.9 dTi 80KM
Lokalizacja: Starachowice

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: liszaj114 »

Von to ja też nie pa;e i dbam o autko:) za daleko do Ciebie bo bym sie staral o robote u ciebie :)

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: giecek »

Ja się wycwaniłem i w te największe mrozy wprowadziłem autko do teściów do garażu:)
No ale dręczy mnie jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy opłaca się wsadzać karton przed chłodnicę? :E Czy w ogóle można takie rzeczy robić jeszcze? :>

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: Maciej R21 »

Kartono-staty upychają Ci którzy nie wiedzą jak działa termostat i że trzeba go jak najszybciej wymienić.
Dopóki silnik nie osiągnie optymalnej temperatury ,to przez chłodnicę nie ma prawa przelecieć gram płynu.
W wiekszych silnikach jest mała dziurka w termostacie ale przepływ jest znikomy. Co więc tu osłaniać ?

Przy dużych mrozach natomiast, warto jest chwilę zaczekać przed włączeniem ogrzewania. Silnik zagrzeje się dużo szybciej a co za tym idzie ogrzewanie będzie lepiej działać.
Często nie warto też używać ogrzewania na najwyższym biegu bo nagrzewnica potrafi i zazwyczaj wychładza wówczas silnik poniżej optymalnej temperatury i tym samym mamy lepszy nadmuch ale niższą temperaturę.
Obrazek

jjmag
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 20:46
Renault: scenic
Silnik: 1,9TD
Lokalizacja: Tuczna lubelskie

Re: grzać czy nie grzać

Post autor: jjmag »

VoN pisze:
No ale nie o tym temat :) Długo pisać :D Jeszcze nie zdarzył mi się taki kierowca/pracownik co by dbał o auto.
zawsze możesz zatrudnić mnie chętnie bym coś znalazł bo chwilowo mam przyrodę

ODPOWIEDZ